Měsíční/denní rozpočet na jídlo na rodinu

kateholloman
28. kvě 2017

Ahoj maminky,
jestli jste ochotne se o tuto informaci podelit,
jaky je vas mesicni rozpocet na jidlo na vasi rodinu?
Nas cil je 4000,- za jidlo na 4-clennou rodinu.
To je tedy cca 133,- na den.

Jak jste na tom vy?

ammmi
28. kvě 2017

Teda, my jsme 3 (novorozence nepočítám) objednávám 2X měsíčně nákup za 3 až 3,5 tisíce a ještě tak dva tisíce utratíme bokem za takové ty malé nákupy pečivo atd. Se 4 tisíci bych nevyžila, byli bysme o hladu

jana7910
28. kvě 2017

nás je celkem 7 za jídlo měsíčně utratíme 10-12000. Někdy víc když jsou svátky ,narozeniny atd padne klidně 20 000

greese
28. kvě 2017

upřímně 4 tis mi příjde opravdu hodně málo.

panickatlamicka
28. kvě 2017

Jsem samozivitelka se dvema detmi, na jidlo a drogerku mam 5000. A rozhodne si nevyskakujem. Jakmile je nejaky vydaj navic, tak je to fuska zvladnout.

luj89
28. kvě 2017

@kateholloman cca 4000 mame ve dvou lidech. Nevim jak velke deti mate, ale myslim, ze 4000 pro 4 lidi je fakt malo. 133 kc pro 4 lidi na jeden den si neumim predstavit... Setrila bych jinde 🙂

nat
28. kvě 2017

Nas je 5, 2 dospeli a 3 deti z toho nejmensi 9 mesicu ale za mesic urcite tak 10 tis. a vice .Nejak si nedokazu predstavit 133 kc na den 🙄A to opravdu zvladnete z techto penez na den uvarit na cely den?

mandarinkka
28. kvě 2017

My jsme tří a za jídlo měsíčně utratíme asi 8000.. Přijde mi to strašně moc, nekupujeme sladkosti a nesmysly, ale snažíme se jíst zdravě, takže kupujeme spoustu ovoce, zeleniny, mléčných výrobků atp., pokud kupujeme nějaký příkrm nebo přesnídávku pro malou, tak na tom nešetříme... Kdyby to bylo nutné, tak bysme asi dokázali trochu výdaje snížit, ale na 4000 Kč určitě ne.. J

editah222
28. kvě 2017

Wow, tak to bych nevyšla ani náhodou. Snad jen kdybych měla vlastní ovoce,zeleninu,kravicku,kozy, slepice a prasata k tomu.
Pokud jste schopna navarit z 133kc na den,dlouhodobě, tak klobouk dolů.
Ale vím,že tu jsou holky co umi zázraky i v kuchyni. Snad poradí jak vařit levně.

hojda
28. kvě 2017

@kateholloman A mate k tomu nějaké další stravování (práce, školka, škola)? Přijde mi to taky málo pro 4 osoby.

andelka
28. kvě 2017

My obvykle cca 3500, já a dvě děti, skolkove. Když jsme byli ještě čtyři,tak to bylo víc. Je to hodně hraniční. Záleží ale na více věcech,jestli se vaří denně,jestli jí deti ve školce, škole,jak kdo má stravu v práci..

blahova_andrea
28. kvě 2017

to mi tedy přijde šíleně málo. byly doby, kdy jsem sama měla cca stovku na den na jídlo a nic snadného to nebylo. byla jsem ráda za každé pozvání na rande, kde platil kluk 😅 mít to samé pro čtyři lidi, navíc děti, kterým chci dopřát více než jíst těstovinový salát tři dny... to si fakt moc neumím představit. leda s pomocí babiček, že třeba dají nějaké zavařeniny, vajíčka, králíka...i tak to chce asi být hodně dobrá hospodyně, umět plánovat, zpracovat opravdu vše...ale píšeš, že je to tvůj cíl, zřejmě ne tedy zatím realita. proč si za cíl dáváš zrovna toto?

dandaa
28. kvě 2017

Milujeme kvalitni a pestrou stravu takze utratime dost.Jen muj muz ma obed v praci za 100Kc ale ve stravence.Nastesti mame vysoke prijmy a rezervy tak snad nebudeme muset nekdy setrit na jidle.Pres leto mame vetsinu zeleniny a ovoce ze zahradky tak za to utratime mene ale zase se porad griluje kdy kupujem vice masa,ryb.Ve dvou jsme v jidle tak za 8tis.

kateholloman
autor
28. kvě 2017

1. Taky mi to prijde malo, a i s drogerkou jsme zhruba na 5000,- mesicne.
2. Zijeme tak posledni tri roky, od doby, co jsme se pristehovali zpet do CR (predtim nejaky cas v USA).

Syn ted ma 4,5 roku. Dcera 21 mesicu.

Jednoduche to neni, ale dari se nam fungovat dost zdrave.

Zvedla bych to rada. 🙂 holt, finance jsou jake jsou.

