Máte potvrzené, že lněné semínko neohrožuje dítě?

chucky83
9. dub 2012

Máte to zaručeně potvrzené od doktora či lékárníka? V knize atlas bylin jsem našla, že obsahuje látku, která se mění na kyanovodík, proto může dospělý pouze 2 lžíce denně. Je to však vhodné pro těhotné a miminko? Stále s tím váhám. Nerada bych mu způsobila zdravotní potíže, jen abych si možná "ulehčila" porod.

diviska
9. dub 2012

Pokud máš strach, tak se na to vykašli! Je spousta jiných receptů, jak si porod ulehčit. Pití čaje z maliníku, masáž hráze atd atd atd. Pokud máš takovouto obavu, tak prostě lněné semínko nepoužívej, rozhodně porodíš i bez něj. Jinak za sebe říkám, že jsem nikdy nic takového neslyšela a semínko používám a myslím, že jsem ho používala i v těhotenství

hasky24
9. dub 2012

Dejte si maliník a hlavně pohoda 😎 😎 😉 😉

slundo
9. dub 2012

Přesně jak říkají holky, pokud máš pochybnosti,nech to být. Porod stejně nepřijde dřív než bude mimčo připravené. Čajík z maliníku je fajn a nic s ním nezkazíš 🙂 Jinak to co píšeš o lněném semínku jsem nikdy neslyšela. Znám lidi , kteří to pili na husto a dožili se vysokýho věku 🙂 Ale v těhotenství je lepší nebrat pochybnosti na lehkou váhu , ikdyž by se mimču určitě nic nestalo 🙂

ronyx
9. dub 2012

To nevím,ale vím jedno.Já ho v těhu jedla poctivě a nakonec jsem stejně po 20 hodinách trápení skončila na akutním císaři,takže pochybuju,že má nějaké blahodárné účinky 😀 🙄

weri1
9. dub 2012

@ronyx lněné semínko by mělo být na hladký porod, ne že dítě porodíš z různých důvodů císařem 🙂

já pila maliník i jedla lněné semínko a taky jsem porodila císařem, ale proto ,že malej nesestupoval, lněné semínko neurychlí porod, je by dítě mělo "hladce vyklouznout" říká se .....

kdybych měla pochybnosti jako ty, nešla bych do něj, řiď se vlastním instinktem a pocitem

werunqa
14. dub 2012

Ty jo tak to slysim poprve..ja piju malinik a seminko jim take-nasypu si vzdycky do jogurtu jednu lzicku-je to dobre na traveni..
Na ty odvary ze ln. seminka nejak nemam chut-nebo spis na ten sliz z nich 😉 .
Navic moc neverim-ze nejak zahleni poordni cesty....ale co jsem tak cetla, tak vsude bylo psane, ze se ma jist jen jedna lzicka tech seminek denne....tak mozna na tom neco bude.. 😕

andyalukasek2008
17. dub 2012

Tak je pravda, že Luky fakt vyklouznul, měla jsem 1 lžíci denně do jogurtu od 34tt., ale řiď se sama sebou!

kocicinka
17. dub 2012

No ty bláho, to mě tedy nenapadlo, podívat se do atlasu bylin ☹ To jsem teda blbec. Předpokládám, že doktor o tom nebude moc vědět, zeptám se v lékárně a v nějakém bylinářství. Já to pila na litry....Vyklouznul jak po másle, ale po druhé budu obezřejnější, díky moc za upozornění !