Měsíční holčička pořád brečí. Máte to někdo taky tak?

lucka28
18. kvě 2010

ahoj zakladam tuto discusi nevim si už rady mam měsični holčičku a pořad breči mate to někdo taky??? prdime dobř a jsem na UM

momin
18. kvě 2010

Nas koliky presly kolem 3 mesice.... 🙂 do te doby taky porad jen brecel...

lucka28
autor
18. kvě 2010

ale my nemame koliku aspon dr. nic neřikal a mam protikolikovy flašky

lucka28
autor
18. kvě 2010

a jak poznam koliku?

simonceli
18. kvě 2010

Ahoj lucka, břišní koliku poznáš, že špatně prdí, kroutí se, nekaká, je pořád napnutá a zaťatá, úpěnlivě tlačí a nejde jí to.
Je taky rozdíl mezi protikolikovýma faška. Jakou značku máš? DR ti nemusí říct, že trpí na koliky. Zkoušela šátek? A nosit malou v šátku? to hodně pomáhá. Jaký jsi měla porod, je možné, že má i nějaké trápení způsobené porodem.

ameli
18. kvě 2010

simonceli hezky popsala koliku 🙂 mne taky doktorka nerikala, ze ma mala koliku. Nejhorsi to bylo prave kolem toho jednoho mesice. Az ted zacinam videt vyrazne zlepseni. Nam hodne pomohly probitocke kapky BioGaia - doporuceni od pediatra a mala pije Nutrilon Allergy Care, ten bych Ti doporucila, je hodne setrny k detskemu zazivani. Ty kapky ale nezabiraji hned, chce to je podavat pravidelne a dlouhodobe. A breci Ti porad? U koliky to byva vetsinou v pravidelnou dobu navecer, u nas to tak bylo, od 16 - 17h az do 20h rev. Pomahalo jedine chovani, houpani, potom uz jsem myslela, ze mi upadnou ruce tak jsem si sedla na pohovku, nohy zaprela o konferencni stolek na ne dala slozenou deku, na to polozila dite a pohupovala 🙂 pritom kaficko a internet a relax 🙂 delam to tak dodnes a mala uz vubec nema rada chovani, pekne na me vidi a mame kontakt.

simonceli
18. kvě 2010

my taky dávali ty probiotické kapky jako ameli 🙂 a pomohli nám akorát jsme teda dávali UM Beba premium - obsahuje přátelské bifidobakteri. Nás nutrilon a to jakýkoliv (zkoušeli jsme sensitiv - na koliky a zácpy, Allegy care i normální) a ten nás doslova zabetonoval. Ale to je dítě od dítěte, každému vyhovuje jiná strava. Používáme lahvičky od firmy MAM anti-colic, jsou asi nejlepší, nejen v té savičce, ale mají i zpětný ventil, který odvádí vzduchové bubliny, které si dítě savičkou pustí do lahvičky a taky vytláčí jídlo bez polykání vzduchu do pusinky. Právě ty spolknuté vzduchové bubliny jsou na 60% příčinou kolik. Ale jestli jsi si jistá, že nemáte koliky, tak příčin může být spousta. Jí ti dobře? Třeba jí nesedí zrovna UM, kterou jí dáváš.

lucka28
autor
19. kvě 2010

ahoj a děkuji za rady mam lahev MAM a jsem s ni nad miru spokojena a kapky nam dal dr tyhle ale zatim bez učinku sab simplex
mala měla nutrilon ale měla po něm prujem a nepřibirala tak jsem zkusila hami a to ji sedělo ale dr nam řekl at davame sunar HA ale to mě nechtěla jist skoro vubec tak jsem znovu na hami. breči pokaždy když nespi tak že skoro pořad...to jsem nezažila ani u jednoho.hrazdička ji nebavi rachtatka taky ne

lucka28
autor
19. kvě 2010

dobře mě moc neni jsem utahana nevyspala a k tomu dvě děti s klukem učeni atd. domactnost stoji proto že ji mam narukach

romana29
19. kvě 2010

Co se týče prdíků a kolik, tak my budeme mít tři roky a stejně se nejmíň 2x týdně v noci budí a řve, protože má v bříšku bublinky. Věřím, že z toho jednou vyroste 😀 .
U nás na řvaní pomáhalo vzít do kočáru a jezdit, bohužel i několikrát denně nejméně hodinu.

romana29
19. kvě 2010

sab simplex nepomáhá, zkus Baby calm - snad se ještě vyrábí, jsou přírodní a můžou se používat neustále, nejsou návykové.
My zkusili i ty Probiotické, až na to, že jsem nějak nepochopila, že musí být POŘÁD v ledničce, takže u nás vyhozených 6 stovek.

