Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Máš dítě? Nikam nechoď, nelez, neotravuj

elu
29. bře 2016

tak si připadám holky, nevím, jestli se mě laktace vrazila do mozku, ale poslední dobou mám pocit, že všude s kočárkem překážím, mimino je všude nežádoucí (nemyslím operu, nobl, restauraci...tam bych s malým nešla). Poslední rána přišla dnes ze školky,kdy jsem přišla s malou na kroužek a byla jsem s malým vykázána na chodbu, ze tam mám hodinu počkat....nebrečel...spal...přesto vadil...jsem moc přecitlivělá, když mě to bodlo u srdce?

lenjii
29. bře 2016

No nevím co měli za problém ve školce teda. Ja budu od září taky chodit s dcerou na tancování s malím synem a zkusí mě někdo vykázat tak jim zmaluju frňáky. Ale hormony udělají svoje. Ja se jednou rozbrečela když nám zakázali jít do makra s malou dcerou, byla v kočárku. Tak strašně mě to mrzelo v tu chvíli. Vím, že je to kvůli bezpečnosti...

elu
autor
29. bře 2016

my na ten kroužek s malým chodíme...byli jsme tam už třikrát...jednou spal celou dobu, jednou celou dobu sedel v autosedačce a ani nepip...a po třetí jsem ho chovala, aby nebrečel...ale taky ani nepipl...kdyby rval, okamžitě bych odešla nejsem sociální analfabet...no a dneska příjdeme a učitelka...vy tady budete zase s malým celou dobu??? ja , ano....tak nechcete počkat na chodbě, my vás zastoupíme...kdyby malej zase brečel...jak zase...nikdy tam nebrečel....no tak jsem vzala dceru a řekla,jsemže se na tu chodbu a nasledne ven odebereme všichni a at nas škrtnou, že už chodit nebudeme....když chodíme na kroužek do školy pro predskolaky, chodí tam celé rodiny a nikomu to nevadí

elvira
29. bře 2016

Ve školce to nechápu - obzvlášť, když malý spal...
Ale je to v lidech - jako všechno.
Je skupina matek, které si myslí, že když porodily, tak všichni padnou na zadek a všechno se bude točit kolem nich, neberou ohled na nikoho a na nic...
A pak jsou lidé, kteří zapomněli, že kdysi byli také děti, měli děti, že dítě není věc, kterou někam postavím a vydrží bez pohybu půl dne.
Přiznávám, že někdy mi děti vadí - příklad v restauraci banda dětí, rodiče si vykládají u stolu a děti lítají po lokále, řvou, skáčou, brečí a rodiče to neřeší. Obsluha je několikrát málem oblila horkou polévkou, ale proč by to rodiče řešili, že? Pak když se servírka slušně ozvala, tak výraz rodičů mluvil za vše.

Původně jsem myslela podle názvu, že se strefuješ do té kauzy, co běží, jak restauratér zakázal vstup dětem mladším 6 let, starším v doprovodu dospělé osoby. 🙂

lajla
29. bře 2016

@elu učitelka se ptala...nechcete čekat na chodbě??? Jednoduchá odpověď na blbou otázku... Ne nechci, děkuji, ráda se podívam☹

elu
autor
29. bře 2016

@elvira tak tu kauzu znám a myslím si o ní své...je to jak říkáš o lidech...mě děti vadí taky 🙂))..nebo spíš ne děti, ale jejich lhostejní rodiče...ale jak říkám...mám i přes tu laktaci, jestě špetku soudnosti a myslím, že objektivně opravdu nikoho svými dětmi neobtěžuji....možná jen své kamarády na fcb, když tam cpu jejich fotky 🙂))...prostě toto byla pro mě rána pod pás...

elu
autor
29. bře 2016

@lajla no ona se právě možná asi ani nezeptala, ale rovnou mě tam poslala....ja už přesně nevím, byla jsem v šoku

lajla
29. bře 2016

@elu ale i tak... Nesmí si to dovolit, u mě by zkusila jednou...příště budete vědět🙂

shine2015
29. bře 2016

@elu ja tomu predchazim a ptam se dopredu zda nebude vadit ze prijdu s miminkem apod.

Kazdopadne pokud tvohe mimi nerve tak nechapu oroc by tam nemohlo byt....

