Mastička na pindíka Triamcinolon. Pomohla někomu?

vikula
12. srp 2010

Ahojky maminky,
určitě někde toto téma je,ale ráda bych vás poprosila zda někomu tato mastička pomohla.Pan dr.nám ji předepsal na 14dní 3x denně mazat a masírovat a pak,že mu to zkusí přetáhnout.Myslím,že má malou tu dirku....

jabluncanka
12. srp 2010

@vikula Ale Triamcinolon jsou kortikoidy!?To tam má nějaký zánět,nebo vyrážku?? My teda přetahujeme od miminka každý den po koupání,kdy je ta předkožka rozpařená a měkounká a nebolí to...Tyhle problémy jsem právě měla s tím starším a lítali jsme pak po chirdách...

mircisek
12. srp 2010

Ahoj, malému taky nešlo přetahovat. Dostali jsme Triamcinolon, po mazání byl žalud vidět tak z půlky. Po vysazení se to zase zhoršilo. Ale kůžička přece jen lépe povolila. Mastička sice obsahuje růstový hormon, ale pokud hrozí zánět, tak je to menší zlo. Měl by působit jen lokálně. Některé matky mě odsoudily, že stačí pouze ve sprše cvičit, koukaly na mě jako na vraha, ale malému to prostě nešlo ani kousíček. V září jdeme na kontrolu, tak uvidím, zatím jsme kandidáti na sondičku. ☹ PS: Jen pozor na infekci - zeslabuje ochrannou funkci kůže.

lojzina
12. srp 2010

ahoj,taky ji mame,mazeme asi 14 dni,celkove pry 6 tydnu a pak se uvidi,malymu nejde vubec pretahnout,ani malinko ne,ale rikala dr ze kdyz se v poho vycura tak ze o nic zatim nejde,malej ma 3 roky a pry by se to resilo nejp.v predskolnim veku,tj kolem 5ti let...Rekla bych ze je ta kuzicka o neco vlacnejsi...

vikula
autor
12. srp 2010

No já popravdě co jsem četla tak do 3 let prý dobrý a nemá se to řešit.ale zase co člověk to názor.Hrozně se bojím,aby neměl nějaké trápení ohledně pindi 😒
Vím,že to obsahuje ty kortikoidy a taky na letáčku píší,že od tří let.No zatím mažeme druhý den a snažím se opravdu jen na tu kůžičku.Malej tam má jen malou dirku a nejde mu to přetáhnout vůbec.Jinak malej čůrá proudem.Jinak já také,když byl malej tak jsem mu to trochu přetahovala,ale pak jsem přestala páč se hrozně mrskal a nešlo to.Někdo řílá nesahat a někdo zase přetahovat....Opravdu jsem z toho docela hotová.V rodině máme samé holky a sestra už si to nepamatuje-asi neměl poblém.Mamka zase,že jsem měla začít dávno atd...
Moc děkuji za vaše rady a názory

ygreen
13. srp 2010

synovi to také nešlo, ani kousíček, a někdy před druhým rokem to najednou ve vaně povolilo. Tipuju že je to tím, že když chodí nahatej, pořád si bimbulu žmoulá a tahá, no jako každe klouček 😉

vikula
autor
13. srp 2010

MAlej si s pindou docela taky hraje,ale co dost často dělá,že leží na bříšku a tře se 😲 A to je schopnej dělat to třeba hodinu 😠 Pak je celej zpocenej 😕
Dělají vám to klučíci taky ??Říká se,že to je normální 😝
Tak zatím věřím,že se to snad zlepší a nebude muset podstoupit ten zákrok

dexonka
13. srp 2010

me spis zarazi ze pretahuje tak brzy.........navic nechapu co ma ta mast s tim spolecne,mimisek to ma nejake natekle nebo co,tohle se dava na jine veci................

dexonka
13. srp 2010

jinak as prcek ma pres tri a porad si taky taha,ale dr.rikala at ho nechame................

