Měření rychlob. v konečníku. Mám odečíst 1/2 stupně?

niky83
19. čer 2009

Ahoj maminky.... máme 6ti týdenního chlapečka a má trochu rýmu, tak měříme teplotku v zadečku...sestra mi řekla, že stačí, aby byl v konečníku ten stříbrný kousek co je na špičce teploměru a pak ještě po naměření odečíst půl stupně ........ale s prvním synem nám zase setra řekla, že se už nic neodečítá. Prostě zastrčit teploměr, aby nekoukala ta stříbrná špička a už nic neodečítat.....
Můžu se zeptat, jak to teda vlastně je? děkuji....... 🙂 Nikol

kacka.va
19. čer 2009

pokud měříš v konečníku, tak se odečítá vždycky, pokud jinde, tak se neodečítá.

denisa31
19. čer 2009

do šesti týdnů se neodečítá a pak už jo

kacka.va
19. čer 2009

deni: fakt, to slyším prvně 🙂

shaula
19. čer 2009

denisa - taky to slyším poprvé. Tady je přímo vyjádření lékaře, jak měřit teplotu: http://www.porodnice.cz/node/38409 Sice tam píše neodečítat, ovšem zase uvádí normální teplotu do 37,5 stupně, takže to vyjde nastejno🙂 Pro mně je srozumitelnější a představitelnější si půl stupínku odečíst a pak vím, že ta hranice normální teploty je stejná jako u dospělého.

niky83
autor
19. čer 2009

To mi sestra řekla taky, že do šesti nedělí se neodečítá a pak už jo.... 😕 ale taky to pro mě byla novinka..... 🙂

denisa31
19. čer 2009

niky tak vám už je stejně 6 týdnů, tak prostě ten půl stupínek odečítej a máš klid

niky83
autor
19. čer 2009

No nám bude 6 týdnů v úterý, tak mi sestra řekla, že už mam odečítat...že těch pár dní už nevadí....

dolda
19. čer 2009

My jsme byli v 17 dnech v nemocnici a řekli nám odečítat a strkat ten konec do půlky.

markytkaaa
19. čer 2009

Nám v porodnici řekli ... že odečítat se má od začátku 0,5 stupně 😉
Do prdítka strkáme celé to kovové ... cca 1 cm 🙂

kaleilah
19. čer 2009

holky ono je to fakt různý, třeba když jsem pracovala v nemocnici-jako sestranakojencích tak jsme psali naměřeou teplotku, protože žádný výrobce neuvádí že se má odečítat...nedávno byl syn nemocnej, šli jsme k mudře a ta počítala s tím že jsem jí hodnotu řekla odečtenou...a jiných odd.seale zase odečítá, jsem i ze školy naučená psát co naměřim 😉

shaula
19. čer 2009

Kaleilah, já to třeba dělám obdobně - píšu si to, co naměřím, ale pro to posouzení, jestli se jedná o horečku nebo ne, si pro sebe půl stupínku odečtu. Doktorce vždycky řeknu, jestli hlásím hodnotu před nebo po odečtu.

kaleilah
19. čer 2009

taky u doktorky nebo když někam jdeme hlásim jestli je to po odečtu nebo ne...ale jsou pracoviště kde se vkončníku neměří vůbc-dělala jsem na nedonošených v podolí a tam se měří ryxgloběžkou, ale v podpažíčku..měl by být nějaký "zákon" nebo něco, vem si že by do podolípřišel někdo na konzilko a třeba se zděsil že jsou děti podchlazený 😉