Mimi bude spát s náma v pokoji. Je nutný monitor dechu?

pettulka
19. črc 2011

ahoj maminky s tatínkem se hádame jestli kopit monitor dechu a chuvicku, mame byt dva plus jedna takze mimco bude spat snama v jednom pokoji. Dekuji za odpovedi 🙂

takyja
19. črc 2011

Za mne ano:
1) chůvičku lze dát i do kočárku (na terasu, zahradu, u babičky a dědy, atd.)
2) já jsem chůvučiku využila i v menším bytě, když jsem si napustila vanu a zavřela se tam sama. Malou jsem svým koupelnovým hlukem nerušila a když se probudila, hned jsem to věděla, atd. atd.
3) monitor mi zachránil život dítěte, takže rozhodně.

karmenta
19. črc 2011

Monitor dechu určitě ano. Chůvičku jsem po jednom použití prodala, bydlíme v paneláku a navzájem se nám se sousedy chůvičky rušily.

florentina
19. črc 2011

Ahoj,
monitor dechu jsem měla půjčený a používala jsem ho cca 14dní po návratu z porodnice, protože jsem měla větší pocit klidu a tak i klidnější spánek. ALe jak jsem mimi vyndavala z postýlky, stále jsme zapomínali ho vypínat a pořád nám pípal. Nakonec jsem se rozhodla, že bude malá spát s námi v posteli /neměla jsem téměř celé první 3 týdny mléko a potřebovala jsem se rozkojit, takže mít malou vlastně permanentně přisátou, díky čemuž jsem se nakonec opravdu rozkojila/ a monitor tím pádem u nás již neměl význam. Je to větší investice a na další dítě bych monitor pořizovala jen pokud by k tomu byla nějaká zdravotní indikace. Takže doporučuji nekupovat a pokud by to bylo nutné /třeba nějaké komplikace s dýcháním a tak/, tak dokoupit až po porodu. A nebo pro pocit jistoty půjčit třeba na týden /jsou půjčovny či od nějakých známých/ a rozhodnout se pak, zda to využíváte.
K chůvičce, my bydlíme v rodinném domku a chůvičku nepotřebuji. Když přes den něco dělám, stejně běhám po celém bytě, tak to bych ji s sebou pořád nenosila a v noci spí malá s námi, takže to ji nepotřebuji. A večer máme dveře do ložnice pootevřené a malou slyšíme i při návštěvě či u telky a tak. Ale o tom, že ji koupíme přemýšlím, až budeme plánovat nějakou dovču.

fiallinka
19. črc 2011

monitor dechu považuju za důležitý, chůvička podle mne není v bytě až tak nutná, my ji využíváme většinou na dovolených, na chatě, apod., takže záleží, jestli se ti do ní chce investovat.

petule12
19. črc 2011

Tak já plně využila a využívám oboje.
1. monitor dechu - koupili jsme, měla jsem klidnější spaní, nebyl s ním jedinný problém a jsem ráda, že jsem ho měla. Vyndavám nyní v roce mimča.
2. chůvička - pro mě super věc, vozíme s sebou i na dovču, na chatu. Když chceme posedět mimčo je pod kontrolou 🙂

sheinka
19. črc 2011

Monitor i chůvičku máme..ani jedno jsme dosud nepoužili.

palma111
19. črc 2011

máme obojí - monitor dechu používáme doteď (synovi je 11 měsíců) a bez něj si to nedokážu představit - připadám si s ním klidnější
a co se týče chůviček, jsou dobrý, ale nepoužíváme je každý den (dávala jsem je třeba do kočárku, když byl prcek před barákem nebo když já měla kafčo na zahradě 🙂). každopádně bych při výběru koukala na to, aby se zapínaly jen při šramotu a nesnímaly zvuk stále - tyhle máme my a hrozně šumí

evlyn
20. črc 2011

Monitor dechu jsme měli půjčený z nemocnice - používali jsme ho cca do 7. měsíce malého, pak začal hodně cestovat a já ho z obavy z planých poplachů přestala používat.
Chůvičku máme, rozhodně dobrá věc - nemusím být na doslech, můžu se vrtat v záhonkách na druhé straně zahrady bez potřeby pořád odbíhat a poslouchat, nebo vyvenčit psa na louku pod barákem (i tam dosáhne). Máme takovou, která snímá zvuk pořád, šumět nešumí - pokud je zapnutá v síti, nebo má čerstvě nabité baterie (dobíjí si je sama). Šumí pokud v ní nejsou značkové baterie (v tomto případě Philips) a nebo pokud už baterie dochází - tak cca hodinku předtím.

