Měření teploty miminek. Jak měříte?

zero
1. čer 2009

Ahojda, chtěla jsem se zeptat jak svým drobečkům měříte teplotu? Moje dvouletá dcerka už krásně drží teploměr v podpaží a čeká až zapípá. V zadečku by se mělo odečítat půl stupně, ale když to u nás porovnám tak mámě vždycky přesně rozdíl rovný jeden stupeň. Tak nevím čemu mám věřit. Jak to máte u vás? Mockrát díky za odpověď.

bramburka
1. čer 2009

Zero a používáte stejný teploměr do zadečku i do podpaží? my máme rozdíl opravdu asi 0,5-0,7 stupne, podle toho jak moc se to zasune daleko.

zero
autor
1. čer 2009

no úplně ten stejný teploměr a vždycky je ten rozdíl přesně jeden stupeň

popelka.miri
1. čer 2009

Já teda nejvíc věřím klasické rychloběžce, protože jsem měla 2 digitální a oba měřili úplně jinak a moooc rozdílně...takže preferuju klasiku a do zadečku u batolat a mimina a odečíst půl stupně. Záleží na tom, jestli je to správně hluboko zasunuté, málo může ukazovat menší teplotu.

monikagurthova
30. dub 2016

Ahoj otevírám diskusi. Merim malé teplotu rano a vecer (skoro 4 týdenní miminko) a ted se mi 2x stalo ze mela rano teplotu 37,7. V porodnici říkali, ze teplota 36,5-37,5 je v pohodě a ze do 6 tydne se neodecita ten 0,5 stupně. Merim digitálem v zadečku. Je možné ze je to jen proto ze je rozespala? Jinak je totiž úplně v pohodě a chová se jako vždy. Děkuji

nikdo17
30. dub 2016

ja mela narozeneho chlapecka predcasne, mel 1300 g a v nem nam rekli ze merit vpodpazi. a slo to pekne kdyz se chytne rucicka. konecnik teplomer akorat zbytecne drazdi

monikagurthova
30. dub 2016

@nikdo17 no vidíš zkusím to i když to nase tornádo udržet....🙂

nikdo17
30. dub 2016

@monikagurthova me se to obecne strkat do zadecku ,,prici,,. myslim, ze mu to neni prijemne, me by tez nebylo😉 tak jsem byla rada kdyz mi v nemocnici rekli, ze dio zadecku ne

clarushe
3. kvě 2016

@monikagurthova Dobry den,minuly tyden jsem o tom mluvila s detskou doktorkou a povidala presne jak pisete - o pul stupen..a kdy bude zvysena..par hosin pockat a zmerit znovu. . mame skoro mesicni holcicku.

monikagurthova
3. kvě 2016

@clarushe aha takze uz odecitat, me říkali ze az v 6 týdnech. No jestli je to tak ze se odecita, tak ma mala rozmezí v pohodě rano mam pocit ze ma vyšší z toho jak spinkala. Děkuji moc 🙂

lajla
3. kvě 2016

Odečítat až od 6týdnů,
Ano může být rozehřáta, určité ji nic není
@monikagurthova
Proč se stresujete každodenním měřením teploty 2krat denně? Pokud k tomu není důvod je to zbytečné

monikagurthova
3. kvě 2016

@lajla doktor to po me chtěl kvůli žloutence.

ssandy
3. kvě 2016

@monikagurthova doktoři chtějí asi různé věci...🙂 Malá měla žloutenku, tak do 3 měsíce, teplotu jsem měřit nemusela, ale zase po mě chtěla přestat kojit nebo převařovat mlíko. Jinak od porodnice měřím teplotu (když je třeba) v podpaží, jinak nám to ani neukazovali.