Med na dudlík. Jaký máte názor?

hanulinecka
30. lis 2007

Ahoooj dneska po celodenním pláči našeho bobánka jsem už nevěděla kudy kam byl napapny,přebalený prdíky nás netrápí a jen řval a řval a řval.
Vzala jsem dudlík a na špičku jsem dala med a otřela hodně jaky na to máte názor???ted mám špatné svědomí z toho,ale po tom dudlíku usnul a spal 3,5 hodiny!!!Děkuji za názory

makelka
30. lis 2007

Med by se obecně dávat neměl, je to největší alergen, ale pokud to bylo jen jednou a trošku myslím, že to udělat nic nemůže, ale příště bych volila jinou variantu 😉 Vím, že je asi těžké, když mimi pláče, ale nezbývá nic jiného než to vydržet, zkus třeba malého předat tatínkovi či jinýmu příbuznýmu a na chvíli si odpočinout a uvidíš, že myšlenky na med příště vůbec nebucou 😉 pevné nervy 😉

ronie
30. lis 2007

hanulinecko místo medu dej na dudlík kapku sab simplexu 😉 Nám to sem tam trošinku pomohlo 🙂

apricots
30. lis 2007

no to pomohlo asi na prdíky, ten simplex🙂já myslím že není třeba se cítit špatně, už se stalo - ale příště bych také raději volila jinou variantu - nebezpečím je, že kdybyste si ty i mimi zvykly na to, že se to stane pravidlem, tak ten med na dudlíku mimo jiný může způsobit i zubní kaz:(

hanulinecka
autor
30. lis 2007

děkuji za odpovědi já byla už opravdu zoufalá do včerejška to bylo nejhodnější miminko a dneska jsem ho vubec nepoznávala 😒 😒 😒 😒 snad byl jen blbý den 😀 😀 😀
ted ho chová tatínek a je zase hodný

kacka79
30. lis 2007

Ahojky, tak medu bych se příště taky asi vyvarovala, ale nic si z toho nedělej, každá někdy trošku "ujedeme" nee??

hanulinecka
autor
30. lis 2007

Jasný ujedeme,ale víš jak to je já i moje sestry jsme na medu odkojené 😀 😀 😀 😀 tak mě nic jiného nenapadlo a zuby máme hezky všichni 😅 😅
a mužete mě říct jste určo z¨kušenější to jemon chováte???????a chováte???protože u nás by to tak bylo

ronie
30. lis 2007

My sme nikdy moc nechovali ani nechováme, ale on Oli není ten chovací typ-ono když řve tak můžu chovat jak chci a nepomůže to 😝 My sme se snažili odstranit důvod řevu-což bývali právě prdíky a jedině co nám pomohlo byla rourka 😝 a sem tam teda chování v klubíčku. Ale pár týdnů se celkem prořvalo-i když věřim, že někdo to má mnohem horší 😔

hanulinecka
autor
30. lis 2007

No já taky nemusela zatím chovat,ale je jěště malinky tak asi bude každy den jiný
on nechce ani moc dudlík třeba jen na uklidnění tak to jen řval až mě ho bylo líto
myslím že prdíky vytláčí hezky,že je nemáme nebo spíš nekroutí se a prdí hezky 😀 😀
no uvidíme co nám přinesou příští dny

kacka79
30. lis 2007

Tak já jsem zase chovala od narození jako o život, jinak řval... a chováme pořád hodně a to má malej k devíti kilům 😝 Ale nemůžu si stěžovat, jak jsem si ho naučila, tak to teď mám...

orisek1
30. lis 2007

hanulinecko, fakt zkus ten sab simplex. Když náš Martínek řval a nepomáhalo vůbec nic, tak jsem mu kápla na dudlík ten sab simplex a asi ta sladká chuť přerušila ten největší afekt a pak už se dal postupně utišit.