lojzina
13. srp 2010

🙂 malej si zaleze pod perinu a hraje si s nim,tipla bych ze mu to s takovou pak uz pujde samo? 😀 .A normalni to je 😉

dexonka
13. srp 2010

jj to jak ja malocha necham nahatyho tak hned sup...............dr rikala ze se to resi az ve trech letech,pravda je ze se mu to pretahovani zrovna moc nelibi..........

lojzina
13. srp 2010

ja to zkousim a jakmile narazim tak ho raci necham...a pretahnout s eme to nepodarilo ani kousek,myslim tak ze by vykoukl -zalud?,jo.

shaula
13. srp 2010
ludva
13. srp 2010

nám teda ta mastička pomohla, nenechám na ní dopustit 🙂

dexonka
13. srp 2010

no nejlepsi je to delat ve vane a namydlit aby klouzal,ale dokud to neudelala dr.kdy to bylo pry hooodne prilepene,tak nam to neslo,ted uz pohoda,ale to umyvani,to je fuska🙂))
ale ted cekame holcicku a tam bude ta hygiena uplne jina,jsem zvedava...........

dexonka
13. srp 2010

@ludva a na co se predepisovala,ze to neslo???

vikula
autor
13. srp 2010

@dexonka ono to má tu kůžičku zvláčnit a pak to prý jde snáž,ale nevím.Je to na záněty,ale ta kůže se ztenčuje 😒
Už jsem o té masti slyšela od kámošky a ted mi ji dr. předepsal...TAk mažu a snažím se jen lokálně.Snad ví co dělá....Já mám první mimi a sama nevím kdy co a jak ☹ No uvidíme,já si spíš myslím,že to nebude přetahovat celé jen trochu.Říkal,že to má ouzký a že by mu to prasko a to by bylo ještě horší.

dexonka
13. srp 2010

@vikula tak jasne ze by mel vedet co dela,prave vim ze je to na zanety,proto jsem nechapala,..........snad s tim potiz zadna nebude a budete v pohode,pro me jsou stejne ty pindici zahada🙂))

vikula
autor
13. srp 2010

MYslím,že s holčičkou je to mnohem lepší.Ta takové trápení nebude muset podstupovat 😉 Závidí těm co už to mají za sebou 🙂

dexonka
13. srp 2010

no ale holcicky pry maj castejsi zanety tak nevim co je na tom pravda,hlavne kdyz si zvykla na kluka tak u holky je to zase jinak..................
jsem rada ze mojemu prckovi to jde v pohode ale tvuj malosek ma jeste plno casu

vikula
autor
13. srp 2010

@dexonka jj to máš pravdu,že děvčátka trpí na záněty,ale zase né každé 🙂 Jak jsem psala tak každý má na to jiný názor.Já si taky myslím,že má určo čas,ale zase si myslím,že třeba nebude na škodu to řešit už teď a pomaličku.Přece jen mu ten pindík roste a pak to bude horší ☹
Už se porod blíží viď 🙂 Závidím ti ,také už se těším na miminko.My začneme snažilkovat ke konci roku 😵

leontynka15
13. srp 2010

Ahojte tak nám taky mast pomohla a to jsme ji začali používat dost pozdě malí má ted 11let a už mu jde kůžička pěkně přetahovat ,ikdyž přestanete mazat musí se aspon každý druhý den ve vaně zkoušet přetahovat ,jinak se to stahne a jste opět na začátku.

kubaka
14. srp 2010

nám taky, dostal ji mazat na 3 neděle po částečné obřízce, kůže povolila, otok splaskl. Na to to je především.
Jsou to silné kortikoidy, dobré i proti zánětu, když se tam udělá. Občas máznu když ho má červeného a do rána dobrý 🙂
To s tou vanou a teplou vodou jde jen tehdy, když je jen přilepená, když je zúžená, nepůjde přetáhnout nikdy, ani s Triancionolem.