Za mě bych pořídila obojí - chůvičku (i do bytu, hodí se, když dítě třeba usne v autě, nebo v kočárku, na návštěvách), a monitor dechu pro klid duše. Hlavně zezačátku jsem se musela často nad malého přímo sklonit, abych vůbec viděla že dýchá, takže za klidné spaní to stojí. Zkus prověřit možnost půjčení - stálo nás to cca 1/3 pořizovací ceny.

imzadi
20. črc 2011

my mame oboje v jednom zarizeni, coz je ideal...je mozne zapnout kazdou funkci zvlast, takze pouzivame vzdy to, co je treba a nemusime se tahat se dvema vecma...doporucuju, pro vetsi klid monitor a chuvu, poznate sami, ze na cestach, pri usnuti v kocare pred domem, apod. se bude maximalne hodit...

boruuvka
20. črc 2011

Monitor dechu i chůvičku ano. Ale pozor, většina chůviček nepřenese pípající zvuk monitoru dechu. Manžel takto zažil hororový zážitek. Já večer nebyla doma a malá spala v ložnici. On pracoval v dílně, která je vzdálená asi 70 metrů. Měl chůvičku zapnutou a takto "hlídal". Najednou slyší jak někde couvá auto....a najednou šok - nebylo to couvající auto, ale řev našeho monitoru dechu.Vlítl do ložnice - rosvítil a ta naše roční chuděrka ležela na peřině oči dokořán a vyděšeně koukala co se děje. Prostě slezla z monitoru a chůvička to vůbec nevzala, přitom to byl takový řev. Monitor jsme příští den už uklidili a je klid. Jo, na malé žádné následky toho šoku nepozoruji 😀

antarres
20. črc 2011

Monitor dechu i chůvičku jsme taky pořídili a neměli jsme jediný problém.

lussi
20. črc 2011

ahoj, máme Angel Care, je to chůvička i monitor dechu dohromady, hlídá to i teplotu v místnosti. Jsme 100 % spokojeni. Teď monitor už nepoužíváme, zapla bych ho jen kdyby byl malej nemocný a špatně se mu třeba dýchalo. Myslím, že velikost bytu není rozhodující, abys uhlídala jestil dýchá, tak bys stejně musela stát pořád u postýlky, kor v noci, usneš a nevíš, teda alespoň já 😀

biibaa
20. črc 2011

Monitor dechu- úžasná věc, nebojím se v noci tvrdě usnout, i když se to někdy zapne jen tak. Chůvička je taky bezva, s obojím dohromady jsem víc v klidu

jop
20. črc 2011

oboje jsem měla a oboje jsem uplatnila. Taky bydlíme v 2+1, ale tam bych se bez chůvičky asi obešla, ale my často jezdíme k našim a taky na různé výlety s přespáním jinde než doma, takže tam chůvičku rozhodně využiju. Není nad to, když můžu sedět venku u grilu nebo u moře a mám jistotu, že malý pěkně spinká.

denousek
20. črc 2011

monitor dechu urcite!!!SIDS je nejčastější úmrtí kojenců!!může tvoje miminko byt uplně zdravé ale prostě zapomene dychat!!to se muze stat každému miminku. jak to začne houkat tak se lekne a začne dýchat to se nám stalo! takže to určitě nejsou vyhozené peníze kdyby se pak něco stalo,nikdy si to neodpustíš!!

chuvičky,za mě ano...máme barak a zahradu... takže se osvědčily... to není zase tak draha položka...je lepší mít vše připravené,když nebudeš používat prostě to prodáš...

