Mimi nošení prostě nesnáší. Co vaše děti?

tezu
21. črc 2010

Ahoj všem, mám na vás otázku ohledně nošení dětí. Taky to vaše mimnko nemá rádo? Já mám 10ti týdenní holčičku a zkoušela jsem jak šátek tak Manducu, ale ani jedno se jí nelíbí. Ona obecně není moc chovací typ, ale že by se tak nerada nosila, tomu se mi nechce věřit. Zvlášť když všude čtu jaká je nošení paráda a nádhera. Nemusí být vlastně ani v kočárku, a proto jsem si pořídila Manducu, abych s ní mohla ven a aby se jí to líbilo a ejhle, řve jak tur. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Co dělám špatně? Jo a taky mi přijde, že v Manduce ty nožičky ještě nedá tak od sebe jak ukazujou na videu a v návodu, tak nevím jak se správně seštelovat..

tezu
autor
23. črc 2010

@mmmk No to mas pravdu, ze byla klidnejsi, kdyz ji v manduce choval, jak dal ruce pryc, zacal vriskot🙂 ja moc doufam ze ji to prejde a zvykne si, jinak se doma zblaznim🙂potrebuju chodit🙂 takze ty nozicky od sebe se nauci casem? ted ji tam bez vlozky nechci davat, aby ch ji neublizila.

tezu
autor
23. črc 2010

@mmmk a taky se mi zda, ze ji vadi, ze nema vyhled, protze kdyz jsem ji podrzela tak aby koukala ven, hned ztichla.)

mmmk
23. črc 2010

@tezu Mas zapnuty nebo rozepnuty ten zip? Nekdo prave nosi se zapnutym, aby dite videlo a kdyz zacne usinat, zip rozepne, aby mu pripadne nepadala hlavicka. Na ty nozky si zvykne. Neboj, neublizis ji. Doktor mi rekl, ze je to jako siroke baleni 😉 Dokonce me za to pochvalil, ze to neni takova paskvil jako klokanky a noseni celem 😅

tezu
autor
23. črc 2010

@mmmk mám ho rozepnutý protože je ještě malá, a neudrží hlavičku, a protože to tak píšou v návodu🙂myslíš že to mám zkusit zapnout i když je mrňavá?

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

Nejprve obecne k noseni...
To, ze se kazde dite bude chtit nosit, povazuju za jeden z neferovych komercnich tahu vyrobcu a distributoru nositek a satku. Neni to samozrejme pravda, konec koncu, ne kazde dite se rado vozi v kocarku.
Nedovedu si predstavit celodenni noseni, a to hlavne s ohledem na MOU pater. Nemyslim si ani, ze by bylo kazdodenni a celodenni noseni dobre pro dite, od urciteho veku vubec ne. Tady odkazuju na to, co psala mmmk.

Pouzivam Manducu, satek jsem nikdy nezkousela. Uprimne me moc nezaujal, vazani mi pripadalo slozite nejen pro me, ale i pro pripadneho jineho nosice. S tou manducou jsem spokojena. Ted uz ji nepouzivam tolik, co driv (ted spis na vylety, kdy ji bud ja nebo manzel nosime na zadech). Driv jsem ji vyuzivala spis doma na ruzne domaci prace, pri nichz jsem potrebovala obe ruce. Faktem je, ze jsem dceru nikdy nenosila dele jak hodinu. Ono se ji libilo, kdyz jsem s ni chodila, ale jakmile jsem se zastavila/sedla si, rvala a napinala se. Delsi dobu (tj. asi tu hodinu) jsem nosila, ledaze usnula uvnitr a nechtela jsem-li ji z nejakeho duvodu prenest do postylky. Svoje delalo samozrejme i telesne teplo (chvili mi trvalo, nez jsem prisla na to, jak ji obleci, aby nebylo horko ani jedne za nas) a ta poloha, na kterou si teprve musela zvyknout. Novorozeneckou vlozku jsem nepouzivala, protoze jsem Manducu mela az od 3 mesicu ditete.

K problemu... Myslim, ze v tuto chvili je predcasne delat zavery, protoze svou negativni roli hraje horke pocasi. My ted T. nenosime, protoze je vzdycky mokra jak mys, a to ma na sobe jen body. Proto bych doporucila vyckat na ochlazeni a zkouset to pak (i v zime v byte jsem mela T. jen v body s ponozkama!!!). Novorozenecka vlozka by taky mohla pomoci, ale jak jsem psala, osobni zkusenost nemam. Vubec se taky nic nestane, pokud noseni zkusite za par tydnu, za mesic... To, ze se noseni diteti nelibi ted, nemusi znamenat, ze si ho neoblibi casem. No a v neposledni rade nenoste dlouho v kuse, jak psala mmmk, nam se taky osvedcilo vzdy jen na par minut.

