Máte režim u 8měsíčního dítěte?

kulihrasekzeleny
11. lis 2017

Ahoj holky chtela jsem se zeptat a poradit, jak to mate s mimcama? Hlavne ty co koji. Mate zavedeny rezim, kdy presne papa a kdy jde spat (pres den)? Maly se mi budi jak se mu chce nekdy v 8 nekdy drive. Kojim ho cca co dve hodiny. Mezi tim mala svaca, obed se snazime dodrzovat kolem 12-13:00. Spi jak se mu chce. Vetsinou usne u kojeni jenze kdyz ho prenasim do postylky skoro vzdy se probudi. Takze spi za den treba 15minut. Pak je protivny. Nejsem schopna snim dodrzet nejaky rezim :( poradite jak na to? Nebo to neresite u tak malych deti?

terezz29
11. lis 2017

Uplne nevim,co bych poradila. U prvniho ditete hsme meli rezim docela dobre zavedeny. U druheho uz to tak dobre neslo a mame to podobne,jak pises. Kojim teda uz jen 2x denne. Co se tyce spani tak je to ruzne. Nekdy spi jen 2x denne tak 1,5 hodiny. Jindy zade 3x denne 20 minut. Jidlo dodrzuju zhruba po 3 hodinach. Ale nekdy driv,nekdy pozdeji. Nemerim to na minuty.

kulihrasekzeleny
autor
11. lis 2017

@terezz29 takze taky nejite uplne presne? Treba kdyz jdu ven tak se napapa o pul hodiny pozdeji nez predesly ven. Jde mi o to aby pres den usl a spal aspon hodinu. Ale to bych chtela asi moc ze :D dopoledne je hrozne unaveny usne u prsa a kdyz ho podeberu abych ho odnesla probere se a je protivny do vecera. A to jsou pak sceny vecer :( kamaradka ma zavedenr ze chodi kazdy den ve stejnou hodinu ven a maly ji vzdy usne

terezz29
11. lis 2017

Ja dodrzuju to jidlo v intervalech. Zhruba +- pul hodiny. Nas malej spi v kocarku, kdyz jdeme ven. Kdyz jsme doma, tak spi v postylce. Vetsinou se mu to nelibi,ale polozim ho tam hladim ho a pak zkousin odejit. Kdyz je unaveny,usne. Kdyz ne,tak ho zkusim dat spat pozdeji.

lida9
11. lis 2017

rezim taky nemame, kojeni kdyz byl vzhuru tak jsme se snazili co tri hodky... ted kdyz je vetsi tak uz jen trikrat denne... ale je fakt, ze pres den teda spinka vetsinou 1x dopo a 1x odpo, ale cas si urci sam... takze rezim si spis dela prcek sam a to kazdy den jiny jak se mu chce🙂

hanih
11. lis 2017

Co se týká jídla - kojila jsem na požádání, příkrmy jsem se snažila dávat pravidelně v určitý čas, ale dcera mi v tomhle věku stejně nic moc nechtěla jíst, tak to bylo spíš pro můj pocit 🙂 No a spala dopoledne doma v postýlce (usnula při kojení) a odpoledne venku v kočárku. Napadá mě, pokud se ti při přenášení probere, co zkusit kojit v leže, třeba na manželské posteli nebo na matraci na zemi, a nechat ho pak ležet, jen ho třeba přikrýt a zajistit, aby nespadl.

karlajasmine
11. lis 2017

@kulihrasekzeleny kojila bych v leže na posteli nebo na zemi na matraci a pak nechala spát a hlídala aby nespadl 🙂

barumat
11. lis 2017

Myslím, že je dobře, když děti režim mají, podle mě jim to dělá dobře. A nemyslím, že je na to v osmi měsících brzo. Já tedy nekojila, ale dcera si začala rovnat denní režim pomalu sama před půl rokem, s prvními příkrmy. Všimla jsem si, že jí dávám jídlo tak nějak v podobných časech, tak jsem se na ně bezděčně začala taky orientovat, abych měla tak nějak přehled. A dcera to tím ještě posílila. Kolem roku tak chodila spát dokonce na minutu přesně, což mi už přišlo trošku hustý, ale její věc 😂 Být vámi, asi bych ho prostě u prsa nenechala usnout, a cíleně ho prostě začala ukládat ve stejný čas, v osmi měsících určitě ještě dvakrát denně, u nás to tehdy bylo v deset a ve dvě, myslím. Zkuste pár dní - týden a uvidíte, buď se toho syn chytí a zajede, nebo ne.

