Mimi bude spát s náma v pokoji. Je nutný monitor dechu?

pettulka
19. črc 2011

ahoj maminky s tatínkem se hádame jestli kopit monitor dechu a chuvicku, mame byt dva plus jedna takze mimco bude spat snama v jednom pokoji. Dekuji za odpovedi 🙂

akcull
21. črc 2011

My měli monitor dechu a je fakt k nezaplacení🙂, jedna z mála věcí kterou jsme fakt využili. Měli jsme ho půjčený z porodnice, hodně mě to uklidnilo, člověk se v klidu vyspal🙂

Chůvičku jsme neměli, odradilo mě od koupi to, že nejsou prý moc spolehlivé... a nějak jsme ji vůbec nepotřebovali. Malá když spala v kočárku, tak se muselo jezdit, jakmile bych zastavila, tak se probudila. No a aby usnula přez den doma, tak to se nám fakt nepodařilo☹, ona spinkala vždycky jen při jízdě v tom kočárku nebo v autě...Ale zase jsem se alespoň prošla po lese🙂

sysysy
21. črc 2011

Monitor dechu doporučuju! Taky jsem měla velké dilema při druhém těhotenství, jestli ho pořídit, když dcerka se bez něj obešla. Nakonec jsem ho koupila - pro klid duše 🙂 A jsem s ním 100% spokojená, používám ho každou noc... a už nám 2x houkal!!! Malý byl vždy naštěstí v pořádku, dýchal a spinkal... prostě se nadechl později...
Chůvičku v bytě nevím jestli využiješ. Tu bych asi nekupovala. Ovšem v RD je určitě potřeba 🙂

kacci
21. črc 2011

ahoj, s dvojčaty jsem měla chůvičku i monitor, monitory jsem přestala zapínat během druhého měsíce (zapomínala jsem vypínat a pak měla stresy při dobíhání🙂).Chůvičku jsme využili pokud jsme se dívali večer v obýváku na televizi a děti už byli v postýlkách. Jak začli lézt po bytě (kolem 10 měsíce), tak nejmilejší činnost bylo stahovat ji za šňůru z okenního parapetu a dlouho už nevydržela.
Pro Marečka jsem si pořídila taky oboje, monitor jsem používala jen pár dnů, nevím, nějak jsem si nezvykla, chůvička nám nefunguje pro velkou vzdálenost o ložnice do obýváku (několik zdí a asi 20 metrů), ale malý je celý den v postýlce v obýváku i večer ho tam ukládáme a teprve až jdeme spát, tak ho přeneseme s sebou do ložnice.

cherris
4. led 2020

Obě mimina spaly od porodnice u mě v náručí, zdravé, donošené, plně kojené spokojené děti v nekuřáckém prostředí podle mě monitor nepotřebují, chuvicka se v našem 6+1 hodí

martiina_k
4. led 2020

@cherris Všimla sis, že odpovídáš na 9 let starou diskuzi a že už asi monitor dechu zakladatelka potřebovat nebude?

arzakon
4. led 2020

Jednoznačně ano, a to je manžel záchranář. Když spíte, hlídá monitor za vás. Do cca 1 roku jsme jej používali každý den a vozili jej i k babičce. Za ten klid to rozhodně stojí!

cherris
4. led 2020

@martiina_k 🤔😂až teď, no co, nikdo není dokonalý

orisek56
4. led 2020

Ja po svych zkusenostech jednoznacne ANO a jeste si fakt hlidam,, aby byl zapnuty pokazdy, kdyz mala spi. 14,dni po porodu se mi dusila 20,sekund. Mela jsem ji na posteli, ze ji prebalim, nevim co by se stalo, kdybych u ni nebyla, monitor jsme jeste nemeli. Volala jsem, zachranku. Pak se vzpamatovala. Davila se mlickem. V nemocnici jsme byli na pozorovani a pak nas pustili, tak jsem si ho rovnou vypujcila od nemocnice. Jako nikomu ten sok nepreju, klepala jsem, se celou noc v nemocnici a nespala jsem. Za ten sok mi to uz nestoji. Stalo se to pak parkat jeste, byla blinkaci, ale uz jsem vedela co delat a v npci aspon spim.