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

Ad zip, tezko rict, my ho mame zapnuty porad. Zda se mi, ze pokud ji ho rozepnu, tak je uvnitr uplne zapadnuta a o to vic zuri. Spis bych na tu plandajici hlavicku zkusila tu kapucku.

mmmk
23. črc 2010

@tezu Ona ma byt stejne oprena o tvoji hrud, takze to zkus zapnou a rukou ji hlidej tu hlavicku, pripadne zkus tu kapucku, jak pise sturnus. Ja to mivala zapnuty v dobe, kdyz mel prcek popruhy ve vysi oci a nevidel. Ted uz se rozhlizi se vztycenou hlavou, tudiz mame zip rozepnuty. Pozitivem manducy je, ze si mala trenuje drzeni hlavicky 😉

@sturnus_vulgaris Nezkouseli jste uz noseni na zadech?

tezu
autor
23. črc 2010

@sturnus_vulgaris spackum diky za rady, vicemene mam stejnej nazor, jen potrebuju zkusenosti, ktery mi chybi, a ty tady sbiram a jeste jednou za dekuju🙂

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

@mmmk
Zkouseli, ale neumime si to tam sami nahodit, takze nosime ve dvou.

tezu
autor
23. črc 2010

@mmmk ja jsem myslela, ze ji musim jistit tou latkou, ze ruka nestaci, nejak ma strach ze se treba pro neco natahnu a zapomenu nebo tak, zkratka chci mit maximalni spoleh na nositko, ale zrejme to prijde casem. tak ja to zapnu a vyzkousim, diky moc. to mas skvely, ze se muzes radit o vsem s dulou, to jsou zkusenosti k nezaplaceni.

mystique
23. črc 2010

@tezu já jsem ze začátku nosila manducu rozepnutou, aby tam byla mala jakoby krytá. Tu kap uci jsem využívala, když svítilo sluníčko nebo foukal vítr. Na jištění hlavičky bych s tím nepočítala. poř ád jsem tak nějak měla ruku na hlavičce danou. Ikdyž ležela na hrudi. Jistota je jistota. Za pár měsíců budou držet hlavičku sami.
Já jsem Manducu na domáci práce nepoužívala, protože jsem ji nemohla držet hlavičku a ani se pořádně ohnout. Domácí práce jdou zorganizovat i bez Manducy. Sedět se s Manducou nedá z důvodu, že se to prckům nelíbí, když se nic neděje, takže jedině při chůzi. když ti mala usnula tak je to super a myslím, že si zvykne. Do manducy se obecně dítě obléká min než do kočárku, protože ho zahříváš ještě ty. 🙂

meleri
23. črc 2010

tezu,

nevzdávej to, chce to čas, ještě je malá! 🙂 se šátkem mám teda podobné zkušenosti, chce to zkusit hned vyrazit někam ven.....já si nakonec šátku nenechala, pořídili jsme manducu a byl v ní velmi spokojen, nebyl v ní tak sevřený...využíváme ji prakticky do ted, s tím že ted moc nenosím protože jsou vedra.....ale určitě to nevzdávej, zkoušej to každý den třeba na půl hoďky...uvidíš časem bude nadšená.. 🙂

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

@mystique
Organizace domacich praci...
No urcite se daji organizovat i bez ditete 🙂, ale je to celkem odvazne tvrzeni, melo-li by platit pausalne. Ja jsem treba za tu Manducu v jistem obdobi byla strasne vdecna, protoze T. se chtela porad jen chovat, pres den spala dele jen po obede (dopoledne chvili, behem niz jsem nic nestihla), tudiz bych se ani nenajedla. Vetsina domacich praci spocivala teda ve vareni, ktere bylo ve stoje, pripadne nejakych par kroku kolem linky. To se celkem dalo, i kdyz idealni to nebylo. Parkrat jsem s ni umyvala zem, hlavicka ji tehdy jeste nevypadavala (ted uz by to byl problem), ale bylo to strasne fyzicky narocne.