lucka28
autor
19. kvě 2010

romano a na co jsou ty baby calm?

simonceli
19. kvě 2010

Luci, zkus jí v Lékárně třeba koupit Bebu HA, mě po ní malá dobře přibírá a byla spokojená. Doktor mi říkal, že sab simplex dítětem bez účinku jen proteče. Proto ho dáváš před každým jídlem, takže ten jsem přestala dávat během chvilky. I ty probiotické kapky bych zkusila. Jsou super. My je dávali do 5. měsíce. Tady stojí asi 700, jedna ta lavička ti vydrží cca měsíc, na slovensku stojí cca 250 - 300 podle kurzu eura. Účink uvidíš tak za 14 dní. DR mi je jenom doporučoval. Myslím, že ti pomůže ten šátek. Malá bude s tebou a ty budeš mít obě ruky volné, aby jsi mohla něco dělat. Kamarádka má dceru, se kterou musela doslova utíkat po bytě, aby neplakala a nakonec si ji v noci vzala do postele, aby se vyspala. Takhle zjistila, že malá potřebuje být s ní, protože když spala s ní tak se v noci vzbudila jen 2x na jídlo a hned po odříhnutí zase usnula. A no tak koupila šátek a než malá začala ozit, tak byla v šátku s ní, nebo v kočárku.

lucka28
autor
19. kvě 2010

my v kočarku řvem my řvem i v ruce už jsem z ni fakt utahana...a my prdime hodně hlavně při jidle tak že si myslím ze svy zkušenosti prdama to neni

simonceli
19. kvě 2010

romi, v ledničce, protože obsahují probiotické přátelské bakterie, které v teple umírají a potom jsou kapky zbytečné, proto se musí skladovat v ledničce, aby ty bakterie přežili.

lucka28
autor
19. kvě 2010

mala spi taky se mnou ale nelibi se mě to tak hle učit třeba po šestineděli bude v poho a ty kapky zkusim děkuji

simonceli
19. kvě 2010

A jí ti dobře, nebo málo? Třeba ta UM jí dostatečně nezasití...... malá vydrží (od doby co bebu dávám ) 4,5h mezi jídlem

simonceli
19. kvě 2010

Já měla malou v posteli do 5-ti měsíců a potom jsem jí v pohodě bez pláče naučila spát v postýlce.

lucka28
autor
19. kvě 2010

ale když spi je to zlatičko 😀

lucka28
autor
19. kvě 2010

vypije mě od 3 tydnu 120ml.a vydrži mě tak 2 hod. přes den někdy i min ale v noci vydrži i 5 hod.

simonceli
19. kvě 2010

To je každé dítko 🙂

A co ti na to řekli v poradně?

simonceli
19. kvě 2010

2 hodiny myslím je málo, když jsem kojila, tak vydržela 3 hodiny, pak jsme museli na UM. Zkusila bych změnit UM.

lucka28
autor
19. kvě 2010

už jsem zkoušela 4 druhy mlik a nejvic ji chutna nutrilon ale ten nemuže ma po něm prujem a ted ma hami to ji taky trochu chutna

lucka28
autor
19. kvě 2010

ten nic jen že řve kvuli mě že ji chovam debil to je a co mam podle něho asi tak dělat? nechat ji udusit? nebo cely dny histericky řvat? na to ja fakt nemam

lucka28
autor
19. kvě 2010

je to kratky interval ale druha dcera to taky tak dělala přes den hodně jedla za hodku mě na 3 měsicich vypila dvě flašky a pak spala ale nebudila se mě v noci vubec....a ani nebrečela jen když byla marod

simonceli
19. kvě 2010

No vážně bych zkusila vyměnit jídlo a vyměnila bych doktora..... Protože nějakou příčinu to musí mít. Já malou taky furt chovala a dr mi řekl, že je to dobře, že chováním a mazlením nic nepokaím a do půl roku to nevadí. Tak jsem ji do 5 měsíců měla pořád na rukách a v posteli a potom jsem jí pomaličku odnaučovala a teď si hraje třeba hodinu sama na dece. Já taky zkusila snad všechna jídla co jsou na trhu, než jsme se ustálili.

lucka28
autor
19. kvě 2010

musim ješte něco zkusit jinak se zblaznim

simonceli
19. kvě 2010

Zkus tu bebu, třeba ti pomůže a zkus pořídit ten šátek nebo baby vak. To musí být určitě na palici. A já jsem taky malé dala plínku na muchlání a stou chodí spát a do kočárku a do auta a jak není tak jezle, taky na ni hodně zabrala. nejdřív jsem jí měla omotanou dva dny kolem krku, aby mnou načichla a byla ošizená jako že je se mnou.