maciik
20. črc 2011

monitor je dobrá věc, původně jsem ho nechtěla, ale po příjezdu z porodnice jsem hledala, kdo by ho půjčil (kupovat mi přišlo zbytečné). Klidněji jsem "spala", teď po pomalu 2 měsících ho ale téměř nepoužíváme...
taky máme 2+1 a chůvička mi tady příjde zbytečná, slyšet je ho až až 😀

ia.
20. črc 2011

monitor dechu určitě. Měli jsme ho na 6 měsíců zapůjčený z porodnice a i teď podruhé si ho budeme půjčovat. Máme barák na patro a ten pocit, že nahoře spí několikadenní miminko a hlídá ho monitor dechu byl k nezaplacení. Jednou jsem spala u našich a neměla jsem ho sebou a celou noc jsem nespala a poslouchala, jestli malý dýchá. Těch 6 měsíců nám stačilo, nemyslím si, že by bylo zapotřebí ho mít na dýl. Bez chůviček bychom se neobešli, hodně cestujeme, na dovolených uspíme se známýma děti a jdeme ven ke grilu s chůvičkama atd....a navíc pokud plánujete více dětí, než jedno, tak se to fakt vyplatí...

pajapoj
20. črc 2011

monitor jsme měli půjčený, používala jsem minimálně a ve 4 měsících jsem ho zavrhla úplně - malej začal cestovat 😒

chůvičky my máme, protože bydlíme v domku a malej spí v patře a teď když je sám v pokojíku tak používám. Do bytu bych si ho nekupovala. Ale zase na cesty (chaty, hotely, případně spaní venku) je to super, ale to bych koupila až podle potřeby.

dilemma
20. črc 2011

Ahoj ja nemela ani jedno bydleli jsme v 1+1 kdyz se maly narodil takze to nebylo potreba jakoze i kdyz jsme unavena k smrti tak ti to neda a po tom porodu to ditko hlidas i kdyz spinuska aspon tak u me to bylo 🙂 myslim si kdyz je miminko po narozeni u maminky v blizkosti takje to zbytecnost leda tak kdyz mame penize a neni to pro vas nejaky moc velky probelm tak to muze byt ale myslim ze je to jinak zbytecnost a ve 4 mesicich kdyz mel malicky tak jsm ese prestehovaly a v 5 mesic malicky spaval sam v pokojicku a tyk jsme to neporizovaly🙂

janca_dobi
20. črc 2011

Vzhledem k tomu, že naše cácorka je nedonošená a já plašan, tak bez monitoru bych asi celý dny i noci stála nad ní a kontrolovala, jestli dýchá. Takhle jsem v klidu. Máme Babysense II půjčený na půl roku z neonatologie. Chůvičky zatím nemáme, ale začínám o nich uvažovat, protože bydlíme v baráku a když jsem měla včera odpoledne malou na zahradě v kočárku a chtěla jsem si něco udělat doma, byla jsem nervózní, protože jsem samozřejmě domů neslyšela, jestli náhodou nepláče.

luciebx
20. črc 2011

monitor dechu urcite.. i kdyz s nami maly spal v mistnosti tak ona jak blika tak sem vedela ze je vse ok ze dycha ze sem se nemusela nahybat nad nej.. co se tyka chuvicky.. do bytu bych ji asi nekupovala.. zalezi jestli jezdite na chalupu nebo nekam kde by se vyuzila.. treba bych vzala jen nejakou jednoduzsi chuvicku.. klidne z druhe ruky.. kdyz ji malokdy vyuzijete.. ale pokud jste v byte tak muzu rict ze ji asi nevyuzijes..

elitera
20. črc 2011

Monitor bych pořídila, pokud by se robátko narodilo předčasně, jinak místo něj funguju já (malá spí s náma v posteli). Chůvičku jsem koupila z druhý ruky a použila jsem ji zatím asi 3x, když jsem chtěla malou nechat spát za zavřenýma dveřma u rodičů.

crca
20. črc 2011

Měla jsem oboje a chůvičku používám do dnes,monitor dechu asi do 15 měsíců,chůvičku do dnes protože mají pokojíček v patře,tak abych je slyšela,když jsme dole-ani jednoho nelituju 😉

sova33
20. črc 2011

Monitor dechu jsem měla, ale používala jsem ho krátce. První měsíc jsem měla malého v koši vedle sebe na posteli, takže bez monitoru. Když začal spát v postýlce, používala jsem ho asi dva měsíce. Pro můj klid mi to stačilo a pořízení nelituji (za nezbytnost to ale nepovažuji, malý byl zdravý, donošený).
Chůvičky máme a používáme pořád. Bydlíme sice v bytě, ale musíme zavírat dveře, aby měl klid na spaní a nerušilo ho WC, rachot z kuchyně apod. A samozřejmě nezbytností jsou, když někam jedeme (u našich můžeme třeba sedět na dvorku a prcek spí v pokoji, nebo naopak my jsme v kuchyni a on spí v kočárku apod)

romcovaklarka
20. črc 2011

Monitor mám z druhé ruky a jsem moc ráda, protože malej spí nejradši na bříšku 😅 No a bez chůvičky si to taky nedovedu představit, jsme v patrovém domku, takže buď spí malej nahoře a já běhám po domě, nebo malej spí venku v kočárku nebo v cestovní postýlce... chůva ukazuje i teplotu, můžu mu z ní pustit ukolíbavku, má poutko na krk, takže ji můžu všude s sebou nosit... byla dražší, ale nelituju.