Když je předkožka zůžená tak, že je tam jen dírečka, spičička ještě ve třech letech, tak raději zvolit obřízku. Je to to nejšetrnější vůči dítěti. Jeden den ve špitále, o ničem neví, a druhý den už byl fit. Pak jsme mazali Framykoinem, pak kvůli otoku tím Triancion. a půl roku po operaci je předkožka úplně volná a jde to přetáhnout bez problémů. Uříznou vlastně jen tu zúženou přední část co překrývá žalud a sešijí ji až v místě, kde jde volně přetahovat. Po zkušenostech a trápeních s prvním synem, které byly až do sedmi let jsem si o operaci sama řekla, doktor říkal, že by to stejně tak skončilo.

kubaka
14. srp 2010

A kůžička za žádnou cenou nesmí prasknout - pak se zajizví a tím se ještě víc stáhne. Nesmí tam být ani prasklinka, což se stane velice snadno, když je zúžená. CHirurg mi ji přirovnával ke kůži očního víčka - ať si ho prý zkusím požmoulat, jaký je to pocit. Jestli se při přetahování dělá ještě před penisem špička s malou dírkou, tak na to nepomůže nic - jen nechat obřezat, na což je doba tak kolem tří let.
My máme pindíkové starosti naštěstí konečně za sebou, tak vám držím palce.

lojzina
15. srp 2010

@kubaka ahoj,prosimte a jak to probiha,myslim ten zakrok,uspi malyho? 😲

lojzina
16. srp 2010

ahoj holky tak dirka se trosku zvetsila ale ma celou tu spicku jakoby cervenou....myslite ze je nejakej problem?neboli ho to.

vikula
autor
17. srp 2010

@lojzina malej to má také trošku červené,ale nemyslím,že je to nějaká reakce.Většinou´to má červené,když mažu a trochu přetahuji.Jinak pak né.Ale mám hroznou radost,protože po 6 dnech mazání vidím už skoro celého žaloudka 😀 Opravdu to pomohlo.Měl tam dírku jak špendlíková hlavička a ted fakt díra jako hrom 😝 Bojím se to přetáhnout celé,ale už stačí podle mě jen kousíček.A pak tu mast okamžitě přestanu používat.Říkala jsem si,že opravdu jen do té kontroly a dost.Pak se bude mazat jen olejíčkem 😉

lojzina
17. srp 2010

@vikula dekuju za odpoved 😉 .dnes rano uz to mel pekny,takze asi nic vaznyho.a kdyz ho mazes,zkousis pretahovat?jen co to jde?to sou trable s takovyma zizalkama,ze 😀

vikula
autor
17. srp 2010

@lojzina já mu to zkouším jen co to jde.MAstičku nanesu jen na tu kůžičku a masíruji a pak mu to pomaličku přetahuji.A opravdu po 5 dnech tam je díra jako hrom 😀 Ale bojím se to přetáhnout dál tak to nechám až na dr. nebo podle okolností.On se ted hodně tře o postel a už jsem hotová 😝 Jak má možnost lehne si na břicho a jede.Kolikrát je úplně mokrej a večer se tím i uspí 😕 V noci jsem ho také načapala 😠

To je trápení,ale snad to pomůže.A vy mažete jak dlouho?

lojzina
17. srp 2010

@vikula tak ja to delam taky tak,.To treni bych neresila,pry je to normalni vyvoj 😲 🙂 .My mazem asi 14 dnu,celkem mame 6 tydnu,neni to moc?ale rikala to tak dr...je teda fakt ze je to lepsi,kdyz mu to mazu rano a vecer tak drzi jak blbej 😀

lojzina
17. srp 2010

@vikula ted sem se divala-malej ma teprv rok a pul: a uz s tim neco delate?my zacli az ted po 3.narozeninach...driv s eto pry neresi rikala dr.Ale je pravda,co clovek to nazor...kazdej rekne neco upe jinyho.Vcera vecer sem byla na strankach nejake on-line poradny,a tam odpovidal nejakej dr a rikal teda zas neco jinyxho...