Mateřské mlíčko + Nutrilon, neublíží to mimču?

janca.mareckova
28. led 2010

Ahojky.
Potřebuju poradit s kojením a dokrmem zároveň. Mám doma 6ti týdenního chlapečka a mám problém s mlíčkem ☹ Přes den normálně kojím a stačí mu to. Ale jakmile přijde večer po koupání, nakojím z jednoho prsu, dám odříhnout a brečí. Tak přiložím ke druhému prsu, dám odříhnout a brečí ☹ Vezmu odsávačku a neodsaju víc, jak 20ml..... to znamená, že večer prostě mlíčko není ☹ Piju čaje pro kojící.... Na noc musím tedy navíc dokrmovat Nutrilonem..... Chci se zeptat, jestli mu nemůžu nějak ublížit, když se mu ty mlíčka v bříšku smíchají.... navíc má malý koliku ☹ Nevím si rady ☹

aponchie
28. led 2010

jano a myslis ,z eje to hladem?jestli treba jen nema takovou tu predspaci brecici hodinku?nebo ta kolika jak pises je nejvic vecer v tom obdobi

janca.mareckova
autor
28. led 2010

já nevím. Asi nee....ono ho bříško bolí už tak od 6 od večera a Um dostává až kolem 10.....takže tím to asi nebude, jen jestli mu k tomu potom tím ještě nepřidávám..?? A ta brečící hodinka??? Tak to nemáme jenom my??? Já nevěděla co se mu vždy tak hodinku před spaním děje....

germik
28. led 2010

tiež si myslím,že to nemusí byt hladom ked cez den problém s kojením nemáš. KOliky sa prejavujú najma večer, my sme plakavali do 3 mesiacov veeelmi často navečer a to som aj dokrmovala. Myslím že to nie je hladom, my sme malú ukludnovali hopsaním na gym. lopte a pevným zavinutím lebo nič iné nepomáhalo

janca.mareckova
autor
28. led 2010

Ale když už má vysosaný obě prsa, tak pořád brečí. No a když mu udělám UM, tak vypije i 120ml......

neu.sona
28. led 2010

Ahoj Janco, i my hrozně dlouho takhle plakávali. Brečíval nám takhle asi dva měsíce, než se to upravilo. Je to prostě změna, teď ho bolí bříško a neví, co s tím a tak. Náš malý třeba dělal to, že když ho bolelo břicho, tak chtěl hned jíst zase a to ho bolelo bříško ještě víc. Asi nezbyde nic jiného, než ho utěšovat, konějšit a hladit. Teď ho dám jen do postýlky a hned spinká. Musíš vydržet a prostě mu dát najevo, že si tam a pomůžeš mu.

wheela
28. led 2010

Ahojky, my taky dokrmujeme od 6ti týdnů. Dnes má Martínek 3,5měsíce. Přesně jak píšeš, přes den a v noci kojím, malému to stačí, ale na noc mu dáváme dokrm - vycucne obě prsa a pak 120 Nutrilonu - dáváme Comfort, ten je proti kolikám a nám dělá moc dobře. Navíc spinká od 19h až do 2, takže paráda. Chce to zkusit. A pokud můžu doporučit - Probiotické kapky, dáváme je od 3 týdne a máme nejspokojenější miminko.

janca.mareckova
autor
28. led 2010

taky dávám nutrilon comfort. A probiotika biopron......jen jsem se chtěla ujistit, že tím nočním dokrmem nedělám něco špatně....

bocinka
28. led 2010

janca a zkoušela jsi ho zvážit před a po kojení? 🙂 malá taky plakala a já myslela, že má hlad, ale když jsem ji zvážila, tak jsme zjistili, že vypila dost a že pláče jen z bolení, taky chce pořád papat, když má prdíky a po tom je to ještě horší... 😔

teď už je to naštěstí lepší... 🙂

aponchie
28. led 2010

jani zkus mu to mlicko par dni nedat jako dokrm myslim,z epokud si vypije skoro celej den v poho je divne aby pak jedno kojeni mu to nestacilo..asi se tim dokrmem i uklidnuje preci jen je to sani je jedno jestli z flasky nebo prsa a vypit cele prso ti nemuze bud v klidu jeste po kojeni je v prsou tolik mleka ,z eby jsi se divila 😎 fakt zkus radsi masaze uklidnovani a rekni si,z eot prejde a zkus to tak brat uvidis ,ze bude lip casem je jeste malusenke sziva se ..ma alergii na svet asi ja tomu tak rikam..mnoho noveho a samo se neumi porvat se vsim jeste

minonka24
29. led 2010

Ahoj Jančo,
čtu Tvůj dotaz a chci se zeptat, slyšela jsi něco o laktační krizi a růstovém spurtu? Jestli ne, zjednodušeně jde o to, že se mění složení mléka aby odpovídalo potřebám dítěte a taky se ho může méně tvořit, protože v Tvém těle klesá hladina hormonů. Tahle laktační krize (či růstový spurt) se objevuje kolem šestého týdně věku, 3 a 6 měsíců života. Nejsem na to odborník, ale myslím, že právě jeden takový spurt prožíváme. Malá chce častěji jíst a včera večer se mi stalo to samé - prostě jsem měla pocit, že mě vypila a že už jí nic neteče a proto pláče.
Jestli se chceš o tom dozvědět více, zkus se podívat na tyto stránky: www.kojeni.net do sekce databáze otázek a odpovědí - našla jsem v oddělení: mám málo mléka, zvyšování a snižování tovrby MM, laktační krize...
Laktační poradkyně tam právě doporučuje nedokrmovat umělým, ale právě častým přikládáním vyprovokovat další tvorbu mléka. 🙂

beruska24.9.
2. únor 2010

Ahoj,
také mě napadlo to samé, co minonku - růstový spurt (období rychlého růstu. Prostě mu mlíčko nestačí, ale to by se mělo srovnat, protože tělo reaguje na potřeby miminka. To období má trvat tak týden, u nás to bylo vždy minimálně 10 dní. Navíc, jak jsem se dočetla už nevím kde, přes den je mlíčko tučnější a lépe zasytí a večer a v noci už je ´´lehčí´´ aby tolik nezatěžovalo žaloudek miminka. A jak mi radila lakt. poradkyně, v noci se tvoří více mlíčka (nějak více pracují ty hormony) tak proště častěji přikládat.

Pokud zadáš do vyhledávače RŮSTOVÝ SPURT objeví se také spousta odkazů. Čerpala jsem info a rady hlavně odtamtud.

tygrous
2. únor 2010

my mame to same - pres den relativne dobry a vecer by sal klidne dve hodky... pres den kojime i co hodinu a vecer mam pocit, ze mam prsa uplne vyzdimana 😅 takze jsem to vyresila tak ) a dr. mi to schvalila), ze pres den po kaszdem kojeni drobet jeste odstrikam a to mu dam vecer na dokrmeni po nakojeni. a usina konecne v pohode bez kriku 😉

sneha
2. únor 2010

Ahoj, hlasim, ze my jsme na tom v necelych 3 mesicich stejne. Pres den ji staci moje mliko a vecer hodne plakala a bylo tezke ji uspat. Navic v noci temer nespala - byla porad prisata ☹
Zacala jsem teda idavat vecer UM a usne celkem bez problemu, akorat v noci se porad budi pit, tak nevim jestli jeste porad nema malo. Odstrikavani mi mic nejde - vytahnu tak max 30ml. Je tady nekdo, kdo nema problem s mnozstvim MM ale odsavat mu nejde? Sestricka v porodnici mi rikala, ze se to stava tak at se nestresuju, ze nic neodstrikam, ale moc se mi tomu nechce verit.

anysek1
2. únor 2010

ahojky já našeho sašu dokrmuju na noc už od 6 týdne a vůbec nevadí,že se mu v bříšku mlíčka smíchají.a to jsme trpěli na koliky ale 3měsíc to ustalo a mlíčka mícháme stále😀

brisalek
2. únor 2010

Ahoj janca, muze to souviset s trimesicni kolikou, ktera je hlavne o dozravani nervove soustavy a mimi se vecer placem vyporadava se vsim, co muselo cely den prozit. Me mala plakala asi od 3 tydnu tak do 7 od 4 hod tak do 10(a brisko ji urcite nebolelo), pak tak do 3 mesicu jen tak jak ty pises. Pila pres den kazdou hodinu a mleka take vecer bylo malo. Ale mala chtela prso, chvili jsme dokrmovali strikackou pred vecernim kojenim....pak jsme prestali a pak uz flasku ani nahodou nikdy nechtela....chtela prso, ale aby z nej neco teklo, jak neteklo plakala ...a cucala i treba 2 hodiny nez usnula.
Pokud ti vypije 120 nutrilonu po obou prsech myslim, ze to nebude zadna potreba sat.

Ale zkusila bych dat dokrm posledni kojeni pred koupanim, aby mela prsa vic casu udelat vic naecer. A neboj michanim mlicka nic nezkazis. A ani se neboj ztraty mlicka, mam kolem sebe spoustu mamim co treba obcas krmi odstrikanym a deti porad krasne saji.

Sneha, me to take rikali, ze to neznamena nedostatek, ale ted kdyz mam dost odsaju vic, ale musimchvilku odsavat pak prestat a zase zacit za chvili znova a nekdy to jde lepe nekdy hur (odsavam ted do kase)

lucie777
2. únor 2010

Já sem večer taky vždycky vycuclá, přes den v pohodě, někdy jí stačí jedno prso, někdy si cucne ještě z druhýho, ale večer je vždycky prostřídám několikrát. Párkrát sem jí taky dala umělý, aby se dopila a bylo vše v pohodě. Jestli vypije po kojení ještě 120, tak má určitě hlad! Nám se to po pár dnech zas ustálilo, že sme bez UM, i když je to večer vždycky horší..

beruska24.9.
2. únor 2010

sneha - tak to jseš na tom s odsříkáváním pořád dobře. Já po kojení odstříkám tak max. čajovou lžičku. Také se mi zdálo, že UM jen večer je málo (v noci pořád vzhůru) tak jsem přidala UM ještě po poledni. Takže po poledni UM+kojení, pak jen kojení a večer UM+kojení, v noci a dopoledne jen kojení. A je to v noci lepší. Vstáváme pořád na kojení (tak po 3 h.), což už není tak často.

tygrous
2. únor 2010

ja odstrikam nejvic v noci nebo k ranu-klidne i 50ml. pres den je to malicko-tak 10-15ml, ale nastradam to. a kdyz ne, tak mam v zasobe sunar😉

zuzankast.
3. únor 2010

ahojky, mam uz trosku vetsi mimco nez vy tu, ale steny problem. Kojim malou uz jen rano a vecer.Vecer mam mlicka min, tak premyslim,co je lepsi, jestli dokrmit kasi nebo UM ?Neco rano jeste odsrikam, ale to nestaci.

sneha
3. únor 2010

beruska - jenze ja odstrikam tech 30ml misto kojeni - nariklad kdyz mala dlouho spi. Po kojeni nedam ani tu cajovou lziicku ☹

zuzankast - jak se divam, tak Julinka ma uz devet mesicu, tak ja bych dala spis tu kasi aby ji zasytila, teda pokud jeste pred tim neveceri neco jineho. Segra davala male kase k veceri od osmeho mesice - odpoledne k svacine jogurt a ovoce a vecer kasi no a pak vlastne i trochu mlika tesne pred spanim - na zizen

Jinak diky vsem za nazory a za podporu. Jsem rada ze nejsem sama. Z jinych diskuzi mam pocit, ze dat UM kojenemu diteti je temer zlocin, ale ja proste nemam nervy a srdce uspavat hladove mimco.

beruska24.9.
3. únor 2010

sneha - tak to promiň, myslela jsem, že to odstříkáš po kojení 😕 Jinak mi dnes měli UM navíc i ráno. No a pak jako předešlé dny po poledni a večer před spaním dám znova. Tedy UM + kojení. Celou noc jsem kojila každé 2 h. jako bych to včera zakřikla 😒 Prostě to beru tak, že asi zkončíme na UM. Měsíc jsem kojila každé 2 h. ve dne v noci, téměř nespala, zkusila všechno možné a stejně se mi nepodařilo zvýšit množství MM. Prostě dokud to šlo, kojila jsem plně 😀 teď dokud to půjde, budu kojit s dokrmem 😅 a pak už zbývá samotné UM nebo možná, že se dopracujeme do doby, kdy budeme moct zkusit zeleninu 😉

janca.mareckova
autor
3. únor 2010

tak jsem taky zkoušela opravdu jen a jen kojit a to i v noci. Vydržela jsem to ale pouze 3 dny!!! Kojila jsem každou hodinku a vlastně skoro vůbec nespala. Dala jsem na věše rady, že to bude spurtík, ale 3 dny po sobě být nevyspalá to nejde. Prostě pořád křičel hlady a neusnul ani náhodou. Dudlík tahal jak šílenej!!! No prostě bylo vidět, že má hlad jako vlk. Během dne jsem odstříkáním nashromaždila asi 120ml mlíčka a to během jednoho kojení bylo fuč, jelikož jak píšu, měl pořád ukrutnej hlad!!!!! Takže prdím na to!! Ať si každej říká co chce!!! Nebudu malýho trápit hlady!!!!!!

zuzankast.
3. únor 2010

sneha - v pul pate ma Juli svacu [rohlik, piskotky, ovoce nebo jogurt to je ruzny] a v sedm k vece jen kojim a kdyz to nestaci, tak sem davam jeste kasi. UM doma zatim nemam - nebylo treba. Ona mala hlady nebreci a ani se nebudi, ale poznam ze by jeste jedla, je docela prcek, tak se snazim aby jedla opravdu do syta.

beruska24.9.
3. únor 2010

janca.mareckova - nikdo Tě nemůže odsuzovat, že ses tak rozhodla. Já tedy vydržela měsíc téměř nespat, ale byla jsem vyřízená, protivná a navíc poslední týden, jsem se málem 3x sesypala ☹ Pořád jsem si říkala, že když už jsme zvládli tolik problémů s kojením, zvládnem to i teď. No, nakonec jsem usoudila, že dál riskovat nemá cenu. Takže, netrap malého hlady 😀 ty buď odpočatá máma a budete spokojeni oba dva. Ať ti pěkně roste!!

princessp
3. únor 2010

Ahojky janco, ja to mam to same v podvecer malej kojil co 40min. a to od 6-9hod. tak jsem se rozhodla vysat trochu mleka pres den...no hlavne rano kdy mam mleka hodne no a pak mu to dat vecer a to vis ze si i prso vezme ale spinka mi on 10vecer do 3-4 rano. Takze super. Jinak na koliku je super kojit kazde 3hod ne casto protoze pak se to tam v brisku micha a to je nic moc.A mlicko se stravi do 3hod. od kojeni. Jo muj malinkej andilek je 9tydnu stary. 😀 Hodne stesti

sneha
4. únor 2010

zuzanka - pokud se Juli nebudi, tak ji to mlicko vecer asi staci. Ja bych asi prece jen pridal trochu kase - pro jistotu - no ale my jsme zrava rodina 😉 Ta kase se da delat i docela ridka aby nebyl mimis precpany, akorat pak musis vic hlidat lzicku.

janca mareckova a beruska - hlasim se k vam do klubu zoufalych a nevyspanych matek 😉 Jsem na tom uplne stejne, uz vic nez mesic - kdyz mala spi v kuse v noci tri hodiny, tak to je skoro na oslavu. Jinak se budi klidne i co hodinu. mam tady jeste dv tydny mamku, tak to dospavam pres den, ale i tak uz mi to leze krkem. Az mamina odjede, tak koncim se "sebeobetovanim" a najizdim na UM - samorzejme, ze budu kojit aspon trochu co to pujde, ale dokrmovat budu taky. Beruska, mas uplne pravdu, ze riskovat nema cenu a spokojene miminko je nejdulezitejsi. Jen se mi porad jeste nedari v hlave srovnat to, ze ja proste kojit normalne nebudu a ze to neznamena ze jsem horsi nez mamy - kojicky (na predporodnim kurzu mi rikali, ze kojit muze uplne kazdy a kdo nemuze, tak vlastne nekde v podvedomi nechce - takovy blabol 😠 Ja bych dala nevim co, kdybych mohla malou plne kojit)

princessp - to kojeni ne casteji nez 3 hodiny mi radila i doktorka, jenze ja jak mam toho mlika malo, tak musim bud kojit casteji a nebo vic prikrmovat UM, takze si vyberte 😒 A navic vsechny kojici "expertky" radi prikladat co nejcasteji.

Jinak holciny mrknete taky na tema "nekojenci" - pise tam spoustu mamin, ktere taky doplnuji kojeni UM.

beruska24.9.
4. únor 2010

sneha - ještě v těho jsem si řekla, že pokud to půjde budu kojit. No, vydržela jsem 4 měs., pak se málem sesypala, tak jsem si celkem rychle 😉 srovnala v hlavě, že pokud zkončím v nemocnici, tak tomu miminku budu na ho... Takže jsem začala dokrmovat. No a dnes poprvé krmil s flašky tatínek 😀 Prostě jsem dala dítko pochovat, že musím to mlíčko vychladit a když jsem je spolu tak viděla, vrazila jsem mu i tu flašku 😀 😀 😀 Tak trochu potvůrka, ale tatínek si to užil 😉 Exmanželka mu nedovolila děti ani přebalit, tak ať se teď stará a užívá si to 😀 😝