Jinak taky nejsem ta ktera by mela rada cizi RVOUCI NEVYCHOVANE a ZLE deti...to ale neni vas pripad podle me. Sama se taly snazim nejak rozumne - abychom nikde neprekazeli nerusili apid ale zase se nestranim....

nelam
29. bře 2016

Ono taky zalezi,jak je to od zacatku nastavene. Ucila jsem malicke deti anglictinu a s rodici jsem se domluvila,ze mi tam koukat nebudou,protoze to hrozne narusovalo chod hodiny-deti odbihaly k maminkam ci sourozencum,povidaly s nimi apod. Ale prvni dve hodiny tam byt mohli,aby videli,jak to probiha,pak jsem to resila individualne,treba s temi vyplasenymi stydlinky tam maminky byly dele 🙂 Urcite neni na skodu si to s lektorkou vyjasnit,takto jste zbytecne prepadla.

elu
autor
29. bře 2016

@shine2015 kdybychom tam rušili, byla bych první, která by to řešila....a samozřejmě, když by se jednalo o jiné aktivity, tak bych se asi také zeptala...ale ve školce,kde jeden řve přes druhého mě nenapadlo, že by to mohlo vadit....no a jestě přidám historku s kočárkem...opět nejsem ten typ co se sere do mini prostor s kočárem, nejprve obhlédnu situaci a vždy se zeptám jestli muzu s kočárkem...jednou jsem sla do obchodu v patře, kde jsem musela nechat malého dole...nechala jsem si proto aspon otevřene dveře, abych slyšela...nebyly todveře přímo ven,bylo to v budově...byl tam pan, tak mu jeste rikam, že si necham otevrene dvere, ze mam dole malého, jestli to nevadí...on že ne....začli jsme vybírat aktovku do školy a přisla jeho manželka a začala zavírat dveře...tak jí říkám, že to mám s pánem domluvené...a ona, že tu budou mít pak zimu....jsem na sebe naštvana, že jsem tam tu tašku za dva tisíce koupila.....divím se, co z některých obchodníků vypadne

elu
autor
29. bře 2016

@nelam sem rodiče chodit musí...je to, zaměřené na to, aby viděli své děti při interakci s druhými dětmi....tudíž stat na chodbě jaksi postrádá smysl

drex951
29. bře 2016

Mě by teda nenapadlo hodinu čekat s miminem na druhé dítko přímo v místnosti kde by probíhal kroužek. Šla bych se automaticky sama na tu hodinu projít.

elu
autor
29. bře 2016

@drex951 to je kroužek pro děti a rodiče dohromady...ne jen pro děti, rodiče zde jsou jako pozorovatelé aby viděli, jak se dítěti daří či nedaří plnit ruzné ukoly...ani sme tam chodit nechtěli, ale byli jsme tam školkou natlačeni, že bez toho snad ani do školy jit nemužeme...když to přeženu

elu
autor
29. bře 2016

samozřejmě na kroužek, který není určen pro rodiče bych taky nešla...

nelam
29. bře 2016

A jeste dalsi vec,pro ty,kteri nechapou,proc by tam male a hodne miminko nemohlo byt. Vedete-li krouzek,zodpovidate za deticky zapsane na krouzku. Stal-li by se nedej boze uraz (nebo se predal bacil) nekomu,kdo tam nema byt,muze z toho byt prusvih. Kolegyne takto ze sveho platila uraz-zlemeby nos a bryle chlapci,ktery nakukoval do tridy na sourozence a upadl pres prah. Rodice se hojili na MS a ta pak na ucitelce,prestoze tam klucik vubec nechodil. To samozrejme neni Vas pripad,jen davam trosku k nahlednuti z druhe strany 🙂

drex951
29. bře 2016

@elu Tak to mění situaci, v tom případě nechápu paní učitelku a taky by mě to naštvalo...

elu
autor
29. bře 2016

@nelam jo, ale toto není náš případ...mimoškolní aktivity jsou vždy s rodiči, kteří si za své děti zodpovídají sami...to není klasický provoz školky

nelam
29. bře 2016

@elu ano,ano,uz to ctu. Pak si s ni promluvte,je skoda nechavat to viset ve vzduchu a byt z toho doma rozmrzela.

elu
autor
29. bře 2016

co byste třeba dělaly, kdybyste musely jit na rodičák do školy a neměly možnost kam dát mimi..nešly byste?

nelam
29. bře 2016

@elu jako ucitelka jsem s tim nikdy nemela problem. Ale urcite nad tim maminky dumaji a s detmi se jim na TS moc nechce. Vetsinou si to ale nejak zaridily,a kdyz ne,tak mi volaly,ze nemaji hlidani a zda by mohly zajit individualne.

elu
autor
29. bře 2016

@nelam jsem taky učitelka, rodiče mi chodili i s dětmi...stejně společná část trvala tak pet minut a pak se šlo individuálně do kabinetu...nevím...prostě mě mrzí, že pro mě to problém nebyl a ted jsem out, když mam mimi

pav_la
29. bře 2016

Učitelku nechápu, také bych byla naštvaná. Já jsem se, když jsem starší děti zapisovala do krouzku, rovnou ptala, jestli tam občas mohu přivést mladšího sourozence. Vedoucí kroužku s tím nemá problém. Jsme tam celkem 3 matky, které občas dorazí i s miminem a nikdo s tím nemá problém.

