Mé dítě se nechce samo oblékat. Je mu 2,5 roku

poupe
5. srp 2009

mam 2,5 letou holcicku,nechce se oblekat,vlastne ani nechape jak se ma obleknout,svlikani ji nedela problem,ale obliknout,maximalne jen sukni a kalhoty,nauci se to do 3 let?

lena27
5. srp 2009

není ještě na to brzy? četla jsem, že až po 3 roce se děti oblečou. některé dřív, jiné později. nedělej si hlavu

garfieldmail1
5. srp 2009

Taky jsem teď četla, že se děti mají učit svlékat a oblékat od cca 2,5 let. Tvoje holčička se už umí aspoň svlékat, takže oblékání se postupně taky naučí 😉

poupe
autor
5. srp 2009

neumi si svlikat triko,zbytek jo 😀 cetla jsem co by melo umet ditko do skolky a to je v podminkach,

evaje
5. srp 2009

Náš mladej heká i usvlíkání trenek. Ale jak chce čurat, tak jsou dole hned (až u kotníků) 😀 Když je dobrá motivace, tak se sám obleče, proto vím, že to umí, jinak bych si myslela, že to nezvládne. Oblíkat se nechce, vyslíkat taky ne. Proč, ná na to lidi...Ve školce to vypiluje. 😅

sisi.v
5. srp 2009

neboj, to víš, že se to naučí. mě se malá oblíká a svlíká už dlouho sama, ale je to děsný, protože chce jen SAMA...nemůžu na to ani sáhnout, a někdy to teda fakt trvá 😒, když si ráno nasazuje 10 minut ponožky, protože si u toho prohlíží jaký mají vzorek, tak by mě vzal čert...

peppapig
5. srp 2009

poupe, nac ten spech 😅

konoupek
6. srp 2009

Naše malá si svlíkne sama pyžamo-overal,ponožky a kalhotky,tot vše. O oblíkání nemůže být řeč zatím 😉 .

poupe
autor
6. srp 2009

peppapig ja nikam nespecham,to skolky v CR 😀 prijde mi,ze najednou chteji aby se to ditko do 3 let naucilo vse samo 😕

iloha
6. srp 2009

poupe, neboj naučí se to......... a školky to chtějí odjakživa, aby měly paní učitelky co nejmíň práce, ale neboj, pomáhají a nezlobí se. Ještě, že jsou dotky na sucháče a nemusí umět zavazovat tkaničky 😀 /to až předškoláci/.
My se zatím umíme svléknout, ale jen triko s dlouhým rukávem, do krátkého se vždycky nějak nasouká celá a pak jí to nejde sundat. Obléknout umí boty, i zapnout (zatím občas opačně), kalhotky a když má náladu tak i tričko a tepláky. Akorát to má někdy naruby, nebo obráceně, ale určitě se to podá.... 😉

anatanka
9. srp 2009

S tim bych se zatim netrapila, ma jeste spoustu casu se to naucit.

Ja bych byla mnohem radsi, kdybych Miri mohla oblikat ja, nez na ni vzdy 10 minut cekat, nez si oblikne kalhoty a pak se s ni dalsich 10 dohadovat, ze to ma spatne.

andy80
9. srp 2009

neboj, to se naučí, Jiříkovi oblékání taky moc nešlo, ve školce jim ze začátku taky pomáhali a půl roku po příchodu do školky se oblíkal úplně s přehledem.

med
13. srp 2009

Podle mě je to pitomost, chtít po tříletém dítěti, aby se oblíklo úplně samo. Jak si třeba zaváže tkaničky? Jak si zapne zip??? Částečně jo, ale úplně samo to asi ještě nezvládne. To si školka vymyslela past na rodiče 🙂
Naše si oblíkne tričko jen na hlavu, kalhotky, kalhoty, rozepínací mikču celkem v pohodě, i když někdy opačně, naruby atd... botky taky umí obout, když se jí chce. V zimě si oblíkala čepici a rukavice. Ale každý dítě je úplně jiný....