svatule
20. črc 2011

Máme i monitor i chůvičku a jsme rádi, malá spí od 3 měsíce sama v pokojíčku, takže bych asi jinak měla strach, takhle i já spím v klidu, většinou malá spí celou noc, tak nám ani nechrastí u postele. Jo a s tím rušením chůvičky ostatními sousedy je to v pohodě, měli jsme přímo z obchodu půjčenou na 48 hodin na zkoušku a pak teprve koupili

mrsblack
20. črc 2011

monitor dechu mám a jsem ráda - jsem v noci klidná, když se probudím, stačí mi jen juknout, že bliká zeleně a spím dál. Jsme v baráku, takže bez chůvičky bychom se do patra naběhali 😀 Máme rovnou tu videochůvičku, takže na malýho i večer vidíme, když jsme dole v obýváku a on spinká nahoře v pokojíčku. Obojí využíváme každý den, takže já doporučuji. Teď na dovolené používáme chůvičku, když jsme vedle v pokoji, takže si myslím, že i v bytě ji využijete (tedy určitě bude stačit klasika audio chůvička).

bellka
21. črc 2011

monitor dechu máme a i když jsme zažili 5x houkání a opravdu nás to k smrti vyděsilo, stačí, když mimčo je unavené a tvrdě usne a jakmile se nadechne později, než za 20 vteřin, tak už to snímá a řve, ale raději budu běhat kvůli poplachům, než bych si pak něco vyčítala 🤐 a chůvičku máme taky, když je malý v kočárku na zahradě, tak já doma můžu něco udělat, i když ho mám i pod oknem, abych na něj viděla 😀 nebo večer s manželem sedíme venku a malý spinká v postýlce, tak ho slyšíme a když jedeme někam na návštěvu, kde je zahrada, tak taky bereme s sebou 🙂

teofilie
21. črc 2011

Ahojda! 🙂

Chůvičku jsme dostali, máme 3+1, doma vůbec nepoužívám, mimi je slyšet i přes zavřený dveře, když pláče 😉
Na ven se hodí, ale má omezenej dosah a i když máme dosah 100 metrů, což je dost, vadí tomu různé překážky jako stromy, domy atd... Chůvičku bych si tedy už nepořídila. Takže NE!

Monitor dechu určitě! Za ten dobrej pocit a vyspalost to určitě stojí!! Je pravda, že občas nám spustil planý poplach, ale bylo to naší vinou! Když máš kvalitní monitor (nanny), nestává se, že spouští planý poplach, když ho užíváš správně!! My ho dali na rošt mimo pevnou podložku a průšvih byl na světě! Když ho máš správně, je v pohodě! Baterky jsem ani jednou nevyměňovala. Nemůžu si na něj stěžovat, dobře se vyspím a nemusím se bát, ani když se mi malá pozvrací, že se udusí! Takže ANO! 🙂

Markéta

ikarkulka
21. črc 2011

máme monitor a chůvičku v jednom přístroji.
monitor jsme měli erární už i v porodnici, ale už tam jsem ho hned vypnula. když jsem malého vyndavala z postýlky, tak jsem to vždy zapomněla odpojit, takže to vždy pípalo.
malý byl donošený, v pořádku, neměla jsem potřebu ho používat. naopak jsem byla klidnější bez něj.

chůvičku jsme začali používat až později. cca do půl roku jsem měla malého stále u sebe, buď v šátku, nebo v hacce, v noci spí s námi v ložnici nebo i v posteli.
používáme ji tedy až teď, když přes den usne, můžu jít třeba na zahradu, nebo večer, když ho dám spát a jsem sama doma, tak můžu v klidu do vany.

suma sumarum - nám by stačila jen ta chůvička.