Máte tip na večeře pro tříleté dítě?

hanule05
12. pro 2009

Ahoj, prosím, dejte mi nějaké tipy na večeře pro tříleté děti.

Moc se mi nechce dávat to, co jsme měli k obědu (myslím, že je to na noc dost těžké) a taky je pořád krmit chlebem či rohlíky se mi taky nějak nezdá.

Jak to řešíte vy?

Díky

musko
12. pro 2009

U nás vedie krupicová kaša - alebo pohanková, chleba s maslom a šunkou na vojáčky, niekedy bábovka, alebo koláč s ovocím.......

agatka77
12. pro 2009

a co nějaké polévky? 😉

julka11
13. pro 2009

musko
jak to myslíš..."chleba s maslom a šunkou na vojáčky"?

musko
13. pro 2009

no chleba natrieš maslom, dáš na to šunku, nakrájaš na kocky - vojáčky a možeš tam pozapichovať špáratká alebo to bude jesť prstami :o)

zany
13. pro 2009

U nás se jí chleba nebo rohlíky se šunkou, sýrem, žervé nebo něco sladkého (bábovka, loupák s máslem). Myslím, že jedno teplé jídlo za den stačí 😉
Kaše mi Honzík nikdy moc nejedl...

shaula
13. pro 2009

Pečivo s něčím (lučina, žervé, salám, sýr, máslo, tuňák,...). Nevidím nic závadného na tom, když děti jedí pečivo každý den, vždyť je to normální součást stravy 😕

berenika39
13. pro 2009

A co jíte vy? Vždyť může úplně normálně večeřet s vámi, a teplé jídlo si taky myslím že stačí jedno denně. U nás se večeří polévky, jednoduchá masa se zeleninou, obložené talířky co lednice dala, sýry, někdy ohřáté jídlo z předešlého dne...tříleté dítě už snad nemusí mít nic speciálního 😉 😉 😉 .
Asi ne smaženici z hub, řízek nebo zbytečně uzeniny, ale jinak cokoliv, na co má chut a co má rád.....

lucija76
13. pro 2009

Zeleninove polevky, testoviny na ruzne zpusoby, zeleninove rizoto...

kalo
13. pro 2009

Naše bohužel nejí žádné pečivo, tak u nás polévky, brambory se šunkou nebo žervé, kaše...taky mi někdy dochází invence...

mapris
14. pro 2009

dobré téma, taky mi docházejí nápady. Terka chodí už do školky a já jsem s druhým doma a mos ci nevařím.. Spíš se odbydu polévkou a nebo co "bordel z lednice" jak říká můj manžel. Pečivo máme problém do ní dostat. Jogurty už taky nechce, ty jedla od 10ti měsíců furt... Ovoce nepozře.. Občas si dá teda lupínky nebo poštářky s mlíkem, ale to vyjímečně... Jenom když já si dám housku třeba se salámem nebo sýrem, tak sedí u mně a: dej mi ochutnat... Že by jí nebavilo večeřet samotné?
Jeden čas večeřela pudinky, kaše - krupicové, vločkové... Teď taky nechce... Kolikrát dělá scény, že nechce jíst, ale když dostane na spaní mléko, tak je schopná se o půlnoci nebo ve 4 probudit, že má hlad...
Polévku když jí dám, tak je "zmatená" a chce druhý... Je na to zvyklá z domova i ze školky... Pečivo sní pouze koláčky a nebo když dostanou "svačinku" ze školky, tak to zblajzne než dojdeme domů... Jinak se nechytám... 😒 😠

hanule05
autor
14. pro 2009

je to fakt těžký, něco vymyslet.

Anička k večeři chleba či rohlík moc nechce, protože to většinou snídá,
polívky taky ne, protože ty má spojený s obědem,
krupicovou kaši ji nechci dávat moc často (kvůli mlíku, je atopička),
buchty, koláčky apod. jí taky moc nechci dávat, protože by nejradši jedla celej den jenom sladký,
brambory s něčím u nás nehrozí, protože je nejí (sní asi tak tři kousíčky a tím to hasne)
když jí dám trochu od oběda, nebo jí udělám těstoviny nebo rizoto, tak se mi zdá, že v noci hůř spí, myslím, že jí tlačí žaludek
ale takhle páreček, salámek - to by si mrška dala hned 😀

iloha
14. pro 2009

my zbytek od oběda, nebo polévka, chleba se šunkou a plátkový sýr, namazaný chléb ani rohlíky nechce, jen suché pečivo, křehky chléb, občas dětský páreček. Sladké kaše, palačinky nebo lívance to nehrozí, nechutnají jí.

leonik
14. pro 2009

dcera jí občas kaši- krupičnou, ovesnou. Jinak má zbytek z oběda, nebo jí udělám toast, nebo namažu pečivo. Má ráda pomazánky, tak je střídáme. Nejradši má rybičkovou a vaječnou 🙂

syraell
15. pro 2009

U nas jsou absolutním hitem jednohubky. Kuba dostane nakrajeny rohlik, sherry rajcatka, sunku a mazaci syr - namaze si, prilozi sunku a rajcatko a propichne napichovatkem. Mame bezva pichatka s morskejma potvorama🙂

helcenka
15. pro 2009

malýmu budou teď dva a k večeři jíme pečivo s lučinou, cottage, máslem, tvrdým sýrem, čas od času se šunkou. Pečivo střídám, aby neměl pořád to samé. Když máme upečenou nějakou bublaninu, tak mu ji dám, protože se nedá odbýt (to ale tak 1x za 14 dní). Občas palačinky, ty tedy dělám spíš k obědu, zapečené s tvarohem. A pak ještě před spaním vypije mléko.
Kaše neděláme, špatně po nich spal a pořád se budil, asi ho tlačili v bříšku.
A ještě k tomu pečivu, my ho také jíme běžně každý den, přijde mi to normální. Jenom ho střídáme, dneska je už velký výběr. 😉

vrtule83
16. pro 2009

tak u nás je to různé, chléb s máslem a medem nebo sýrem, pribináček, pudink, kaše krupicová nebo ovesná, polévka někdy i druhé od oběda, většinou se ji ptám co chce a dám ji na výběr ze 2 variant.

syraell
17. pro 2009

Taky se nam osvedcilo, ze ma Kuba jidlo v lednici ve svym kosicku - vynda si ho a sam si vybere, na co ma chut. Rekla bych, ze dite ma taky narok dat si na co ma chut. Samozrelme do kosiku davam vesmes zdravy veci 😉