nelam
29. bře 2016

@elu taky obcas nekdo s ditkem prijde,ale jsou to spis vyjimky. Chapu Vase rozcarovani,musite se nad to povznest,je to jenom o lidech 🙂 dost maminek bude mit asi zazitek jako Vy,ale jine zas ne,nenechte si tim kazit naladu,out tedy rozhodne nejste!

bartovka83
29. bře 2016

Toto je bohužel vše o lidech. Moje osmileta dcera chodí prvním rokem do ZUŠ na violoncello. Hned po zápisu jsme se s panem učitelem dohodli (vzhledem k tomu, ze jsem na RD, tak mám na to čas ), že budu první rok docházet na hodiny s ní, abych na ni pak doma mohla dohlížet. To, že sebou na hodiny beru i tříletého syna nikdy nebyl problém (a to bych to i v tomto případě chápala ) Vždy malému vezmu tablet a sluchátka a on hodinu kouká na pohádku. Nikdy mi vyucujici neřekl, ze mu to vadí, naopak, kdyz se mi občas podaří přijít bez něj, tak se ptá, kdepak máme mrňouse. Ve vašem případě by se me to také dotklo a pokud je to kroužek vyloženě pro rodiče s dětmi, tak bych se paní učitelky zeptala čím konkrétně ji malé miminko, které nijak neruší, vadí. Jiné by to bylo v případě, ze byste tam hodinu stálá se rvoucim děckem, tak bych to pochopila. Ale takto...

shine2015
29. bře 2016

@elu ja jsem taky pro vyjit vstric kdyz to jde....taky ale vim ze jsou lidi a lidi....heled ja bych zasla za vedenim a pootala se....bud ucitelky nebo nadrizene....
Ohledne dalsich situaci pokud to pujde domluv se predem a pokud ne res to podle sebe tak aby jsi. Sama v sobe nemela pocit ze je to nevhodne viz situace kricici dite 😉
Ohledne rodicaku - zavolala bych ucitelce a domluvila si termin kdy muzu prijit s miminkem...bud rekne novy termin treba po skole nebo o prestavce a nebo at prijdu primo na rodicak se vsemi a nebo to vyresime telefonicky popripade mailem....uprimne kdyz nebude moct hlidat manzel tak bych na hromadnou schuzku nesla a snazila se to vyresit jinak.

lindaaax
29. bře 2016

Já si myslím, že mimina a děti věku mš patří k matce, případně otci a nikomu by nemělo vadit, pokud je to kroužek i pro rodiče, když máma nebo táta příjde i s miminem. Samozřejmě, pokud by vydatně a vytrvale řvalo, tak jít za dveře nebo jezdit venku, ale jinak je to síla. A zvlášť v mš. Taky bych byla naštvaná a asi bych si našla jiný kroužek. Kroužků jsou mraky a určitě se najde nějaká pohodová paní učitelka, která to skoulí i s miminem 😉 Znám takových pár, které to umí s dětmi všech věkových kategorií a mají můj obdiv a úctu 😉 Běžte jinam, kde budete šťastní všichni, ať si to užíváte.

elu
autor
29. bře 2016

@lindaaax právě ...my chodíme i jinam, a tam to pro rodiče vyloženě není a přesto nám tam vychazí vstříc a můžeme tam....a vždy nam ještě dají třeba deku na hraní atd....jasně, kdyby decko rušilo, byla bych první kdo by šel do lujzu... 🙂

drzticka81
29. bře 2016

tak miminko by mi na rodicaku nevadilo (pokud by nervalo), ale ci mi vadilo, byly uz deti starsi -bud sourozenec nebo dokonce muj zak -ti by na rodicaku byt nemeli!!! v tomhle pripade nechapu p ucitelku!!!

dannyblakely
29. bře 2016

Chodí na kroužek i jiní dospělí nebo tam chodíte jen vy? U nás do školky teda na kroužek rodiče nechodí, ani to nevyžadují. Neměla bych problém tam maminku nechat, kdyby dítko, které kroužek má vyžadovalo maminku - jednou, dvakrát, ale víc fakt ne.

elu
autor
29. bře 2016

@dannyblakely tam je vždy dítě a rodič v lavici...bez rodiču to nemá smysl....je to spesl kurz pro predskolaky a rodiče, aby si edelali obrázek, jak na tom dítě je...žádné dítě tam není samo...naopak bylo by to kontraproduktivní

Sem začni psát odpověď...

Odešli