Máte někdo čističku vzduchu? Na kolik vyjde?

zurkova
9. říj 2011

Uvažujem, že ji pořídíme, jelikož jsme alergici na prach a to stírám co chvíli. Máte s tím někdo zkušenost? Na kolik to vyjde a kolik zhruba stojí měsíční provoz? Čistí to vzduch nebo jsou to jen vyhozené peníze?

kackark
9. říj 2011

Ahojky, my máme. Stála myslím něco kolem 4000,- a nemůžu si ji vynachválit. Prachu je mnohem méně. A to máme kotel na centrální chodbě 😖 Vůbec jí nevypínáme. Jen jednou cca za tři dny čistíme. Za nás to byla užitečná investice 😵

xkacatkox
10. říj 2011

máme a moc nám to pomohlo, s manželem jsme astmatici, kluk to podědil vesele po nás problémy jsme od 6mm, a koupili jsme po velkém vybírání od firmy Daikin za 13tis.a spokojenost, máme ji jen v ložnici je sice přenosná, občaš když jedeme pryč ji šoupneme do obýváku, u nás splnila co měla

marketa97
11. říj 2011

Tak já přidám taky kladný ohlas na čističku vzduchu. Naši ji kupovali před 15ti lety! bráchovi, tak si umíte představit co to bylo v té době asi za model přístroje. Vím, že to tenkrát byla poměrně drahá záležitost, ale investice se rozhodně vyplatila, čistí a zvlhčuje zároveň, takže bráchovi, který trpěl na záněty průdušek atd. hodně pomohla. I po těch letech stále funguje, takže když byl v zimě náš prcek nemocný, tak jsme jí používali taky a pomohla.

barborka09
21. říj 2011

Máme doma čističku týden - pořizovali jsme protože dcera trpí neustálým nočním kašlem. Na radu alergoložky jsme ji pořídili a můžu říct, že první noc teda ještě kašlala, ale od druhé noci jsme bez kašle. Takže za nás určitě ano. Jinak stála 5000,- a na radu alergoložky jsme pořizovali takovou, kde jde vypnout ionizátor - prý není vhodné aby to ionizovalo pořád.