Máte radu, jak na zácpu?

slunickoseznam.cz
19. říj 2010

Respektive malá bude mít 5 měsíců a začínáme s příkrmy,kakala naposledy včera ráno a v noci plakala protože jí to nešlo bylo to hrozně tuhé a nemohla to vytlačit

bufina
19. říj 2010

Tak to známe, malej s tím bojoval asi 14 dní, než se mu po prvních příkrmech metabolismus srovnal. Zkus cokoliv švestkovýho, to prožene hezky. Švestkovou šťávu, myslím že je od Hippu, nebo švestkovou přesnídávku. Tu sem kupovala v Tescu od Hamánku.

vojtisek2007
19. říj 2010

nám dr doporučila na lepší kakání DUPHALAC sirup...před jídlem asi půl hodky a po jídle to šlo jako po másle...taky malá měla při zavedení příkrmů hodně tuhé hovínko a těžko se jí kakalo....a jinak když nekaká 10dnů nic se neděje....pokud se stále kojí

kjajule
19. říj 2010

Nejdůležitější asi je aby malá hodně pila , čajík nebo kojeneckou vodu 🙂 , pak existují takové věci jako laktobacílky, probio mimi apod přípravky, nebo speciální odvary ze švestek třeba Hiip(koupíš v lékarně), nebo švestkovou přesnídávku 😉

krista
19. říj 2010

Naše malá měla hodně problémy se zácpou když jsme ji museli nasadit bezmléčnou dietu kvůli alergii, takže jsme zkusili všelicos, ten Duphalac pomáhal, ale neni to dlouhodobé řešení, pak Fructolax (to je aspoň přírodní) jen si nejsem jistá jak u takhle malého miminka - jestli se to může, pak jsme zavedli každý den lžičku olivové oleje, Lactobacilky Baby, ty švestky jak byly zmíněný a dál si už nic nevybavuju.

kadlinecka
19. říj 2010

No mě co radily babicky apod tak malicky kousicek mydla ale nemame vyzkousene.jsou to takove babkovske rady a vim ze nekdy ty rady jsou opravdu nad zlato 🙂

dadous
19. říj 2010

pít teplou vodu, a po švestkovy přesnídavce se pos.. stopro 😵

jop
21. říj 2010

Mému synovi na zácpu nepomohla švestková přesnídávka, ale toto: koupit sušené švestky, pořádně uvařit (třeba i 45 min), rozmixovat. Úspěch byl vždy zaručený 🙂 Pokud to budete někdo zkoušet, tak si hlavně dejte pozor, aby v těch sušených švestkách nebyla nějaká pecka, mně se to jednou stalo a naštěstí jsem si toho všimla (v robotu to dělalo trochu jiný rámus).

sussanah
21. říj 2010

tak u nas svestky az tak nezabiraly, za to hruska byla stroprocentne uspesna 🙂 Stacilo malo a slo to z neho, az to hezke nebylo. Na zacatku prikrmu jsme to meli taky, pravidelne jsem mu pridavala odvar z ovesnych vlocek do kase (to ale obsahuje lepek, n to jste jeste mali), kdyz byla krize, prisla na radu hruska. A taky jak uz tu psaly holky, hodne pit na zredeni. Sice se u kojenych deti nemusi pridavat voda, ale u zacpy je dobre ten prikrm splachnout. Taky se vyhybat zalepujicim potravinam typu ryze a banan.

lidiab
21. říj 2010

Kdyz jsem ja byla mala, tak mi mama davala odvar ze svestek a rozetrene namocene svestky. No a jak pise kadlinecka ten kousicek mydla do prdelky. Ucinnost je pry 100%. Za nas ale nebylo tolik chemie jako je ted, takze bych si urcite koupila bio svestky nebo alespon velice dukladne omyla a sparila ty nebio (nebio susene ovoce je vesmes osetrene sirou). A to mydlo bych take pouzila nejake detske nebo prirodni.

pavlinasp
26. říj 2010

ahoj, doporučuju pořídit Probiotické kapky, my měli BioGaiu, žádné problémy s kakáním, ani zácpy ani průjmy..u příkrmlů to myslím oceníš ;)

jtinacz
11. čer 2013

švestková šťáva 🙂 100% účinnost 🙂