Dekuju moc vsem za odpovedi!

marketa137
28. kvě 2017

@kateholloman za mě málo ale je to nepoměr když za drogerii je 1000, to bych ušetřila na drogerii. 1000 na osobu je teda mizérie😒

dandaa
28. kvě 2017

@kateholloman radeji bych setrila na drogerii kdy si muzes sama spoustu veci vyrobit za par korun nebo koupit velka baleni ktera se vyplati.

nat
28. kvě 2017

@kateholloman a muzu se zeptat varis treb na 3 dny nebo denne?

luj89
28. kvě 2017

@kateholloman mas jeste male deti, ty toho tolik nesni, takze bych to spis prirovnala k 3clenne domacnosti. Jinak si taky myslim, ze bych se spis byt tebou snazila omezit tu 1000Kc za drogerku, to mi pripada hodne.

radulka57
28. kvě 2017

Tak my máme na potraviny + drogerii 10 000 a přijde mi to teda strašně málo!! 4000 kč? jak to děláš? co jí děti? Vaříš obědy denně? My třeba jo, a večeře studené.

radulka57
28. kvě 2017

mimochodem taky jsem původně z Blanska a vracím se tam 5x ročně 🙂 Jinak žiji v Německu.

mumik
28. kvě 2017

Já se snažím nakupovat tak,aby se jídlo nevyhazovalo,abychom vše spotřebovali,nakupuji tedy také celkem dost zeleniny a nějaké ovoce. Dcera má obědy v jídelně, manžel v práci,takže nevarim denně.. ale stejně se mi nedaří dostat se pod 6000kc,spíš utratim mezi šesti a sedmi tisíci.. ale třeba kamarádka - samozivitelka s dcerkou dala měsíčně za jídlo cca do dvou tisíc,také nevím,jak to dokázala. A fungovala tak asi tři roky..

radulka57
28. kvě 2017

@mumik tak ono se dá asi všecko když tě to donutí, nevíš co zas ta kamarádka jedla, jestli vařila jen těstoviny nebo tak a byli živi chlebem s máslem tak to asi jde, ale to pak není plnohodnotná strava zvlast pro dítě jako a když fakt chces dítěti uvařit kvalitní oběd tak do 2000 se teda nevlezes

soda365
28. kvě 2017

@kateholloman nemohla bys mi prosím třeba do zprávy poslat příklad jídel, které během měsíce vaříš?? Já vařím obědy (pro 2 dospělé + malé dítě) a večeře pro 3 dospělé (mě+manžela+tchýni) a 1 malé dítě (20 měsíců) a jinak samozřejmě snídaně+svačiny pro 1 dosp. a 1 dítě (svačiny si manžel během prac. týdne platí sám a tchýně si snídani+oběd a svačinky platí sama) a utratím za jídlo a drogerii většinou 6000-8000Kč (drogerie je v tom minimálně).. Kupuju hodně čerstvého ovoce a zeleniny - to milujeme a jsou to nakonec téměř největší položky v nákupních účtenkách.. Tento měsíc jsem se dostala na 5000Kč, ale jen protože jsem zužitkovala skoro všechny zbytky a zásoby, které jsem měla doma :( my sice máme v reálu víc peněz, ale máme hypotéku a skoro nezařízený byt - budujeme ho postupně (nyní nás čekají nové podlahy skoro v celém bytě (dostali jsme od švagra provizorně koberce - no, výdaj cca za 60 000Kč, loni jsme udělali kuchyň (do té doby jsem myla nádobí ve vaně a měla jen na takovém stolku dvouvařič s konvicí) - potom nás čeká teprve nějaká skříň na naše věci... Jediný kdo má zařízený pokoj je první syn jenže ten chceme teď trošku předělat a uvést do provozu i druhý dětský pokoj (který je nyní kombinací špajzu a skladiště věcí), protože se nám v říjnu narodí druhé dítě...

deene
28. kvě 2017

Ja udělám vzdy po vyplate "zásobovací" nakup za cca 2-3tisíce,pak mam vypocitano 350kč na den,pro 2dospělé a psy,ale máme vlastní brambory,vejce,strouhanku a vepřové maso a to je sakra znát v rozpočtu 🙂,i tak mi náš rozpočet přijde hooodne napnutny

kateholloman
autor
28. kvě 2017

Psala jsem v rychlosti - ten 1000 navic zahrnuje i ostatni veci nez drogerku. Plenky teda neco stoji, ale jsou tam i jine veci.

kateholloman
autor
28. kvě 2017

@soda365 Dobre, zkusim to nejak sepsat... 🙂

kateholloman
autor
28. kvě 2017

Tim, ze manzel pracuje z domu, a deti jsou vetsinou take doma, tak varim kazdy den. Svacinky se taky snazime resit co nejdraveji cerstvym ovocem, a vetsinou kazde varene jidlo je hezky nutricne vyvazene. Ale priznam se, ze kdyz mam vseho po krk, tak jsou na obed parky v rohliku.

kateholloman
autor
28. kvě 2017

A mela bych v ramci tohoto jeste jednu otazku: Jak casto mivate doma maso?

luj89
28. kvě 2017

@kateholloman Jsem teprve asi 10.den na materske... Dosud jsem teda maso mela skoro v kazdem obedu v praci - ne zamerne, ale proste takova je nabidka. Na veceri uz maso minimalne, nebo jen treba ve forme sunky na domaci pizze apod. O vikendu vetsinou jeden obed bez masa a jeden s masem nebo kdyz je treba kotel gulase, ktery jime cely vikend, tak samozrejme maso oba dny. Jinak teda ale musim rict, ze bezmasa jidla nas vetsinou vyjdou finance draz, nez ty s masem...

radulka57
28. kvě 2017

@kateholloman maso? tak 3-4x týdně, dcera chce hodně omáčky a kvalitní poctivou omáčku bez masa jaksi neuděláš, pokud to zrovna není rajská 😀

luj89
28. kvě 2017

@radulka57 My obcas mame svickovou bez masa a jak jsem zjistila, nejsme jedini 😀. To same koprovka, tu muzes mit s vejcem.