Máte fígl, jak stahovat pindíka?

kmotrice
1. pro 2012

Maminky mát nějaké fígle jak stahovat pindíka??? Malýmu je 26 měsíců, snažíme se přetahovat ale jde to max. do 1/4 a poslední dobou si na něj nenechá sáhnout. Nevím co s tím abysme nedostali u dr. vynadáno. Stahujeme opravdu každý den. Špičku má i poslední dobou takovou červenou. Není na to něco aby se to už přetáhlo???

spagatice
1. pro 2012

Doktor nemá proč vám nadávat. Našemu staršímu to nejde vůbec. Zkoušíme to, ale prostě to nejde. Teď už to zkouší i sám. Zatím jsme od doktorky nic nedostali. Říkala, že počkáme na tříletou prohlídku.

mami29
1. pro 2012

Já bych to nějak "netůrovala", pokud to prostě nejde, tak bych to dr řekla. Snad vám nevynadá pokud je rozumná, někdo s tím prostě může mít problémek a to není vaše vina. Jinak fígl. Mě dr řekla nestahovat násilím, jen tam kam to jde. A možná už to má bolavé z těch "pokusů"

kikimaruska
1. pro 2012

Co doktor, to jiný názor (jedna sorta razantně ne do 3 let a ta druhá ihned od narození). My jsme přetahovali od narození a i tak na roce jsme měli nedostatečně velkou dírku a moc přetahovat nešlo, spíš se to horšilo. Dostali jsme několikrát na předpis takovou emulzi, ted už si nepamatuji jak se jmenovala a ta nám pomohla...Léčilo se to ale déle a taky jsme dělali sedací koupele v řapíku. Po 3 měs.uplně bez problému a ted už si dva roky malej taky pindíka přetahuje sám.

andrissek
1. pro 2012

Určitě bych to nechala, nikdy jsme to nehrotily ,ani doktorka. Malej si to později ve vaně začal sám přetahovat a uvolnilo se mu to samo kolem pěti let (samo a bez bolesti)

denisia
1. pro 2012

u nas zatial nejde ani jednemu uplne, starsiemu sa to zacalo postupne uvolnovat az po 3. roku, mladsi to mal od narodenia trochu uvolnenejsie, ale zatial mu to ide tak na polovicu ... nepretahujeme kazdy den ... a cervenu spicku maju obaja ... Normalna doktorka povie, ze sa to nema robit nasilim ...

akludan
1. pro 2012

My jsem u staršího syna (na radu naší dětské doktorky) přetahovali nebo jsme se snažili zhruba od roku a skončili jsme na urologii v nemocnici, kde jsme se dozvěděli, že jsme mu naší ´péčí´ způsobili, že se skoro nemůže vyčůrat, protože se mu celá dírka zanítila. Prý mu tam vznikly prasklinky, které srostly.
Takže podle lékařů z urologie ve FN nesahat až do 6 let věku, maximálně stahovat tam, kam to jde úplně volně (já to u mladšího nedělám opravdu vůbec, protože už z toho mám respekt a bojím se, že by mohl mít stejné potíže).

ja.na81
1. pro 2012

Tak mas maly je stejne "stary" (27 m) a nepretahovali jsme jeste nikdy... dr. nerikal, ze bychom meli...

zelivka
1. pro 2012

Já jsem malýmu začala pomaličku s tím hýbat každý den ve vaně, tak cca od 8 měsíců a teď už v pohodě přetáhneme. Na suhu jsem to zkusila jenom jednou a hodně se mu to nelíbilo.

marecek4
1. pro 2012

my začali ve vaně a Honza pak už se naučil si to dělat sám,malému to zatím dělám já-při každém koupání a zatím v pohodě,nesmí ho to bolet

ludva
1. pro 2012

Zkus přetahovat hrou... my děláme bubu bubu kuk 🙂 Matěj si na něj taky nenechal sáhnout, ale když zjistil, že to jde a nebolí, tak přetahoval všude, na veřejnosti, při obědě :D Červenou špičku mázni Sudocremem. U staršího jsme nepřetahovali a dr. mu ho fikla v ordinaci :( Nic moc, ale už je to dlouho.... Kdyby se mu na něm udělala boulička, tak k doktorovi 🙂

eloana
2. pro 2012

u nas si maly pomohl sam🙂 neokrikvala jsem ho kdyz si s nim hral a sam si ho uple pretahul a to nam hrozila obrizka..... jinak nam bylo v motole na operaci varlete receno,ze do 6 let nechat byt

lucinka_jirackova
2. pro 2012

my přetahujeme tak 1 týdně...jen tam kam mu to jde, jen aby se mu trochu vyčistil...zatím nemáme problémy 🙂 ťuk ťuk ťuk 🙂 přeju aby to bylo dobré 🙂

anien
2. pro 2012

Nemáš poslední číslo Maminky? Je tam o tom docela zajímavý článek. V podstatě tam píšou, že se to má nechat být a dítě si to pak samo zkoumáním sama sebe časem oddělí 🙂

nerreidda
2. pro 2012

My "přetahujem"defakto od narození,ale jsme tam kde na začátku,neposunulo se to ani o milimetr,ptala jsem se na to dr,řekla nehrotit,v časopisech a na netu píšou pokaždé něco jiného, tak to nehrotím. Po koupání to trošku stahujem,ale jen tam kam to jde samo,a jinak tomu nechávám volný průběh.

jajdaelda
2. pro 2012

Neřešit,nepřetahovat.....taky jsem to asi ve 3 letech chtěla začít,ale malej u toho řval a vyváděl,tak jsem to nechala, jen mu vysvětlovala při každým koupání až bude větší, tak si bude muset pindíka přetahovat,protože jinak mu tam zůstanou breberky a bude muset k paní doktorce,no a cca za půl roku mě s nadšením volá z vany,že si přetáhl pindíka 😀 a od té doby si to dělá sám,jen když tam něco má,tak oplachuju já nebo taťka 😉

zamilovanadonej
2. pro 2012

Nám do 4 let přetahovat nešel vůbec. Na kontrole u mudr jsem se na to ptala, ta pindíka chytla a přetáhla a bylo. Řval jak tur, dostali jsme Framikoin na mazání. Od té doby přetahujeme každý den- zkraje řval, ale už je to v pohodě. Framikoin na zarudnutí používáme pořád.

pepibubu
3. pro 2012

U nás jsme přetahovali cca od půl roku, vždy po koupeli když je to rozpařené.... A taky ne silou ale jen kam to jde.... a na tříleté prohlídce to Pepínovi dr zkusila, řekla dobrý a bylo...