Máte lezoucí miminko a dlažbu v bytě? Poraďte

tercie
16. lis 2010

Prcek mi začíná lézt, tak bych se chtěla zeptat, kdo máte dlažbu v bytě, jak jste mrně vybavily... jsou k něčemu chrániče kolínek, případně jiné, a jak jste praktikovaly úklid, topíme v obýváku krbem, a hodně se práší i když uklízím denně. Zajímá mě míra úklidu, jestli vytíráte např. s dezinfekcí, nebo třeba jen denně zametete a vytíráte jednou za 2-3 dny... dle hesla nic se nemá přehánět ...
Mám dlažbu úplně všude kromě ložnic, tam je plovoucí, topení je v podlaze, tedy s chladem problém nemám, ale mám strach že mu to bude klouzat, aby si neublížil, takže budu ráda za vaše zkušenosti a rady. Díky 🙂

terak
16. lis 2010

Ja bych byla v klidu ... my mame dlazbu bez podlahoveho vytapeni a navic psa. Taky to bude muset nejak prezit. Takze bych se zbytecne nezalamovala chranicema nebo každodenním úklidem. Když budeš v létě venku, na zahradě, na koupáku atd. tak se ti taky bude batolit v buhvijakem bordelu na zemi a bude ti jíst písek z pískoviště 🙂 A teď mě teda nenapadá, jak by si lezením po dlažbě mohl ublížit 😉

iv_77
16. lis 2010

Nemáme dlažbu, ale plovoučku, která možná klouže ještě více, ale když malej začal lézt, tak s klouzáním problém neměl.. Otlačený kolínka to trošku ano 😉, ale chrániče jsme nedávali, stejně by je na sobě nesnesl... Co se bezpečnosti týká, tak bych byla opatrnější, až by se začal stavět na vlastní. Syn se postavil v 7 a půl měsících a od té doby jsem mu byla za prdelkou pořád, měla jsem strašnej strach ho nechat vteřinu bez "jištění". Byl prostě pořád na nožičkách, když jsem ho sundala, v mžiku letu byl zpět.. Ale to nejhorší trvá jen do chvíle, než začne mít větší stabilitu. Největší strach jsem měla, že z toho stoje spadne na záda a hlavu.. což by v případě dlažby bylo asi horší než kdyby byl koberec, že? Koupila jsem taky takové pěnové puzzle, tam mu to neklouzalo a bylo to docela příjemné na hraní.. Co se týká úklidu, tak já vytírám každý den, jsem trošku "úchyláček" 😉, ale není to ani tak kvůli malému, jako kvůli sobě, prostě si nemůžu pomoct, bez vytřené podlahy bych neusnula 🙂 a cítím se prostě lépe.

naty
17. lis 2010

máme taky dlažbu a parkety...klouže mu to, takže se radši plazí než aby šel na kolínka, ale snaží se...máme taky to pěnový puzzle a je to super, chrániče nepotřebuje ani tak na kolínka jako na punčochy 😀 , ale nemá je...a s uklízením to nepřeháním, prostě bordel vyluxuju, aspoň se nepráší jako při zametání (tak jednou za den, dva) a vytírám 2-3x týdně...ne, opravdu každej den nedezinfikuju podlahu... 😀

jijitka
17. lis 2010

Tercie, máme to hodně podobné, dlažbu tedy jen v kuchyni, zbytek plovoučku, ale je to otevřený prostor, malý se tedy dostane všude. A taky krbová kamna. Luxuju denně, zvlášť kolem kamen, na podlahu žádnou desinfekci nepoužívám, naopak přestala jsem dávat speciální přípravek na plov. podlahy (dost chemie ☹ ) a používám jemnější Frosch (snad tolik nevadí, když to malý olizuje). A chrániče jsou nanic, jakmile malý získá stabilitu na kolínkách, už mu to klouzat nebude a uvidíš jakou rychlostí bude šupajdit po jakémkoli povrchu 😀

collette
17. lis 2010

Máme plovoučku a částečně dlažbu a brzdilo to Kubu v lezení po 4, protože mu to klouzalo. Vyřešili jsme to "kobercem" z velkých puzzle, aby mu to alespoň někde drhlo, když se plazil. Co se úklidu týče, tak zhruba každý druhý den přeluxuju a 1-2 do týdne vytřu. Ať žije přirozená imunizace 😉

hojda
17. lis 2010

Taky jsem zakobercovali🙂

lucie777
17. lis 2010

V celým bytě máme plovoucí podlahu, navíc máme labradorku, takže momentálně chlupy všude, z toho dost šílím, takže když má pelichací období, vytírám třeba 2x denně, jen vodou, zas takový maniak, abych to dezinfikovala, nejsem, jinak by byla Kája celá obalená bílýma chlupama, jinak vytírám jednou denně, krb sice nemáme, ale ulice vydá za několikery kamna, strašně se tu práší. Jinak má v obýváku hrací plochu z puzzlů, dávám botičky, aby jí to neklouzalo, ale chrániče na kolínka mi přijdou zbytečný.. 🙂 Kája se vůbec neplazila, rovnou lezla po 4 a bez problémů.

