Máte holčičku jménem Laura? Jak jí říkáte?

marbo
3. zář 2011

ahoj má někdo z vás holčičku Lauru? Líbí se mi to jméno, ale zas mi příjde, že nemá moc obmněn. jak jí říkáte?

luckamb
3. zář 2011

@marbo ahoj, já mám tři kamarádky co mají Lauru...a říkají jí Lauro, Laurinko, Lili, Lilísku, Bramboro :D :D :D na každé jméno se nakonec něco najde. 😉

andelka
3. zář 2011

Kamarádka má neteř Lauru a říkají jí Lalinko 🙂

lutta
3. zář 2011

ahojky, já mám doma Lauru a říkáme jí Lauro, Laurinko, Lauříku, Lolo a tatínek jí nejčatěji říká Bambulíno 🙂
Mě se zase tohle jméno líbí, protože se nedá moc měnit a dítěti se nejčasteji riká jak se opravdu jmenuje🙂

marbo
autor
3. zář 2011

jj právě mě také. u většiny jmen to právě je tak, že si ho lidé nějak upraví a ve skutečnosti pak 'zanikne' to pravé jméno. v dospělosti nebo ve škole to je dobré, když jí pak budou oslovovat přímo tím jménem. ale chtěla jsem znát i nějaké obměny pro domácké oslovení 🙂 a také když bude malinká tak aby se jí mohlo říkat zdrobněle. 🙂 zkoušela jsem vymýšlet obměny a nakonec jsem jich vymyslela docela dost 🙂 Laura, Laurinka,Lauruška,lola,Lálinka,Lolinka.. 🙂 ještě se mi líbí také jméno Adriana,ale to je dlouhé a všichni by si to zkracovali na Adlu, Áďu...

bubliinka
13. kvě 2012

Máme Laurinku a říkáme ji Laurinko , Lalinko , Lalííí 🙂

sklenicka24
14. kvě 2012

Ahojky, známá má Lauru a říká jí Lolo 🙂

sammaelka
16. kvě 2012

Kamarádka má Lauru a říkají jí Lauří, Laurísek....Dara Rolins té své říká Lolo 🙂

anatanka
19. kvě 2012

@marbo Jak uz jsem nekde psala. Ony ty obmeny jmena pak prijdou v akci tak nejak samy a prirozene, i kdyz se to nejdriv treba nezda. S Laurou je jen problem v tom, ze pro deti je to hodne obtizne vyslovitelne, takze se bezne stava, ze i petilete dite neni schopne srozumitelne rict, jak se jmenuje...

verbalinka
19. kvě 2012

@marbo máme Lauru a nejčastěji je to Laura 😀 Pak ještě Lola, Lála, Lauri, Laurinka, Lolinka... A tříletej brácha jí říká ségro, nebo Lauro (Laulo) a ještě se nestalo, že by mu někdo nerozuměl (a to si dost šlape na jazyk) 😉

borma
2. dub 2014

Take mame Lauru a rikame ji: Lauri, Laurinko, Laurinečko, Lauruško, Laurísku, Lauruš a kdyz zlobi, tak Lauruše 😉

laskulka111
2. dub 2014

I my máme 🙂. Říkáme jí Laurušo, Lolo, Lolinko, Lovísku a když zlobí tak Bedříška 😉 😉

kvakuska
2. dub 2014

@marbo známí Lauru mají a říkají jí Lauí 🙂