Menší zájem o mateřské mlíko v 15 měsících

ladako
26. únor 2018

Mam 15mes. holcicku a od vcera u ni pozoruju mensi zajem o kojeni. Doted jsem ji kojila hodne casto i pres den, porad se dozadovala prsa. Vcera prso odmitala a zkousela me kousnout, cely den nechtela az vecer a dneska jen po obede. Kojim celou noc, budi se kazdou hodinu a pres prave taky casto,az do vcera. Je to me prvni dite,tak nemam s kym porovnat. Mate nektera podobne zkusenosti? Napadlo me,jestli nemam neco s mlikem,nebo se takhle pomalu odstavi? Dekuju za odpoved.

slimacikmia
26. únor 2018

Podľa mňa sa sama odstaví... syn to mal podobne. Jeden večer proste odmietol, v noci si dal a ďalší deň a noc už vôbec nechcel....

ladako
autor
26. únor 2018

Dekuju za odpoved, uvidim,jak to pujde dal. Tak je lepsi,kdyz prestane chtit sama, jen jsem necekala, ze by to mohlo prijit uz ted.

ajja87
26. únor 2018

U nás to přišlo v deseti měsících.At jsem se snažila,tal už se prostě nechytla,do toho jsem dostala zánět a celý kojení bylo u konce.Ta vaše už je ,,velká,, tak bych se toho už nebála, že se odstaví.

ishumisz
26. únor 2018

V deseti mesicich to nebylo odstaveni ale bojkot. Takhle brzy se dite samo neodstavi.. dudlik, flaska, moc brzy prikrmy atp.. nemusi to znamenat vubec nic, treba lezou zuby nebo ji neni dobre, i kdyz to by na prse mozna byla spis vic, ale kazde dite to muze mit jinak. Co menstruace, neni? Do dvou let se doporucuje kojit, dokonce s aktivnim nabizenim.

lida9
26. únor 2018

maly ma ted taky 15 mes a kojeni proste odmitl, tak jsem asi pred 14 dny skoncila.. i kdyz nabizim proste udela nene 🙂

mikiva
26. únor 2018

Od 13 mesicu nekojim. Proste mel zajem cim dal tim min - at jsem nabizela, jak chtela. Mne to trapilo, jeho to otravovalo 🙂 Jsem rada, ze jsme vydrzeli takhle dlouho. Ted jsme spokojeny oba - ja i prcek na Sunaru.

bayt
26. únor 2018

@mikiva můžu se zeptat, proč sunar? mám první dítě - to je nutné dávat umělé mléko i po roce věku?

verinikki
26. únor 2018

@bayt
No někteří pediatři doporučují klidně až do tří let, někteří řeknou že od roka je to ok. Dle mého záleží na tom, co všechno dítě jí a zda mu normální mléko nedělá problém.
My jsme měli vše ok a malá jedla už vše, takže jsme po prvním roce postupně najeli současně s kojením i na obyčejné kravské mléko.
Jinak umělé je také z kravského, akorát je přiživené více vitamíny a minerály...takže z logického pohledu, pokud toto načerpáte ze stravy, je to jedno.
Každopádně mlíka jakéhokoliv by měli ještě pít cca 0,5 listru za den myslím.

slimacikmia
26. únor 2018

@bayt ja som dávala hneď kravské, odstavil sa po 1. roku. zo začiatku pil cca 200ml pred spaním, takže žiadne extra porcie. Ale prišlo mi to lepšie ako umelé, ktoré si prejde celým tým výrobným procesom z kravského mlieka... to má ale každý podľa seba.

slimacikmia
26. únor 2018

@ishumisz takto skoro sa dieťa samo neodstaví, pretože ty povieš? :D

mikiva
26. únor 2018

@bayt Taky jsem mela dilema, jestli UM nebo ne. Videla jsem dva nazory - bud UM nebo se snazit dostat do ditete ty potrebne latky skrze beznou stravu. Konzultovala jsem se zkusenejsimi kamaradkami i s pediatrem. Nakonec jsem se rozhodla pro jednu porci UM po ranu. Jednak si tim "pripojistim" vapnik, pro a prebiotika atd. Jednak bojujeme s pitnym rezimem - takhle si "pojistim" skoro tri decky.
Je UM prospesne nebo je to jen marketing? Vim ja? 🙂 Neuskodi, si myslim.

ishumisz
27. únor 2018

@slimacikmia jiste, ze to neni, protoze jsem to ja rekla. Chapu, ze vysmivat se nekomu je jednodussi nez hledat informace..

slimacikmia
27. únor 2018

@ishumisz ale z internetových článkov nemôžeš vedieť, či sa to dieťa odstavilo... nedá sa to aplikovať na každé dieťa, ono každé dieťa má iné potreby, je na tom vývojovo inak atď. Keď sa dieťa odstaví, tak si to prso už proste nevezme, len preto, že to ty chceš... a matka to vie lepšie ako cudzí človek, nemyslíš? Môj malý sa odstavil po roku, tiež mi to prišlo skoro, dudlík ani fľašu nemal vôbec a príkrmy - od určitého veku proste v mlieku nemáš dostatok minerálov a stopových prvkov pre takto rýchlo rastúci organizmus (aj pre seba), nie je treba bezdôvodne odkladať príkrmy, preto sú nastavené tak, ako sú...

ladako
autor
27. únor 2018

@mikiva dekuju Vam za odpoved, nebudu to vic pitvat, v noci mala pila jako vzdycky,ale ted zase nechce, tak to necham na ni,jak bude chtit.

ajja87
27. únor 2018

@ishumisz Mohl to být bojkot,ale když mi to prso vic jak tyden nevzala,tak co jsem měla dělat?! Přikládala jsem každou chvili a nikdy se prostě neprisala.Dudlik ani flašku neměla, příkrm měla jen na oběd,nikdy nesnedla ani celou porci,vzdy dala přednost mliku, takže u nás to bylo jen ochutnávání, kaše nejedla a nejí do ted vůbec.