Máte strach, že děti vyrostou?

anatanka
19. pro 2007

Tak mě napadlo se vás zeptat na věc, na kterou často myslím. Když koukám na Mirinku, jak strašně rychle roste, jak dávám pryč malá bodýčka a dupačky atd., nebo když se na ni koukám, jak spinká, když ji filmuju, tak mám občas takovej divnej pocit, tak je to hrozně pomíjivý a kraťounký a za chvíli už bude všechno jinak. Někdy bych chtěla, aby mi zůstala pořád jako miminko a maminčina holčička. Trochu nostalgický téma... 🙂

kristi
19. pro 2007

strach nemam, beru to jak to je....strach budu mit,az ji bude 15 a zacne byt drza, chodit parit a tak.... 😎

alcatko.j
19. pro 2007

Anat, treba ted...sedi podemnou, pod zidli a krouti rucickou porad dokola, jakoby to byla ta nejzajimavesji cinnost na svete, jazycek vyplazenej, tak se soustredi, ani neduta a ja si rikam, jak je krasna, mila, zlata....a ze to tak strasne leti...vcera se narodila, zitra pujde na vysokou...

kristi
19. pro 2007

Alci, jj..to jo, pomijivy to fakt je,mne to ale bavi,jak se meni,jak je strasne sikovna a chapava a tak... 😵

alcatko.j
19. pro 2007

kristi, sak jo, mne to taky bavi.. 😵

romana27
19. pro 2007

Ahojky, máš pravdu, děsně to letí. Mě se to zdá jako max. měsíc, co jsem si Daníka donesla z porodnice a ejhle, v neděli už to bude půl roku 😕 .
Člověk má pořád něco na práci a nemůže se mu maximálně věnovat a ono už se to nikdy nevrátí.
Možná proto si lidi pořizují další dítě, aby si to vynahradili, co u prvního nestihli?

kristi
19. pro 2007

romano, no..i tak se to da brat

anatanka
autor
19. pro 2007

Ted me to zatim taky jeste bavi, jak se vyviji, ale dala bych tomu nejradsi nejakou hranici a pak si ji nechala porad jako malinkyho drobecka, kterej natahuje ruce po mamince a culi se na ni, kdyz se nad nim skloni k postylce.

romana27
19. pro 2007

mě se taky moc líbí, jak je den ze dne šikovnější ( spíš z týdne na týden, je to lenoch línej 😀 ), už se moc těším, až bude mluvit a chodit a myslet.

Já bych ten věk zastavila tak na první-druhé třídě 😀

terezkaaa
19. pro 2007

Když to tak vemu,tak já jsem vždycky myslela dopředu,aby už se smál,když už se smál, tak aby už seděl, když začíná ted sedet, tak aby už chodil...pořád se strašně těšim až bude zase něco novýho 🙂 🙂

kejka
19. pro 2007

Co bych měla říkat já 🙂 🙂 😉 😉 😉

suki
19. pro 2007

Tak já z toho strach taky nemám, mě se strašně líbí každé období malé-které zatím měla 😀 😀 a už teď se těším i na to až budu babička 😀 😀 😀 😀 Ale to je ještě daleko a je prostě krásné jak se ty děti vyvíjí a co všechno se učí a prostě mi to nevadí, jo kdyby to neutíkalo tak rychle možná by to bylo lepší, ale co.....prostě to tak je a já jsem šťastná hlavně za to , že Nikolku mám...... 😉 😉 😉

zany
19. pro 2007

Čas strašně letí... Manžův kolega říkal, že co se týče dětí, tak je čas strašnej zloděj 😒
Prckovi bude v lednu rok a já si tak někdy říkám, že bych si ho chtěla někdy zase pochovat jako miminko 🙂 Ale jsem ráda za všechny jeho pokroky, těším se až bude víc mluvit, ne jen španělsky 😀 Ale než se nadějeme, tak půjde do školy, na vysokou, přivede si nevěstu, a tak dál 🙂 🙂 🙂
Kejko, teď si užíváš nejmladšího 🙂 Ale i ten ti za chvíli doroste a budou vnoučátka 😀 😀 😀

maart
19. pro 2007

Holky, je pravda, ze malinky deti rostou fakt strasne rychle...ja si jeste pamatuju, jak se mi narodil nejstarsi kluk a jedna znama mi rikala, uzivej si to obdobi, kdy je miminko...za chvilku to bude skolak a ja jsem nad tim mavla rukou s tim, ze mam doma prece novorozenatko. Ale mela pravdu, LETI TO SILENE 🙂 ! Na druhou stranu...kazde obdobi ditete ma neco do sebe, na klukach se mi libi uplne vsechno (teda kdyz radi jako silenci, tak to ne 😠 )...i kdyz uz jsou ted "velci"...no a za par dni se mne narodi treti miminko, jsem za to moc STASTNA 😵 😵 😵 !

