Měsíční syn před usnutím pláče, hysterčí, nejde utišit

efea1986
29. bře 2015

Ahojky Všem. potřebuji poradit prosím , . Potřebuji poradit , už si nevím rady co dělám špatněJe nám měsíc a pár dní , a večer když má jít malej spinkat, tak je to katastrofa, začne plakat , až hysterčit, někdy ani jíst nechce , utoho se kroutí, nejde utišit, a takto to třeba trvá 2hodiny , a už jsem i zoufala, co dělat .Můžete mi prosím poradit co dělat???
Tuto otázkz jsem už včera tady pokládala , ale dala , jsem to jako otázku , a nemohu tam odepisovat , tak to sem dávám znov, snad to nevadí, abych mohla i odepisovat. Jinak malej je na UM , .takže nekojím

miselinka2
29. bře 2015

Mam podobný problém ne li skoro stejný. Přes den je dokonalý ale jakmile přijde usínání po koupání tak hrůze. Přesně to co ty popisuješ.tak me zajímá co ti kdo řekne a poradí

mandala
29. bře 2015

@efea1986 Nemůže mít večerní koliku ? Přichází většinou ve stejnou dobu mají bolesti bříška.

efea1986
autor
29. bře 2015

@mandala tak asi je to i možný.já se ho snažím dát dobklubíčka poplacávám ho po zadečku Protože se i hodně propíná.Ale někdy to i přes den.Je mi ho líto,a hlavně mě mrzí že nevím jak mu pomoci

drakenn
29. bře 2015

@efea1986 - kde je psáno, že dítě tak malinké děťátko musí spinkat, když mu večer určíš hodinu? Zkus vypozorovat, kdy je unavený a podobně. Není nikde psáno, že musí večer hajat, protože je večer.. zatím je malinký a ještě nemá režim.. - smiř se s tím, že na povel "večer" hajat nebude.. Já zkusila šátek po koupáni večer, děcka byly nakrmené, přebalené a já klidně večer jemně cvičila u cvičícího programu u telky a děcka v šátku a pak jen přendat do postýlky někdy i zabalené přímo v šátku.. hodně jsem i shodila.. ošahej si vše, co můžeš pro své dítě udělat - jen nečekej, že ti na povel usne. Přeji ti hodně trpělivosti, jinak to nepujde

cervenejablko
29. bře 2015

Měla jsem něco podobného. Doporučuji se obrnit. Vypadá to na prdíky, malá na to taky trpěla. Dávala jsem do lahvičky s UM kapičky Espumisan - při každém krmení, píšou 5-10 kapek, my dávali 10 a pomáhalo to, když jsem dávala 5, tak efekt 0. Nejsou návykové, my už je vysadili asi před 14 dny, tak buď v klidu. Nebo jakékoliv kapky na prdíky, je jich na trhu spousta.
Nech prďolku přes den volně, aby se mohl vykopat (podpora pohybu střev), dávej i na bříško, malá prděla jak starej chlap. Taky mrkni na polohu "tygřík", v té taky prdí parádně. Taky se v "tygříkovi" malé skvěle odříhává, jinak si ani nekrkne...
Večer po koupání nebo kdykoliv,když budete mít chvilku, doporučuji jemně masírovat bříško - chce to hodně oleje (stačí i obyč. olivový), aby to klouzalo. Nemasírovat, kdyby měl koblížek bříško tvrdé. Kroužíš pprstama po směru hodinových ručiček, dokud je to mimču příjemné.
No a kdyby bylo nejhůř, sežeň si v lékárně rektální rourku, tu zasuneš prďolovi do prdýlky a tou budou prdy odcházet, partner může spolupracovat a držet mu nožičky pokrčené s kolínky u bříška.
A jinak jak píše drakenn - nejde říct mimčo spi a ono bude spát, my třeba najeli na nějaký pravidelnější režim až asi na konci 2. měsíce, do té doby jsem pozorovala, kdy se jí nejlépe usíná. Zkus být v klidu (což se lehce říká...), zpívej písničky, uklidňuj, buď mu nablízku, určitě se to zlomí. Jinak doporučuju stránky prosimspinkej tečka cézet, tam jsem našla podporu a uklidnění.

efea1986
autor
30. bře 2015

@cervenejablko Děkuji moc za opověd, moc hezky se to četlo .Ty kapičky Espumisan mu dávám , jen ráno , právě, myslela jsem že když bych mu to dávala pokaždé , že by mu to mohlo nějak ublížit nevěděla jsem právě.A taky se mi stává že právě si někdy ani neodkrne, že t je trošku poblé, ale zase někdy krká jak starej chlap.A ty prdíky , ty jsou, jedním to jde dovnitř, a druhým ven ,..Kouknu na tu polohu tygříka,a uvidíme jak nám to půjde.Tak moc děkuji za odpovědi.a za rady .

efea1986
autor
30. bře 2015

@drakenn Děkuji taky za odpověd a za rady.Každá rd pomoc s cenní , a jsem zato vděčná ,moc děkuji .Na ten šátek jsem slyšela hodně že je dobrej , , Tak ho asi taky vyzkouším .

cervenejablko
30. bře 2015

@efea1986 Malá taky moc nekrká. V tom tygříkovi ale celkem jo, ne vždy, ale častěji, než v jiných polohách. Mmch. nevím, jestli znáš Evu Kiedroňovou - napsala knížku Něžná náruč rodičů - bývá v Sama doma 1x za a14 dní, byla teď v pátek a příště prý bude mluvit o polohách na říhání. 🙂
Zkus, co jsem vyzkoušela, i ten šátek - dost lidí říká, že je na bolení bříška taky super, prý se děti krásně vyprdí... Malá v něm je ráda, hezky v něm spí, teď už i ráda sleduje, co dělám, ale prdí až když ji vyndám. 😀
Hodně štěstí a pak napiš, jak se vám daří! 🙂

efea1986
autor
30. bře 2015

@cervenejablko nn tak tu neznám,tak se budu koukat..Jinak moc děkuji.doufám že se nám zadaří.

efea1986
autor
4. dub 2015

Tak maminky, náš problém se už zlepšil , večerní spinkání už nám jde hezky , sice někdy se nám ještě nechce, ale zvládáme to , a vydrží mi spinkat dlouho , třeba jen 2x za oc dělám jídlo , .Tak jsem ráda že se to už zlepšilo .

cervenejablko
4. dub 2015

@efea1986 To je dobře! Ať se daří! 🙂

efea1986
autor
4. dub 2015

@cervenejablko děkuji moc