Mateřská a škola, jde to?

svetlanap
12. led 2015

Nevím, zda to patří zrovna sem, ale nenašla jsem vhodnější kategorii. Po VOŠ jsem šla na mateřskou nyní mám měsíční miminko, hrozně jsem to chtěla, ale uvažovala jsem, že do budoucna (při mateřské) bych si dodělala Vš (po naší voš lze nástavbu na rok... titul Bc.) Šla jste některá dělat vš s malinkým miminkem? Myslíte, že mám nastoupit hned v září nebo raději rok počkat? Nechci, aby to vypadalo jako že chci od malého utéct, podotýkám, že jsem ho hrozně chtěla a jsem takhle šťastná, ale zase mi přijde škoda zahodit možnost udělat nástavbu za rok. Na to, aby mi byly uznány předměty z voš mám 4 roky. Tak co myslíte? Jít hned nebo počkat? Babičku hlídačku máme 😀 samozřejmě by se jednalo o dálkovou formu

curdibilka
12. led 2015

První těhotenství bylo neplánované. Otehotněla jsem ve druháku, druhák dodělala a na třeták přerušila. Teď jsem těhotná podruhé a pustila jsem se zase na VŠ. 🙂 Je to hodně o tom, jestli máš zázemí - partnera/babičku, kteří dokáží pohlídat, pak tomu nic nebrání. Nevím, jaký máš směr zaměření, ale vesměs to studovat jde a když to máš jen na rok, to je paráda. 🙂 Uteče to jako nic. 🙂

j.a.n.i
12. led 2015

@svetlanap Já osobně bych šla hned, přijde mi, že čím menší dítko, tím jednodušší...

mishell56
13. led 2015

Já jsem se rozhodla po konzultaci s mamkou, že si dodělám maturitu (státní zkoušku jsem předtím neměla úspěšnou), tak se chci hlásit od září na školu na ten samý obor co mi nevyšel...bude to jen opakování pro mě. No a co se nestalo, přítel jde do toho se mnou a to malý v tu dobu budou 3 měsíce. Když bude spinkat můžu se učit ;)

luciana82
13. led 2015

Já jsem začala Mgr. a otěhotněla jsem.na jednu zkoušku jsem šla se 14 denním miminkem v autě.2,5 měsíce po prvním porodu jsem byla znova těhotná a pokračovala jsem dále ve 2 ročně Mgr. jen závěrečnou státní zkoušku jsem si odložila za rok,protože s půl ročně miminkem a rizikovo těhotná jsem nestihla napsat diplomku 😀 samozřejmě před státnicemi mi pomáhali s dětmi, abych se mohla učit na závěrečky.Takže jde to,ale je to těžší.diplomku jsem psala po nocích když děti spali a přes den jsem běhala kolem nich 🙂

teraolli
13. led 2015

@svetlanap Já mám dvou měsíční holčičku a studuji dálkově první ročník Mgr. Je to náročné, ale jde to. Důležitá je pomoc rodiny. Bez nich bych to nedala.

jana3110
13. led 2015

Určitě dá, dělala jsem s malou maturitu, jen to chce dokázat se dokopat k tomu učení mít vůly a cíl.

xvitko13
13. led 2015

@luciana82
@teraolli
@jana3110
@curdibilka holky a můžu se jen zeptat, jak jste to dělaly s kojením? právě taky uvažuji o studiu při miminku...díky

osicenka
13. led 2015

Tak já jsem na Bc. státnicovala v 6.měsíci těhotenství a pak od září mělo následovat Mgr., dala jsem si rok odklad a jsem naprosto spokojená, teď už od září 2014 pokračuji, malej měl v listopadu rok a nemůžu si to vynachválit, v klidu jsme si spolu užili ten první rok a teď už je dost samostatný na to, abych od něj v pohodě odcházela. Nemusela jsem řešit co s kojením - jestli odsávat atd.,prostě teď už ho kojím jen ráno a večer a je to ok. Měla jsem z toho strach, ale je to nakonec fajn oddech a ve škole mě to moc baví, že vypadnu z toho stereotypu, ale večer už se samozřejmě nemůžu dočkat malého 🙂

teraolli
13. led 2015

@xvitko13 Odsávám MM do zásoby a manžel pak krmí přes lahvičku Calmu. V poledne přijede manžel autem a odsávám v autě před školou 🙂.

bunny123
13. led 2015

Já nastoupila do 1. ročníku Bc. studia v září (malá měla 4 měsíce). Taky si myslím, že čím dítě menší, tím je víc času na učení. Teď už mi tolik nespí přes den, ale zase už spí celou noc od 18:30, takže čas na studium mám, po večerech 🙂 Ideálně musí být pomoc rodiny, teď ve zkouškovém si ji i přes den více vezme manžel, o víkendu babičky, děda chodí každé dopoledne vozit 🙂 Tohle je obrovská pomoc, bez které bych do toho asi nešla.

jana3110
13. led 2015

@xvitko13 přišla sem o mléko kvuly stresu ...... ale netykal se teda školy.....jinak bych asi volila odsávání

luciana82
13. led 2015

Já jsem obě děti kojila pouze 6 týdnu(nebo spíš odsávala protože mám anomálií bradavky na jednom prsu) a pak už byli pouze na UM a v pohodě.výhoda,že nebyl problém s hlídaním a krmením 🙂

curdibilka
14. led 2015

@xvitko13 U první dcery jsem měla rok po porodu pauzu, takže jsem už nekojila a teď ještě nevím. Hodně jsme s kojením bojovaly, takže nevím, jak to bude teď. Buď budu odstříkávat nebo bude miminko se mnou - a pojede se mnou manžel. Ještě nevím. 🙂

svetlanap
autor
14. led 2015

V září bude mrněti 10 měsíců, myslím, že to už s kojením problém nebude,každopádně nebude pít po 3 hodinách 🙂 , říkali jsme si s manželem, že by jezdil se mnou, prošel se s malým po Praze nebo tak, když budu ve škole, máme v Praze kamarády, takže není problém s tím, že by neměli kde být. Nebo může hlídat babička s dědou nebo moje švagrová. Rodina mi v tomhle prý vyjde vstříc, takže vzhůru do školy, než z toho úplně vypadnu. Díky za rady a názory