kulihrasekzeleny
autor
11. lis 2017

Tak to mame asi podobne a taky kojim na pozadani. Budeme mit problem s tim spanim. Ja kojim v leze na gauci, ale to mam strach ho nechat i oblozeneho polstarema. A na zemi byt nemuze mame urvaneho psa a jak slysi neco na chodbe hned rve :( proto ho vzdy odnasim. A na letisti se ho taky bojim nechat :D porad se prekuluje to bych tam co 5minut litala jestli neni vzhuru a neskutali se :(

kulihrasekzeleny
autor
11. lis 2017

Holky a jak uspavate vy co nekojite?

barumat
11. lis 2017

Pardon, to na minutu přesné usínání nezačalo v roce, ale v půl roce. Jinak jak tu holky radí, kojit na posteli a nechat rovnou spát, nevím, jak to skloubíte s tou četností kojení, proto jsem radila spíš nevázat spaní na prso. Kdybyste kojila jen před spaním a jinak ne, to bych se k tomu taky klonila. Jinak dceři je dnes 18m a pořád je to dítě na časový spínač, chodí spát s odklonem max. čtvrt hodinky (mně, tchýni občas potrénuje a usne třeba až o hodinu později, mrcha) a usne do pěti minut od uložení do postýlky. I proto si myslím, že jim řád dělá prostě dobře.

kulihrasekzeleny
autor
11. lis 2017

@barumat to bych rada aby sel spat kdyz ho dam do postylky. Ale jeste nikdy sam neusl ien tak . Vzdy jen u kojeni. V postylce zacne rvat kdyz je dyl sam. A vyrvat uz jsem zkousela, on dostane hystericky zachvat, zacne kaslat a dusit se. Takze to u nas taky nefunguje. Asi si me dobre vycvicil smradoch :D

barumat
11. lis 2017

@kulihrasekzeleny Dokud neuměla klekat a stoupat, tak jsem dala napít mléka nebo vody (podle toho, jestli před tím jedla nebo ne), položila do postýlky, dala pusu, dudlík, žmoulací polštářek a odešla. Jakmile to začala umět, nastoupila nutnost uspávat, protože jinak by prostě v postýlce blbla a neusnula. Takže jsem najela na to, dát napít, položit jí do postýlky na bok zády ke mně, dát ten žmoulací polštářek do rukou dudlíka, pusu na tvář, hezky spinkej, a seděla jsem u ní s rukama položenýma na jejím rameni a zadečku, dokud nezabrala. Zezačátku se snažila vzdorovat a vstávat, to jsem teda překonala a prostě ji ležet donutila. Trvalo to pár dní, že měla vzdorovací období. Teď sedím vedle postýlky, čtu si, mám jen jednu dlaň na jejím rameni, aby o mě věděla, a do pár minut je v limbu. Důležitý jsou všechny ty drobnosti, aby prostě věděla, že se jde spinkat.

barumat
11. lis 2017

@kulihrasekzeleny Tak tam u něj prostě buďte, dejte si tam židli, vemte si knížku, ale neustupujte z toho, že se bude spinkat, nebo aspoň odpočívat. Taky bych ji nenechala samotnou kvílet v postýlce, to určitě ne. Ale zase aby si nemyslela, že juchů, bude legranda. Proto otáčím zády k sobě, aby na mě neviděla, nedělala ksichty, atd. Když se na mě snaží otočit, řeknu "ne, spinkej" a otočím jí zpátky. Taky měla období, kdy jsem ji otáčela několikrát a dost důrazně. Ale to se prostě musí, jednou jsem máma a já vím, co je pro ni dobré. Odpočinout si musí a rozum z toho nemá. Když získá pocit, že se mnou může cvičit a dělat si kdy chce co chce, to nikam nepovede. Jinak, taky jim pomáhá usnout plenka přes hlavu (ne přes obličej, samozřejmě) 🙂

kulihrasekzeleny
autor
11. lis 2017

@hanih a vam se nebudila pri prenaseni? Podeberu malemu hlavicku pod krkem nadzvednu a on se vzbudi nekdy ho ani nestihnu zvednout a vzbudi se :(

eviicka
11. lis 2017

Tak u nás jinak než u prsa uspávání nehrozí, jsem přesvědčená, že jak odstavím, skončí denní spánek. Beru to jako to je, a nechávám spinkat na matraci na zemi.

hanih
11. lis 2017

@kulihrasekzeleny Naštěstí ne. I teď, ve dvou letech, se nechá přenést, když je potřeba 🙂 Ale je fakt, že když jí třeba rostou zoubky, nebo má nějakou nepohodu (rýmu apod.), tak má spánek takový lehčí, tak to se někdy budí. Vždycky podeberu jednou rukou hlavičku s krčkem, druhou rukou zadeček a snažím se přenášet v leže, abych jí neměnila polohu.