niega
1. pro 2007

Han.: Máš ještě miniminiminimimi, neuč ho takové věci. Tahle miminka nemají organismus připravenej na nic jinýho než je mateřský mlíko, o vzniku alergií ani nemluvě. Je normální, že miminka pláčou, vřeští, hysterčí atd. Je normální, že někdy nejsou k utišení. Jak píše Kačka - chovej ho, když to na něho přijde. Nám moc pomohl šátek - Edík se v něm okamžitě (když byl špatnej den, trvalo to až 15 minut) uklidnil a chrouněl v rytmu maminčina bušícího srdce. Jinak by byl schopnej veškerej čas bdělosti prokřičet (a od 2 týdnů byl bdělej během dne naneštěstí furt) 😝 .

chechta
1. pro 2007

hanulinecka už se stalo, ale taky zastávám med ne. Neuklidnil se ani u prsa? My teda máme taky chovací miminko - jak říká manžel - většího mazla sme si už ani nemohli přát 😀 Takže chováme už od narození - tvůj mimísek je opravdu ještě maličký a bude se měnit co dnem - náš taky prvních 14dní furt spinkal a budil se jen na krmení, ale to už přestalo - musíš si najít způsob jak ho utišit - u nás zabralo až to, že jsem si ho v zavinovačce vzali na balon a skákala a plácala do zadečku(ze začázku bylo divný, že ho fakt utěšovali jen velký plácance - jak jsem začla plácat mín tak se hned vzbudil a byl řev - říkala sem si, že máme doma malýho masochistu 😀 😀 😀 - ted už plácáme málo - někdy stačí už jen pohupování na balónu) Jo a taky mu už od malička zpívám a to ho taky utěšuje - uvidíš časem příjdeš na to co na tvé mimi zabírá 😉

marinka
1. pro 2007

Já mám známou, která dávala chlapečkovi na dudlík med pravidelně a když mu začaly růst zoubky, tak byly rovnou úplně černé, jak mu v pusince zůstával cukr. Byl to teda hrozný pohled! Jednou se nic nestane, ale víckrát rozhodně NE!!

terezkaaa
1. pro 2007

já mu taky na dudu dám občas sabíka,třeba když se v noci probudí midlí sebou, tak se tím zase zklidní a hezky si dudlá 🙂

hanulinecka
autor
1. pro 2007

Děkuji za rady a ještě se zeptám z jiného soudku co dáváte dětem spoření??nebo nějaké konta zakládáte????když mu chci spořit nevíte co je nejvýhodnější???

terezkaaa
1. pro 2007

my máme od broker consulting Flexi invest,je to spoření a pojištění v jednom.Dáváme 1000/měs a je to asi fakt dobrý.

chechta
1. pro 2007

hanuli - my máme pro malého od uniqa spoření spolu s životním pojištěním. Nebo tak něco je to na 21let

terezkaaa
1. pro 2007

hanul,nám známej, co to dělá,tak nám hlavně nedoporučoval Sluníčko,prej nevýhodný...

chechta
1. pro 2007

terez - mi platíme 500 měsíčně - měli jsme to spočítaný i na 1000měsíčně, ale nakonec sme se rozhodli takto - páč sme ještě udělali pojištění domácnosti, kde jsme hlavně chtěli pojistku proti blbosti, která se vztahuje na celou rodinu - takže až malej třeba někde vysklí okno tak to nebudem muset celý platit 😀 😀 😀 (i když to tedas už předbíhám co, když jsou mu 2 měsíce 😀 😀 😀 😀 😀 )

terezkaaa
1. pro 2007

ty jo, to je dobrý 😎

niega
1. pro 2007

Edík má stavebko. Padlo na to porodný, platím 20 tisíc ročně, po 6 let.

jennyska
18. pro 2013

Ahoj @hanulinecka @niega @terezkaaa @chechta @marinka @niega @orisek1 @kacka79 @ronie @apricots @makelka a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Medem do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/med/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které o medu hledají různé ifnormace, k čemu je dobrý, v čem a jak Vám pomohl atp. a na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.
Článek můžete i doplnit, není v něm určitě ještě všechno...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all