llllucka
17. lis 2010

Taky bych měla strach spíše z pádů než z nepořádku.Až se ti začne stavět,tak to bude pořád nahoru a dolů,takže bych spíš přemýšlela o nějakém pěnovém puzzle nebo kusovém koberci.

rennca
17. lis 2010

jelikož máme také všude dlažbu, psa a krbovky tak toto téma řeším neustále 🙂 a musím říct že kdybych se měla podruhé rozhodout co pořídat na zem tak dlažba to určitě nebude. Malej se téméř 2 měsíce jen plazil takže furt je na studené zemi(jestě se netopilo)furt studenej hrudníček atd. nešlo ho uhlídt a držet jen na koberečku před televezí 🙄Po té než začal líst a hlavně sedět tak si nejdříve začal stoupat a také padat. A jelikož neseděl tak všechny pády hned směrovaly na hlavu 😠 😠 takže taky super. Furt sem byla u něho a nakonec jsem mu na bazárku koupila helmičku. Když jsem například vařila tak jsem mu ji dala a byla jsem klidná že kdyby spadl nic se mu nestane.(na tohle je dlažba fakt nebezpečná) Ted už sedí a leze takže se to dá jakžtak zvládnout. Dala jsem všude koberečky a puzzlíky. Vypadá to u nás jak u cikánu ale hold to musíme vydržet 😉

asimetria
17. lis 2010

my nemáme dlažbu, ale bílou hladkou lesklou epoxidovou stěrku a co se týče hladkosti materiálu, tak mám pocit, že nic klouzavějšího být nemůže... malá s lezením neměla žádný problém, naopak velice brzo se plazila, protože jí to po podlaze pěkně ubývalo a nikdy jí nevadilo že je hladká, spíš právě naopak, při plazení výhoda.. no a lezení problém nebyl, začala hodně brzy stoupat takže pak dostala botičky...
úklid jsem řešila hodně, ani ne kvůli mě...ale protože na té naší podlaze je díky lesku a barvě všechno vidět tak abych se nemusela bát co si strčí do pusy, každý den jsem vysávala a obden vytírala...
každopádně určitě sama nejlíp poznáš co tvoje dítko potřebuje až přijde ten čas

miarosa
17. lis 2010

My jsme to kvuli malemu zakobercovali taky, protože ho chci podporovat v lezeni než v plazení, pak už si snáž stoupne 🙂 ale někde jsem viděla chrániče na kolínka protiskluzu, na parkety a plovoučku, asi bych to pořídila. 🙂

hannah23
22. lis 2010

Ahoj my máme v ložnic a obýváku plovoučku a v kuchyni a koupelně dlažbu a malý v pohodě, kamarádka mi řekla, že malý je rychlá jak fretka.Dokonce už dlouho se furt ke vemu staví a v pohodě a vytírám tak co 2-3 dny

didi07
22. lis 2010

taky máme v celém přízemí dlažbu, malá na ní nikdy problém s lezením neměla, máme tam podlahové topení, takže nemrzla. daleko hůř jí to lezení šlo v patře, kde je plovoucí podlaha, víc klouzala, ale lezla i tak jako fretka... jediné co mi vadilo byly pády - ty jsou u dlažby horší, zvlášť zestoje dozadu na hlavu...takže jsme pořídili velký koberec, když začala chodit a pak jsme ho zase zrušili.
co se týká úklidu, tak čím méně chemie do vody při vytírání, tím lépe, protože si pořád strkala ruce do pusy a olizovat např. savo nebo jar děkuju pěkně 😉... já každý den luxuju (ale to že mi vadí drobečky a jsem tak trochu úchyl, ne protože máme dítě) a když je potřeba vytřu (tedy potřeba by to bylo asi častěji, ale stíhám 3x týdně 🙂.

klaraemma
22. lis 2010

taky máme dlažbu všude kromě ložnic a dětských pokojíků, nijak zvláš´t jsem to neřešila, malá měla teplejší tepláky, bačůrky a udělali jsme v obýváku koutek na hraní kde má koberec. vysávala jsem a stále vysávám každý den, když malá lezla vytírala jsem cca 1x týdně, někdy častěji podle potřeby, taky máme psa, ale když začala lézt, přestala jsem ho pouštět do obýváku a je v chodbě za vrátky, takže ubylo chlupů. Jak tu bylo psáno, horší jsou pády, já jsem si na rohy stolů dala chrániče a víc jsem neřešila, holt jsem za ní chvíli furt běhala a pak už zase bylo hej. 😉