gedren
19. pro 2007

Ja to beru od zacatku tak, ze dite neni zadnej muj majetek, neco, na co mam pravo, proste dostalo se mi velky cti, ze to dite muze u me par let pobejt, ale pak bude mit svuj vlastni zivot. A tak si uzivam opravdu kazdou chvilku ty nasi maly berusky, taky vidim, jak to leti, ledva jsme ji prinesli tak uz je rocni 🙂 A porad se mi libi, jak se postupne uci ty novy skilly a je to cim dal vic clovicek a min miminecko, uzasny je i miminecko, i ten clovicek...no tak si poridim jeste serii miminecek, az uz budu uplne nabazena a pak budou vnoucatka a nebo zase jiny radosti duchodcovskyho veku (vyhazovat lidi ze sedadel v MHD ;)), proste vzdycky se neco najde ;)

kaceenka81
19. pro 2007

tak nad tím taky přemýšlím.říkám si třeba že sem si terku neužila jako malilinkaté miminko-i když ona byla obr už při porodu 😀 ,že sem třeba neudělala víc fotek a tak.ona má sice jen 2.měsíce ale jelikož má 6kg a 67cm tak vypadá tak na půl roku.takže já vlastně malilinké miminko nikdy ani neměla 😅 🙂

niega
19. pro 2007

Jsem asi drsná, ale nepořizovala jsem si dítě jako zábavu. Starám se o něho s láskou, miluju ho, ale nemůžu říct, že mě péče o nemluvně nějak zvlášť naplňuje. ... Ne, to zní dost blbě. Prostě to beru, že vychovávám budoucího člověka, kterej třeba bude v něčem hodně dobrej, a já mu chci umožnit, aby dosáhl všech cílů, na který bude pomýšlet. ... Tak a teď mě tady některé matky na plnej úvazek zabuší do země 😔 !

gedren
19. pro 2007

niego, ted me mozna zabusis do zeme Ty 🙂, ale mne prijde, ze se od tech ostatnich vlastne vubec nelisis - nekdo ocekava od miminka naplneni ve forme toho, ze bude roztomiloucky a neznoucky, a Ty zase to, ze neco dokaze, tedy ze na nej budes hrda, Tvoje geny budou pokracovat dal. Jsou to dve strany teze mince. A je to jasne, ze kazda matka musi mit nejakou motivaci, proc mit dite, jinak bysme vymreli 🙂

poupe
19. pro 2007

Kazdy ma svuj nazor,kazdy to vidi jinak,niega to neres.

marinka
19. pro 2007

niega, to jsem nepochopila, proč by tě měl někdo zadupávat do země, mně to přijde jako dost dobrý názor a připadá mi to teda rozumější a smysluplnější, než si pořídit dítko proto, abych měla někoho na muchlání 😉

gedren, pěkně nepasné, taky souhlasím s tím, že neberu Aničku jako svůj majetek, jsem teď šťastná, že s ní můžu trávit tyhle úžasné měsíce a zatím se teda neděsím toho, že jednou vyroste a vyletí z hnízda. Nikdy jsem neseděla doma na zadku a nudila se, tak vím, že můj život bude smysluplný i když zůstaneme jednou s manžou sami..

maart
19. pro 2007

....jeeeee...a ja jsem si u prvniho zrovna myslela, ze ho mam na muchlani... 😀 😅 😀 , ale on se vubec nikdy muchlat nechtel...vcera mel ale ve skolce besidku - kocky, parodie na Kytici, byl Vodnik a byl uplne k sezrani, sikovnej, nestydel se, krasne prednasel...no hrda jsem byla jako pavice!!! O tom to taky je, rostou a umi vic a vic a ja mam to stesti, ze ho muzu pozorovat a rikat si...je proste uzasnej!

alcatko.j
19. pro 2007

Holky, ja si myslim, ze je naprosto jane, jak to Anatanka myslela, proste ta nostalgie preci na kazdou z nas aspon jednou apdne, ne?Jak to ditko vyrostlo atd atd...ale zaroven se tesim ze vseho noveho, co se mimino naucilo, co uz umi,a tak..ja treba ted zasnu, jak si Nelca, poprve za 8 mesicu sama dokaze hrat..a dlouho 😅 jak se dokaze sama uz hodinu zabavit a jen si me ockem hlida, jestli jsem nezdrhla 😅
ja samozrejme se strasne tesim, az v lete pujdem na prochazku, kdy nam kilometrovy usek bude trvat tri hodiny, protoze neli bude chtit jit po svych a zastavi se u kazdeho kaminku na zemi, strasne se tesim, az ji budu navlikat rukavky a pujdem spolu do bazenu, strasne se tesim, az pristi vanoce si sama rozbali darek a bude vedet, ze je to darek 😵 Strasne se tesim, za ji koupime prvni odrazedlo a budem drandit po parku, strasne se tesim, az spolu budeme na dalsi vanoce treba poprve(ja i ona 😀 )pect cukrovi, tesim se az pujde do skolky a jak pro ni odpoledne prijdu a ona mi da nakresleny obrazek, ktery pro me vytvorila...tesim se az budem delat domaci ukoly a ona pak pujde na "litacku"ven, tesim se az ji budu rikat, ze v mem brisku se klube jeji sestricka/bratricek.....na to vsechno se strasne tesim, ale zaroven si rikam, ten cas fakt tak kur***ky leti...byla tak bezbranna, malinka, uzlicek nas a ted uz je raubirka...to je zivot no 😉

