Mimi 3m skoro vůbec nespí. Prosím, poradíte?

strasidelko
30. led 2020

Ahojky holky.
Jsem už zoufalá. Naše malá 3m se od včera rozhodla nespat. Nevím proč.
Přes týdnem spala vždy tři hodiny v kuse pak dostala mlicko umele máme a spinkala zase tři hodiny.

Bylo to tak, ze jsem ji uhoupala v zavinivacce v devět večer a ve 12 vzhůru. Pak mlicko a do půl 4 zase spala. Pak už většinou nespinka. Ale to jsem si nějak zvykla.

Od teď začala delat to ze ji uhoupu a spí tak max opravdu max hidinu a vzhůru a řev. Tak ji zase uhoupu a půl hodiny a vzhůru a řev. Je to šílený. Nebim co už víc delat.

Ona sama bez zavinivacky už neusne vůbec. Jsem vyčerpána. Jsem na ni sama. Přítel má náročnou práci na přemýšlení a nemůže sindovóit být nevyspaly.

Nemáte někdo zkušenost. Jsem zoufalá.

lv
30. led 2020

Může mít růstový spurt, kdy ji není nejlip.

pipi_puncocha
30. led 2020

Tipla bych na ten růstový spurt, nebo prostě přechodně takové období. My jsme to měli minulý týden, 4 noci beze spánku, musela jsem pak už povolat příbuzné, ať ho vezmou přes den na 2h na procházku, ať si aspoň na chvilku zdřímnu. Vydrž, ono se to zase zlepší, ale vím, že to je mazec.😶

strasidelko
autor
30. led 2020

@pipi_puncocha to je mazec. To mas pravdu. Ona chce chovat i přes den. Takže je to zaprah 24/7. Přes den spí jen v nositku. A teď začalo toto v noci.

hermia
30. led 2020

vydrzet.. deti obcas takove stavy maji, at to je spurtem, at to je zubama.... taky jsem prvni pul rok byla kantare.. usinala jsem u hušťaní

ada22
30. led 2020

Nebyla očkovaná? Holky to vždy rozhodilo. Růstový spurt byl taky dobrý. Cca tak čtyři dny než se srovnalo. Muže mít hlad. Zkusila bych UM teď je důležité ,aby jsi se ty dala do kupy. Když si zpětně vzpomenu na období co byly holky malé, tak první co se mi vybaví nevyspani.

anett2490
30. led 2020

Tipovala bych to také na spurt.. Ten náš poslední trval skoro 6 dní, až jsem kvůli tomu přišla o mlíčko. Je to mazec, ale vydržet. A když je možnost odpočívat. Bude líp 😊

kristyn.g
30. led 2020

Zkus pořídit hojdavak

veronikav31
30. led 2020

Podle mě to jsou zuby(a není na ně brzo). Růstový spurt by při UM neměl být,ale občas se to stává, to by musela mít pořád hlad. Otázka je jak spí přes den, protože tady je zmíňka o noci,přes den spánek není psán.

strasidelko
autor
30. led 2020

@veronikav31 přes den celkem tak 4-5hodin spí. Ale ba kousky. Zuby ? Zítra ji jsou tři měsíce teprve 😊

veronikav31
30. led 2020

@strasidelko zuby a 3 měsíce se nevylučují, dcerce začali růst ve 3,5 měsících, prořízli se naráz 2 v 6m, ale do té doby řev,slintání,špatné spaní.Syn měl už ve 3,5 měsících 2 zuby...některé děti se zubama i rodí, tak proč ne.na zuby neexistuje kalendář,rostou si jak chtějí a v jakém pořadí chtějí ony a není to podle rodičů nebo tabulek

misicka1988
30. led 2020

@strasidelko Bohužel mě to taky začala dcerka dělat ve 3 měsících, po očkovaní. Budila se v noci po 1hodine, po 1 a půl. Trvalo to do jejích 16 měsíců 🙄...

veronikav31
30. led 2020

@misicka1988 to se do 16m budila v noci po 1-1,5 hodině?to je divné.to spíš byla přes den vyspalá,ne?předpokládám,že se nebudila se řevem

strasidelko
autor
30. led 2020

@misicka1988 cože? Takovou dobu? My jedeme na očkováni teprve dneska. A tohle děla už skoro týden. Sotva stojím na nohou.

jjasmina
30. led 2020

@strasidelko Paní tu nedávno psala ten samej problém a prej zkusila vyměnit UM a bylo to lepší.

veronikav31
30. led 2020

@strasidelko tak to není z očkování.hlavne pokud se dítě plně kojí tak se kojí často i v noci-muze mít hlad i žízeň,když je dítě na Um tak se tak často jídlo v noci nedává.takze bych tomu nepřikládala váhu,z očkovaní to podle mě není,tak dlouho v těle ani očkovací látka nezůstává.ockovani může režim rozhodit na chvilku,ale určitě ne na víc jak rok

veronikav31
30. led 2020

@strasidelko spi přes den když ti ditko spí.muze mít obrácený režim-pres den moc spí,v noci je vzhůru.prvne bych zkusila namazat zub a v případě řevu dát Paralen nebo Nurofen a uvidíš,ale podle mě to zuby jsou

kspp1
30. led 2020

Malemu je 5 mesicu a zoufalych obdobi jsme meli nekolik, bud nejedl, nespal, kricel nebo blinkal, take jsme uz ho nekolikrat podezrivali z rustu zubu, ale vzdy to preslo. Ted ma treba obdobi, kdy pije mliko jen kdyz mu predtim dam dudlik a pak mu ho rychle vymenim za flasku, jinak rve, kdyz flasku vidi. Jednou jsem zapomela mu mlicko dat, kdyz usnul v neobvyklem case a on se ani po 6 hodinach o jidlo nehlasil. Pokud v tom neni nic zavazneho, tak to urcite brzy prejde.

