Máte holčičku jménem Laura? Jak jí říkáte?

2. dubna 2014 
ahoj má někdo z vás holčičku Lauru? Líbí se mi to jméno, ale zas mi příjde, že nemá moc obmněn. jak jí říkáte?
3. zář 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marbo ahoj, já mám tři kamarádky co mají Lauru...a říkají jí Lauro, Laurinko, Lili, Lilísku, Bramboro :D :D :D na každé jméno se nakonec něco najde.
3. zář 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamarádka má neteř Lauru a říkají jí Lalinko
3. zář 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, já mám doma Lauru a říkáme jí Lauro, Laurinko, Lauříku, Lolo a tatínek jí nejčatěji říká Bambulíno
Mě se zase tohle jméno líbí, protože se nedá moc měnit a dítěti se nejčasteji riká jak se opravdu jmenuje
3. zář 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj právě mě také. u většiny jmen to právě je tak, že si ho lidé nějak upraví a ve skutečnosti pak 'zanikne' to pravé jméno. v dospělosti nebo ve škole to je dobré, když jí pak budou oslovovat přímo tím jménem. ale chtěla jsem znát i nějaké obměny pro domácké oslovení a také když bude malinká tak aby se jí mohlo říkat zdrobněle. zkoušela jsem vymýšlet obměny a nakonec jsem jich vymyslela docela dost Laura, Laurinka,Lauruška,lola,Lálinka,Lolinka.. ještě se mi líbí také jméno Adriana,ale to je dlouhé a všichni by si to zkracovali na Adlu, Áďu...
3. zář 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Máme Laurinku a říkáme ji Laurinko , Lalinko , Lalííí
13. kvě 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, známá má Lauru a říká jí Lolo
14. kvě 2012 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamarádka má Lauru a říkají jí Lauří, Laurísek....Dara Rolins té své říká Lolo
16. kvě 2012 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marbo Jak uz jsem nekde psala. Ony ty obmeny jmena pak prijdou v akci tak nejak samy a prirozene, i kdyz se to nejdriv treba nezda. S Laurou je jen problem v tom, ze pro deti je to hodne obtizne vyslovitelne, takze se bezne stava, ze i petilete dite neni schopne srozumitelne rict, jak se jmenuje...
19. kvě 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marbo máme Lauru a nejčastěji je to Laura Pak ještě Lola, Lála, Lauri, Laurinka, Lolinka... A tříletej brácha jí říká ségro, nebo Lauro (Laulo) a ještě se nestalo, že by mu někdo nerozuměl (a to si dost šlape na jazyk)
19. kvě 2012 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Take mame Lauru a rikame ji: Lauri, Laurinko, Laurinečko, Lauruško, Laurísku, Lauruš a kdyz zlobi, tak Lauruše
2. dub 2014 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
I my máme . Říkáme jí Laurušo, Lolo, Lolinko, Lovísku a když zlobí tak Bedříška
2. dub 2014 v 07:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marbo známí Lauru mají a říkají jí Lauí
2. dub 2014 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek