Matrace do atypické postýlky, má smysl investovat tisíce?

magdalenasvo
22. lis 2014

Ahoj! Chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte podobnou zkušenost. Sestřin manžel vyrobil pro mimčo atypickou postýlku oválného tvaru. Jsou z ní nadšeni, ale nastává problém, jakou do ní dát matraci. Radila jsem jim, ať nějakou seříznou. Když by koupili nějakou molitanovou s odnímatelným potahem, tak by to mohlo jít a potah bych jim zašila, aby seděl. Třeba nějakou jako tuto: http://www.nejmatrace-postele.cz/detske-matrace... Co si o tom myslíte? Oni chtějí kupovat nějakou extra drahou matraci s více materiálů a s tou by to tak jednoduché nebylo. Jakou matraci jste měli pro mimčo? Fakt má smysl do ní investovat tisíce? Nikdy jsem toto nehrotila a děti neměly problém. Děkuji za rady! Chytré články se věnují spíše matracím pro dospělé: http://bydleni.idnes.cz/jak-vybrat-spravnou-mat...

polaks
22. lis 2014

Ahoj,tiež som mala pre detičky atypickú kolísku,zohnať matrac bolo ťažké a tak som si zašla do Hornbachu,kúpila som molitan s tloušťkou 10cm a ušila naň poťah.Bolo to rýchle,jednoduché a hlavne najlacnejšie riešenie.Dcérka na ňom spala do jedného roka,potom sa už do kolísky nevošla,ale matrac bol v úplnom poriadku,ešte na ňom spali aj ďalší 2 synovia.Molitan som potom vyhodila,ale len z toho dôvodu,že sme ho zle uskladnili a bol už nepoužiteľný,ale neboli na ňom žiadne známky preležania,takže keby nebol zničený vlhkosťou,tak by sa dal ešte použiť.Predávajú rôzne hrúbky a tvrdosti molitanu,je veľký výber.

tiburcia
22. lis 2014

Já bych pro miminko volila určitě tvrdší matraci než je molitan. Mám kokos-pur-kokos a myslím si, že nějaký ostrým nožem nebo nůžkama by i ten kokos šel zastřihnout do požadovaného tvaru aby se to vlezlo do postýlky. Jdou udělat i matrace na míru, ale je tam delší doba dodání a je taky vyšší cena. Já bych koupila hotovou matraci, ořezala a přešila potah 🙂

kagatkaga
22. lis 2014

doporučuji oslovit českého výrobce PURTEX....třeba si i poradí s oválnou matrací a pokud ne, tak bych také seřízla 😉

blahova_andrea
23. lis 2014

tak zrovna tu z odkazu bych nebrala. skoro tisícovka za obyč molitan s kterým budete mít ještě spoustu práce. my máme taky atyp postýlku, ale teda obdélníkovou. nechávali jsme si dělat na míru a vyšla nás levněji než ta z odkazu 😅
www.detskematrace.cz