veronikav31
30. led 2020

@kspp1 však zuby nevyrostou hned,ale trvá to x týdnů,někdy měsíců.staci když povyroste o milimetr,ale dítko už brečí protože ho to bolí

dekubo
30. led 2020

Máme to stejně, akorát má dcera 2 měsíce a trvá to už tak měsíc... malá nespí déle než půl hodiny, prostě se vzbudí, je protivná, ale už nezabere, minulý týden spala aspoň v noci, teď se mi budí po hodině... taky jsem už zoufalá...

kspp1
30. led 2020

@veronikav31 no prave, takze stejne clovek nevi proc breci a neji nebo nespi a muze si to jen myslet.

strasidelko
autor
30. led 2020

@dekubo opravdu? A jak dlouho to má takhle? A jak spis ty? Mě neusne prave vůbec bez zavinivacky. A když se vzbudí tak ji to začne stvat ze je svázána ale bez svázáni a uhoupani neusne už vůbec. Šílený peklo

dekubo
30. led 2020

Opravdu... Já spím po těch hodinách v noci, přes den to nejde vůbec... ona usíná sama v postýlce, takže jí tam položím, pevně zavinu a většinou do půl hodiny spí... akorát musí mít dudlík :( a večer, když už je fakt hrozně unavená, jak celý den nespí, tak už se ani nechce kojit, strašně u toho vyvádí, nechce se přisát... z toho mám největší strach, že se mi odstaví :( ale bez dudlíku vůbec neusne

dekubo
30. led 2020

Má to takhle asi měsíc

strasidelko
autor
30. led 2020

@dekubo no alespoň nemusíš skákat na míči s ni jako já. Třeba hodinu i dvě než usne. A pak je skoro nemožný ji odložit. To se probudí a jedu znovu.

lindikova
30. led 2020

@dekubo nevím, zda je to i váš případ, ale malej mi vyváděl, protože večer jsem pak měla méně mlíka a nechtělo se mu z únavy déle tahat, než si mi nalila prsa. Od té doby manžel obléká a já prsa natáhnu sama. Třeba to pomůže.

lindikova
30. led 2020

Ono to nevyspání je jako začarovaný kruh, unavený dítě, unavená máma, ještě unavenější přetažený dítě, ještě unavenější přetažená máma... já jsem v tomhle věku nenechávala malýho vzhůru déle než hodinu, hned jsem dávala spát, jakmile jednou zívnul nebo si mydlil očka. Jinak holky, píšu to tu hodně často, moc doporučuju péřovou zavinovačku, náš malej spí krásně od konce 6ti nedělí celou noc. Třeba to pomůže! Každopádně držím palce🙂

dekubo
30. led 2020

@lindikova Máme péřovou od Kiedroňové, ale bez změny :( někdy mi přijde, že ji budí břicho, když ji vezmu, hrozně prdí, tak furt doufám, že se to třeba v těch 3 měsících zlepší... Zkusím ji dávat dříve spát, děkuji za radu... A jak to myslíš s tím natáhnout prsa? 😀

veronikav31
30. led 2020

@lindikova šmrdlání očiček nebo zívání nemusí nutně znamenat ospalost.neumím si to představit v praxi dávat dítě spát každou hodinu,to bych snad ani nikam nedošla. já používala zavinovačku snad jen 3 týdny,pak už ne.ono taky záleží jak se děti naučí usínat, já chodila zásadně uspávat přes den k silnici, večer už měl jak syn tak i dcera klid a fungovalo to dlouho.Kupodivu syn spal 2,5hodiny vkuse naposledy ve 3 měsících na pouti...od roku mi spal 1xdenně, od 1,5roku mi nespí vůbec.výhodu to má,přes den si hraje se starší ségrou v 19.hod oba už spí...😀 , takže žádné uspávání ve 20-21.hod,máme s chlapem klid

lindikova
30. led 2020

@dekubo no prostě masírování bradavek🙂

lindikova
30. led 2020

@veronikav31 myslila jsem tím, že jsem dávala bacha, aby se nepřetáhnul, což kolem těch 3 měsíců bylo celkem běžný, každý dítě má samozřejmě jiný signály. Máme jen jedno, takže nám "žádný program" nebrzdil🙂 Taky neuspávám, položím a spinká, přes den venku... nám se zavinovačka osvědčila, měla jsem ji na několikerý doporučení, hlavně od mojí skvělý fyzio, že je to super na balová zádíčka ale nezavinuju, spí na ní jako na polštáři a pře sebe má dečku.