Měsíční dcera má uvnitř pochvy po stranách bílý povlak

tripisek
10. bře 2016

Ahoj maminky, mam mesicni holcicku a po koupani otiram pochvicku olejickem, aby nemela srusty. Ve vnitr po stranach ma takovy bily povlak, je to normalni? Vzdy ji to vytiram jen jemne aby se to jen promastilo ale nevim zda se ten povlak da vytrit kdybych treba trosku pritlacila? Samozrejme tak aby ji to nemohlo ublizit. Dekuji

liska01
10. bře 2016

To je mázek, jednou denně se to vytřít má pořádně, jinak to slouží jako ochrana před infekcí. Ale to vám měli říct v porodnici i dětská snad...

lv
10. bře 2016

cca do konce 6nedělí to vymizí, ano, jak píše liska01 výše

tripisek
autor
10. bře 2016

Nikdo nic nerekl ☹ to ze to mam vytirat jsem cetla na internetu

shine2015
10. bře 2016

@tripisek pochvu snad nevytiras...pouze okoli mocove trubice a stydke pysky....a viz holky nahore. Pokud si nevis rady,nejlepsi je poptat se u pediatra az budete na kontrole....

claire90
10. bře 2016

Nikdy jsem nepromašťovala, žádné srůsty holka nemá a po porodu jsme se ptali na bílý povlak a v DE říkali, že se to nemá nijak víc dřít, aby to slezlo, prostě jen utřít při přebalování a postupně to odezní samo, že je to vlivem hormonů od matky a opravdu to po pár týdnech zmizelo bez nějakého většího ošetřování 😉

bm77
10. bře 2016

Mi poradila pediatrička namazat něčím mastným (indulonou, což mě překvapilo, ale zafungovalo to) a vytřít. Jinak to dolu nešlo.

lucysmidkova
10. bře 2016

Ja nikdy nevytirala jen utrela kdyz curala a rohrahovala do 3 měsíce pysky. Teď se utírá sama a jen sem tam ji pipusu roztahnu. Ma 2 rocky je bez plenek tak jen sem tam

tripisek
autor
10. bře 2016

Vsem moc dekuji