Mimi hrozně brečí, když je mu horko. Máte zkušenost?

kachnik
7. bře 2008

Holky, tak já nevim, synek brečí když je mu horko, teda si to myslím. Když jsem s ním v nákupním centru nebo kdekoliv v obchodě, tak začne hrozně brečet, vždy je zplavenej. nevim co mu mám tedy oblékat, když venku je ještě zima. Máme body s dl.rukávem,svetr, bundu,punčochy a kalhoty a dečku mezi nožky. Pod ním mám v korbě fusak Emitex, který mám roztažený. Čepku a rukavice mu sundám a stejně vříská. Máte taky takový problém, že mimi nemá rádo moc vrstev a potí se? Já to tedy mám taky, tak že by to zdědil?? 😀

aponchie
7. bře 2008

ja bych rvala taky nesnasim nakupni centra 😝 😀 moja mala miluje chlad takze ano je to mozne ja taky nemam rada moc teplo a radsi mrznu 😀

jandalinka
7. bře 2008

Tak to je mu jistě teplo.To naše malá dělala,když jsem jen vlezla do obchodu a probudila se a začala se kroutit.Ale pokud ho nemáš v kočárku a např.ve vajíčku,tak bych mu klidně v obchoďáku sundala třeba bundičku.Já ji mám vždy zababušenou v kočárku,tak vždy rozepnu fusak a je to.Do obchoďáku jsem se ještě s ní neodvážila,mudr.nás varovala před nemocemi,které teď řádí. 😔

karotky
7. bře 2008

Ahojky!
Tak já mám trochu starší mimi. 😉 V největších mrazech má na sobě 1.vrstvu-body s dl.rukávem a slabé punčošky,2.vrstvu-svetřík,tepláčky a teplé ponožky,3.vrstvu-flísovou bundičku s kapuckou a čepičku,4.vrstvu-zim.kombinéza s rukavičkami.V kočáře leží/sedí na 4krát složené dece a tou je i přikrytý.Když zajedeme do TESCA,tak mu sundám čepici+rukavice a rozepnu kombinézu i s bundičkou.Do 30.min. musíme být venku,jinak by se asi uvařil ve vlastní šťávě. 😅

llucinka
7. bře 2008

karotky: Co považuješ za největší mrazy? 😅 Protože tohle kdybych oblíkla malému, tak by se mi asi uvařil 😅

kachnik: Matěj taky nesnáší horko. Teď jak je venku, tak má na sobě jenom bodyčko s dlouhým rukávem, tepláčky a tenkou mikinku. Na to kombinézu (ne zimní, spíše takovou podzimní) a v kočárku má jarní fusak. A není mu ani zima ani horko. A v současní době je u nás něco kolem 4st.

mori
7. bře 2008

kachnik - já myslím, že nic nepodědil - prostě mu je vedro 😒 ty si v obchoďáku taky určitě rozepínáš a možná i sundaváš bundu. Tak mu ji taky musíš svléknout, když jdeš do budovy ... jednoduché řešení. Je mi jasný, že se ti nechce ho tam svlékat a pak zas oblíkat, ale jinak ti tam bude brečet stále 😅
Já myslím, že žádné mimi nemá rádo hodně vrstev oblečení - stejně jako my dospělí 😉

lu777
7. bře 2008

naprostý souhlas s Aponchie: taky bych řvala, taky nesnáším nákupní centra 🙄 😝

bramburka
8. bře 2008

emitex je ost teplej fusak, dala bych to co píšeš bez kombinézy! My máme jen tenkej fusak a davam kdyz je do 10 st. body a na to tenke kalhoty a rovnou kombinezu, kdyz je nad 10 st - tak dam svetrich a tenkou bundicku...proste stejne vrstev jako já! V obchode rozepinam fusak a kombinezi, pripadne bundu! Ale rve taky 😉 pokud zastavim, abych si prohlidla zbozi 😉

karotky
8. bře 2008

llucinka.................když je nula a méně. 😉 Když je kolem 10.stupňů,dávám o vrstvu méně.............mě dítě rudne a potí se,když je mu teplo a řve taky. 😀 Já tu teplotu měřím hlavně podle rukou. 😉

iza
8. bře 2008

kachnik proste mu budesmuset sundat jeste bundu,mozna stahnout boudicku(pokud teda jsem to dobre pochopila, ze je v kocarku) a mozna jeste rozepnout svetrik...ja se mu nedivim,ze breci...brecela bych taky 😉

llucinka
8. bře 2008

karotky: No, já podle rukou neměřím, protože ty hodně zkreslují. I když má ledové ruce, tak na zátylku se potí. 😉

niega
8. bře 2008

Vidím, že nejsem sama, kdo píše, že by taky brečel, kdyby ho tahali po nákupním centru 😀 . Já jdu do nákupního centra s mimčem jen v nouzi největší (za 8 měsíců jsem byla maximálně 10x), jinak nákupy obstará buď manžel (v sobotu večer sedne do auta a zajede do teska), anebo já cestou ze služebky, anebo jedeme všichni, ale nakupuje jen jeden (netrpím totiž nakupovací chorobou, takže si to klíďo nechám ujít 😀 ) a druhý kočárkuje venku na čerstvým vzduchu. Pokud už bych do toho obchoďáku vlezla i s miminkem, pak bych ho pořádně odsvlékla, anebo (a tak jsme to praktikovali v těch maximálně 10 případech) jsem Edíka přendala do šátku a sobě sundala bundu. On buď spal, anebo spokojeně čučel po lidech a po regálech a byl klid. 😉

jabber
8. bře 2008

V porodnici nám říkali, že jestli je dítěti teplo nebo zima se pozná za krkem a je to pravda, mám to na naší malé vyzkoušené - někdy má studené ruce (ale to prý děti mívají a nic to neznamená), ale za krkem je teploučká a vidím, že jí je dobře 🙂
Holky, nejhorší je, že v létě budeme řešit to samé, ale obráceně - venku vedro a v obchodech klimatizace 😖

nikkos
8. bře 2008

Kachnik, jestli máš fusak od Emitexu ten teplej, tak se vůbec nedivím že je zpocený. My to měli taky tak. I když jsem mu ho v obchodě rozepla, sundala čepičku, rozepla bundičku,... ten fusak hřeje hrozně i od spoda když na něm mimi jen sedí. Je opravdu na velký mrazy, ale ne na nákupy. Já už ho dávám jen ven do kočáru když je kolem nuly.

karotky
9. bře 2008

Ilucinka.................já to myslela jako venku,když mu mrznou ruce. 😉
Tak mu pak dám rukavičky nebo mu je sundám,když mu je teplo. 😀

llucinka
9. bře 2008

karotky: No ani venku se to nepozná podle rukou. 😉

ammalka
10. bře 2008

Já byla s Honzíčkem v nákupním centru minulý týden, když mu bylo teplo, začal se vrtět, takže jsem ho svlékla z kombinézky, měl jen dupačky a bodíčko s dl.rukávem, deku, kterou mám normálně v kočárku,jsem nechala v autě, fusek jsme měli, ale rozeplý, a taky jsem mu sundala čepičku, pak mu bylo fajn, byl moc hodnej, až na to, že když jsme přijeli domů, byl rozmrzelý, protože to přendavání ze sedačky do kočárku, z kočárku do sedačky se mu moc nelíbilo a hlavně - pořád jsme ho budili, ale to je už na jinou diskuzi. 😉