hanih
11. lis 2017

@eviicka Já uspávala večer při kojení, přes den buď při kojení nebo v kočárku, a odpolední spánek držíme pořád, i po odstavení. Dcera si jen zvykla přitulit se a obejmout mě kolem krku a takhle nám to jde 🙂 Třeba si taky najdete náhradu.

barbara04
11. lis 2017

@kulihrasekzeleny no nas režim je taky tak napůl
spi jak starší dovolí, usina zásadně v manduce ( idéalne i s prsem v puse ) nebo venku v kocaru,.. spi klidne 3x denne, dnes 3x po hodině, hodině a pul, vcera 3x 15 minut... kojim jak chce, jidlo dávám 3x denne +/- stejný cas...vecer uspavam kojením, ale ted se ji nechce tak drzim dokud neusne ... režim je dobry, je zo pohodlnější pro vsechny, způsoby uspavani se mění klidne každy měsíc....

tervi
11. lis 2017

Ahoj, u nás je to podobné. Režim má v tom, že dopoledne potřebuje jednou spát. Vstává mezi 8-9 a po 11 je protivnost sama. Holka mi usne jen v kočárku, ale teď jak je venku hnusně, bojím se jí tam nechávat hodinu a půl. A courat v dešti taky nechci. Takže bojujeme s usínáním. Už nevím, co dělat! Večer jí pomůže prso, ale přes den ho odmítá (kouše mě) a je na čaji. Jídlo je kapitola sama pro sebe. Večer mezi 19-20 vyžaduje kaši, kterou sní. Jinak je to boj. Občas vezme na milost jogurt k svačině. A teď jsem ze zoufalství koupila skleničky, protože doma vařené mi fluše. Vzala na milost boloňské špagety. Ale to je jediné. Jsem zvědavá, jak dlouho jí to bude bavit jíst. Jinak pravidelnost v jídle nemáme. Ovoce odmítá úplně a v jakékoliv formě - čerstvé, vařené, mixované, kupovanou přesnídávku... Jsem z ní na prášky, má 7,5 kg a ještě teď doslova obíhá nábytek.😠

ariadna12
11. lis 2017

@kulihrasekzeleny bud necham usnout v naruci v posteli a pak dam do postylky nebo pustime bily sum (u nas zabira silne hlasity zvuk more). Nekdy je to boj. Partner obcas vezme dite, chodi s nim v naruci a bavi ho tak dlouho, az dite usne (nebo neusne a dame opet bily sum).

ariadna12
11. lis 2017

@kulihrasekzeleny a teda nekojim, davame pouze UM.

swetlusska
12. lis 2017

jediný co máme na čas je oběd a to proto, že máme oba hlad. Jinak je každý den jinej, furt nějaký překvápko a spí si kdy chce, jí kdy chce, je spokojenej, nebrečí skoro vůbec, usíná kolem 20-21 hod večer..
Okolí s tím má často problém a řeči, ale já už ty řeči neposlouchám...Prostě nemám dítě nastavený podle hodinek.

barbara04
12. lis 2017

@tervi hele ja nechávala venku spat v lednu, zapadal mi kocar sněhem a spinkal mi v nem 3 hodiny🙂) a byl spokojenej... v dešti taky krasne spi

kassandra1
13. lis 2017

@kulihrasekzeleny Nekojím a režim je tak, že krmím každé tři hodiny a spí mi každé dvě hodiny cca na hodinu. Uspávám v kočárku, v předsíni jezdím kočárkem a většinou tak 10 min spí. Na noc přendáme po uspání do postýlky. Akorát nevím jak se do budoucna toho uspávání v kočárku zbavím...ale zatím to neřešíme, když spí zatím tak často přes den.

chimneysweeper1
13. lis 2017

@kulihrasekzeleny Syn má 7,5m a režim nemáme striktní, poslední cca měsíc jsem zavedla dopoledne doma, do té doby jsme trajdali od rána v kočáru, ale co je zima, tak se mi nechce a jsme doma. Vstane každý den jinak ale cca hodinu a půl je vzhůru a jde si znova dáchnout. Někdy půl hodiny někdy dvě, nakojím, hrajem si, naobědvám se a kolem 12 jdem ven, buď sami nebo se psem. Buď do přírody nebo jedem do města, na nákupy... to je různé. 2x týdně máme cvičení, to vždycky pak usne v autě a spí i dvě hodiny v autosedačce. Když byl malinkatej, uspávala jsem v šátku, pak v kočáru, teď už má rozum a prostě usne v postýlce bez nějakého uspávání, ale musím vychytat okamžit, kdy si mne oči, jinak to ani nemá cenu zkoušet. Večer uspávám u prsa a přeneseme, většinou se ani nevzbudí. Kojím 3x, příkrm má 2x za den.