maart
19. pro 2007

...jo jo Alcatko, presne tak...lip bych to nenapsala, mluvis mi z duse.... 🙂

morusa
19. pro 2007

Holky, víte z čeho mám upřímně strach já? Že jednou budu mít doma puberťáka, takovýho ,co dnes potkávám, když jdu v parku s kočárem, místo aby někam vyrazili, tak sedí na lavičkách ( jak holky, tak kluci), v ruce cigáro, na zemi stojí flaška nějakýho chlastu a sprostí jsou jak dlaždiči, toho se teda děsím, protože na tohle mám dost velkou alergii a kdyby se takhle začal chovat, tak to se mnou bude mít hodně těžký. 😒

sokolka
19. pro 2007

Morus to já mám obavy jestli to nebude ještě horší. Když vidím jak je dnešní mládež jiná než jsme byli mi (myslím horší) tak se hrozím jak to bude vypadat za pár let.

kejka
19. pro 2007

Tak ti můžu Moruso jen říct-neboj se,protože všechny puberťáci nejsou stejní.Moji dva starší kluci-ani jeden nekouří,nechodí do hospody-mladší jen na kulečník a oba studujou.Starší je ve 4ťáku na VS a mladší je ve 3ťáku na gymplu.Ani s jedním jsem neměla zatím žádné problémy,co se týče chování a sprostých slov.Jsou to hodní a slušní kluci,myslím,že se nám je podařilo vychovat dobře.Tady záleží na výchově opravdu hodně. 😉 😉 😉 😉 Mám to štěstí,že tohle řešit nemusím.Proto ty mladý do jednoho pytle neházím. 🙂

sokolka
19. pro 2007

Kejka moc gratuluji. Jenže si myslím, že to není jen o výchově. Někdy se prostě stane, že i sebelíp vychovaný dítko zklouzne. A z toho já mám obavy. Z toho, že tomu nebudu moci zabránit. ☹

alcatko.j
19. pro 2007

Taky si myslim, ze je to hodne vychovou, samozrejme, nekdy se "stane", rodice vychovavaji jak nejlepe umi,a dite se v urcitem obdobi za na zabiti, ale vychova hodne dokaze...
mne maminka vzdy rikala, ze se mam chovat tak, aby se za me nemusela stydet a ja to mela vzdy napameti, svata jsem nebyla, umela jsem blbnout, ale vzdycky se mi zavcas v hlave rozeznel poplasnej zvonecek a umela jsem se zase uklidnit 🙂
Totez segra, ta ale radila a radi malinko vic 😀

anatanka
autor
19. pro 2007

Samozrejme, ze vychova dela hodne moc, ale dite nezije jenom rodinou, rodice nemuzou byt vsude a tak je i pod velkym vlivem lidi, se kteryma se styka pres den, ve skole, po skole... A nekdy mu proste ucaruje zrovna ta nespravna skupina, zvlast v urcitem veku. Ale rekla bych, ze ty deti, ktery maji dobry zaklad z rodiny, tak to u nich je jen prechodna zalezitost, ale tezko rict... Nastrah je venku strasne moc.

terezkaaa
19. pro 2007

Já si taky myslím, že sebelepší výchova není všechno...je tam mnoho jiných faktorů,který dítě ovlivňují a jak bylo řečeno,dítě není pořád jen v přítomnosti a dohledu rodičů...

kejka
19. pro 2007

Taky jsem napsala,že si myslím,že jsme je vychovali dobře.Ne,že jsme je sebelíp vychovávali.To ani nejde.Asi to prostě mají v genech.Možná je to tím,že jsem ve 28letech ovdověla-kluci byli ještě maloši,dostali jsme od života ránu.Oni tím pádem-hlavně ten starší strašně rychle dospěli.Hodně jsme se semkli,pomáhali mi a to dělají do dneška,tím že se dobře učí a jsou pohodový.I když mám už x let přítele a s ním nejmladšího prcka,tak jsou to pořád maminčáci.Oba jsou hodně ambiciozní a chtějí něčeho dosáhnout.Starší už dva roky bydlí sám,se svojí slečnou v podnájmu,mladší je doma.Prostě takový jsou a já jsem za to ráda.A tím pádem jsem i pyšná,že mám takové děti i po tom,co se nám stalo. ☹