Mimi dává jazyk k pravé straně a vystrkuje ho

nency
27. bře 2009

Všimla jsem si, že moje 3-měsíční mimi občas dává jazyk jako-by k pravé straně a někdy ho i trochu
vystrkuje. Nevím jestli je to normální. Setkali jste se s tím také?

mousunek
27. bře 2009

nency - vystceny jazyk mame uz od narozeni kazdou chvilku, jenze u nas je to dusledkem zvetsene nosni mandle

nency
autor
27. bře 2009

Mě přijde, že si tam s ním tak pohráva a dává ho více k pravé straně, tak si říkám jestli nemá nějakou neurózu.
Naše mudra si toho všimla taky a jen se mi ptala jestli to dělá často, tak jsem jí řekla, že někdy jo, ale tím
rozhovor skončil, nějak to neřešila.

mousunek
27. bře 2009

ahaaaa, tak to u nas to doktorka nejak neresi. Se ji zeptej az pujdete do poradny proc se prala a co to muze znamenat

bereninka
27. bře 2009

Já bych to neřešila, to děti dělají, pak si bude kousat spodní ret, vtahobvat ho dovnitř, pak prskat, prostě zkouší nové věci.

berenika39
27. bře 2009

náš prcek to dělal tou dobou taky, jen tak nějak ještě příšerněji 😀 , vyplázl jazyk co nnejvíc to šlo, až na bradu, vypadal fakt jako blázínek, dělal to týden, možná dýl, a to prosím kromě pití a spaní snad pořád.manžel mě už naháněl k doktorce, že to není normální. bradu měl celou pupínkatou. a byl to jen další nanučenej "kousek", pak přišly bubliny u pusy, drbání se za uchem...ale jinak je úplně normální 😀 😀 😀 .
Nevím,nechci to zlehčovat, počkej týden, dva, a příležitostně to řekni u pediatra. Ale spíš si jí vyfot, at jí to můžeš pak vyprávět, coo vyváděla 😀 😀 😀

nency
autor
27. bře 2009

Tak to jste mě holky uklidnily. Já už jsem měla obavy jestli je normální, když tohle dělá.
Jinak za 14 dní jdeme na neurologii kvůli tomu, že při pasení má ručičky v pěstičku, tak při té příležitosti
se mudry zeptám.

roana
28. bře 2009

to nency - naše malá dává jazyk do rourky a hučí u toho, vypadá jak z ústavu 😀 . To prostě děti dělaj.
Sousedka má holčíčku, už chodí, a pár dní tahala nohu za sebou, rodiče na nervy, okamžitě neurologie a tam jim řekli, že někdy to prostě děti dělaj, oblíbí si nějakou činnost a pak to opakujou.
Přešlo ji to po 14 dnech...

nency
autor
28. bře 2009

roana
tak to jsi napsala hezky, že vypadá jak z ústavu. 😀
Přesně tak mi to připadá u té mojí, ale výraz z ústavu mě přišel moc drsný, tak jsem to raději nenapsala.
Jsem ráda, že se mi dostalo hodně ohlasů, že to dělají i jiná mimča, tak už jsem v klidu.
Asi jí moc sleduju.

berenika39
28. bře 2009

a aby ses měla na co těšit, ted máme zase jiný "tik"...leží na břiše a výhradně levou nohou kope nártem do podložky nepřetržitě pořád dokola, rytmicky a dost silně. u toho si klidně hraje s hračkama. zase na mě už manžel koukal, co že to jako má být 😀 😀 😀 . a jakmile ho svlíknu, okamžitě si popadne pindíka a nic ho neodradí. hrává si hodně nahatý. tak mu ted přes nahatou prdelku zapínám body. počůrá, převlíknu, a je to. brácha mu řekl, když ho viděl, co to dělá, že je...ale to sem ani nemůžu napsat 😀 😀 😀 😀

roana
28. bře 2009

to berenika39 - no jo, malej, ale už chlap 😀

ibolia
28. bře 2009

Taky bych byla v klidu, že je holčička vpořádku. Moje malá si jednu dobu oblíbila kopat do podlahy nebo topení, pak se tahala za vlásky a ouška, jednu dobu (před týdnem ji to přešlo) zase dávala spodní ret přes horní. Vypadala vážně jak z ústavu.

scharfinka
28. bře 2009

no tak my meli vazne vystavni ustavni miminko 😀 asi tak od dvou do sedmi mesicu mel jazyk neustale vyplazeny, na vsech fotkach vypada jak certicek, nepomohlo vubec nic, a kdyz jsme rikali-zastrc to jazycisko nebo ti ho ustrihnu,tak ho vyplazl jak na truc jeste vic, no a v sedmi mesicich byl klid-vyrostly nam totiz zuby 😉