Měsíční miminko celý den "tlačí". Co s tím?

dukie
23. pro 2011

Zdravím všechny maminky. 🙂

Mám takovýto problém: Syn (nyní měsíc starý) se prakticky celý den snaží tlačit... je plně kojený, trošičku stoličky má při každém přebalování (spíš takové uprdnutí), pořádně (ve větším množství) kaká tak 3 - 4 x za den. K tomu ho trápí prdíky (taktéž celý den) - nahříváme bříško, cvičíme nožkama, dáváme Espumisan, fenyklový čajík... ale žádné zázraky to nedělá. To tlačení je potíž v tom, že hned po kojení začne, takže neusne... výsledkem je, že často nespí prakticky celý den a večer... a odpadne třeba až ve dvě ráno... je z toho utahaný on, potažmo samozřejmě i já. Občas u toho kňučí bolestí, pak to přejde v pláč, někdy opravdu děsný (to mi přijde až jako kolika, nevím), občas si maličko prcne (když při tom cvičíme nožičkama, tak se vyprdíkuje víc, ale moc to na situaci neměni), pak zase tlačí, zase fňuká, pak se třeba pokaká... 20 minut vypadá spokojeně (ale nespí) a pak začne zase tlačení...

Máte někdo nápad, jak mu ulevit? Napadají mě probiotické kapičky... že by snad mohly... co myslíte? Měli jste taky takový problém? Pomohlo něco?

lucy222
23. pro 2011

@dukie vynechala bych ten fenykl - pokud neni uleva,tak nedavat...nehlede na to,ze nekomu prave pusobi problemy...no a pak urcite probiotika - nekdo dava kapky, my davali v prasku (tusim Laktobacilky). Mala tedy s briskem problemy nemela,ale kakala po nich pravidelne - a to je i vas problem.

beruska24.9.
23. pro 2011

@dukie - bohužel neporadím, jen z naší zkušenosti, musela jsem přestat dávat Espumisan kapky, protože na malinkou působily naprosto opačně - bříško ji pak trápilo mnohem víc 😒

jenny.kay
23. pro 2011

Mám taky měsíční mrně, poslední tři dny podobný problém, nepomáhají pořádně ani probiotika, ani nahřívaný polštářek s pecičkama na bříško, ani masírování nebo cvičení (to jen krátkodobě). Tak nevím, už je mi jí taky líto

petka80
23. pro 2011

Taky bych vysadila fenykl, zamyslela se nad vlastní stravou, jestli mu něco nevadí, nosila v klubíčku a zkusila rektální rourku. Držím palce, ať se to zlepší!!

fram
23. pro 2011

My to měli podobně. Dr. mi říkala, že pokud kapky (zkoušela jsem Sab a Infacol) nezaberou do týdne, tak nemá cenu je dávat. Trošku nám pomohly Lactobacílky v tobolkách. Ale výrazné zlepšení přišlo až s věkem. Prostě si s tím už teď umí poradit. Vydrž, bude lépe.

zenablazena
30. pro 2011

Jsme na tom úplně stejně, jen jsem navíc zkusila trubičku. úleva také jen na chvilku. Kroutí se a tlačí už při kojení a takžet si nevim rady ☹ prý až bude větší a bude sa sama pohybovat, tak příjde na to jaká poloha je dobrá na ulevení si..

jinaja
30. pro 2011

Tak ja se taky pridavam se stejnym problemem,Matysek taky tlaci,hlavne v noci,budi ho to ze spani,me samozrejme takyh.Nepomaha nic a to davam i probiotika...svuj jidelnicek mam upraveny k totalni nenadymavosti,cvicim mu s nozickama,masiruju,nahrivam..Pry to prejde okolo 3 mesice,ted je mu 6 tydnu,takze to chce proste vydrzet!

miskaska
26. srp 2012

@dukie
@zenablazena
@jinaja
Ahojte maminky. Nasla som tuto temu, lebo sa to tyka aj nasho 7 tyzdenneho chlapceka. To tlacenie je strasne, vobec mu nedovoli v klude zaspat. Nam pomaha spinkat na brusku, sice tlaci, ale nezobudi ho to tak rychlo a asi sa aj citi lepsie. Vase deticky uz z toho asi vyrastli. Kedy ich to prestalo trapit?

jinaja
26. srp 2012

@miskaska Ve třech měsících se to hodně zlepšilo, takže to chce vydržet...Pamatuju si tohle období dobře, bylo to šílený, jak ho to bolelo a nešlo s tím nic udělat. Hodně pomohly kapičky Babycalm.

miskaska
26. srp 2012

@jinaja Nám nepomahaju..len z nich viac kaka, ale puci sa/tlaci stale. On vsak pekne kaka aj sam. Tak snad v tych 3 mesiacoch to prejde aj nam. Dakujem.

dukie
autor
28. srp 2012

@miskaska : Nám hodně pomohla probiotika. Dávala jsem mu je, myslím, od konce druhého měsíce - laktobacilky Baby konkrétně. Asi po týdnu bylo líp. Ale úplně nejvíc pomohlo, a za to mě tu patrně hromada maminek bude kamenovat, ale prostě to tak bylo, když jsem přestala kojit a začala dávat "umělé" mlíčko. Prostě Honzík byl ukázkovou výjimkou - kojené děti prostě mohou trpět "zácpou"... s umělým mlíčkem se to dokonale srovnalo. 🙂 Držím pěstičky, ať se to u vás brzy zlepší...

zenablazena
16. zář 2012

@miskaska no nás to bohužel přestalo trápit po operaci... Ne že by s bolením bříška přímo souvisela operace. Verunka má VV srdce a měla nízkou saturaci, takže v motole udělali zákrok nezbytný pro život a jak jí začala do těla proudit okysličená krev, problémy zmizeli. Teď je jí 10m a téměř už dva měsíce je to OK 😀 Jinak nám pomohli probiotika BIOPRON jak je tam těch 10sáčků, to jsem dávala obden a obden biopron kapsli... Ty sáčky jsou silnější a taky trochu dražší.... tedy kapsle i sáčky stojí kolem 300,- ale sáčků je 10 a kapslí 30... To bych doporučila... Jinak to noční trápení přešlo, když jsem přestala úplně kojit a začala dávat nutrilon - kolem 4m. Holka, musiš vydržet, chce to trpělivost, každá jsme si tím prošli a ono to stejně rychle utíká, za chvili to bude dobré 🙂 Pak příjdou zoubky a začne to nanovo 😀