mmmk
23. črc 2010

@mystique Ja bych zas negenarizovala, ze se prckum nelibi, kdyz se s manducou sedi. Je to hodne individualni. Malyho jsem v ni mela danyho, protoze byl nejaky nespokojeny, nevrly, ospaly a sedela jsem treba u pocitace nebo v kresle a cetla si. Domaci prace jsem s nim v manduce delala normalne, i kdyz samozrejme ne vsechny. Jako nevim, co je na tom, ze naskladam nadobi do mycky, udelam testo na buchty, zaleju kytky nebo povesim plinky. Pak jsem nemela potrebu se vymlouvat, ze "mi dite malo spi a ja nic nestiham," jak casto ctu 😉

mystique
23. črc 2010

@mmmk já jsem právě s manducou moc sedět nemohla. Maximálně když jsme jeli vlakem a dělo se něco okolo. 🙂
Já jsem myslela s těma domácíma pracema třeba vysávání a vytírání. To bylo pro mě a Sárinku nepohodlné.
Jinak třeba věšení prádla, nebo něco naházet do pekárnu samozřejmě v pohodě. Vařit jsem většinou začla až přišel přítel z práce a mohl si vzít malou na chvilku. Jednou jsem takhle s malou v manduce i pekla koláčky.
Male se hodně líbilo i v lehátku tak jsem si ji vždy vzala do kuchyne a byla spokojená. Do Manducy jsem ji brala když byla už protivná a já potřebovala opravdu něco dodělat.

mmmk
23. črc 2010

@mystique To samozrejme 😉 Nasemu prckovi se zas nejvic libi na hraci dece, vidi na me do kuchyne a ma volny pohyb. Lehatko doma nemame a u kamosky se mu v nem nelibilo, on je trochu divoch 😀

mystique
23. črc 2010

@mmmk ve 3 měsících divoch 🙂 počkej až bude mít rok. To bude teprve divoch 😀

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

@mystique
Ono ani nejde o to, CO vsechno se s ditetem v Manduce da delat - to je hlavne o tom, co vyhovuje tomu nosicimu a co vyhovuje diteti. Vyrobce, distributor nebo ruzne pisatelky v ruznych eko-bio-alter diskuzich casto pisou stylem, ze clovek ma pocit, ze s ditetem v Manduce se da delat vsechno od umyvani zeme, souloze, rizeni dopravniho letadla po praci v dolech 🙂. Realita ale muze byt jina a muze nasledovat zklamani typu "koupila jsem smejd". Ale tak to taky neni, zejo.

tezu
autor
23. črc 2010

@meleri nevzdam a vydrzim🙂 ja jsem potrebovala vedet, ze je normalni, ze si na to chvili zvyka, a ze to nemusi milovat hned. jak pise sturnus, vetsinou si clovek precte ze je vsecko skvely, jednoduchy a pro vsechny pohodlny a pak je clovek zmatenej, kdyz to u nej tak neni. Tady vidim, jak moc se lisi pouzitelnost u jednotlivejch deti i maminek a uklidnuje me, ze to je normalni🙂

mystique
23. črc 2010

@tezu když to nepujde o nic nejde. manduca se prodá dobře vždy 🙂 a když to pujde tak super pro oba

radka.m.
23. črc 2010

ahoj,chtěla jsem se zeptat sturnus-vulgaris,jak píšeš,že nepoužíváš šátek kvůli páteři,že používáš manducu,ta ti nevadí na záda?mně totiž lékaři kvůli bederní páteři zakázali obojí,že pro matku je to co se týče zad dost nebezpečné,tak jsem se chtěla zeptat,zda ti manduca nevadí,díky za odpověd 😉

mmmk
23. črc 2010

@radka.m. Ale satek vetsinou visi hlavne na ramenou, kdezto u manducy/beca/erga je ta vaha rozlozena jeste na boky. Me taky ze satku docela bolely zada, manduca je v pohode. Navic muze nosit i tatka, ne? 😉

radka.m.
23. črc 2010

mmmk-děkuji za odpověd,my šátek už nepotřebujeme 😉 ,jenom jsem prostě byla zvědavá,když má někdo problém se zády,tak že to ortopedi vůbec nedoporučují a je úplně jedno,jaké to zatížerní je,ale je prostě na záda,taky mě zajímalo,jestli když má někdo problém se zády,tak jestli si je vědom,že při nošení se to riziko daleko více zvětšuje,tak jsem se chtěla jenom zeptat,protože jsem z příspěvku sturnus pochopila,že má problémy s páteří,jinak ještě jednou děkuji za odpověd 😉

majdula
23. črc 2010

Momentik, spravne uvazanej satek vubec nenesou hlavne ramena, ale vaha je rozlozena po celem trupu nosice 😅 Mne naopak prijde, ze Beco mi drzi jen ramenni popruhy a bederak a je to na zada dost znat (pri noseni na prise, na zadech je to lepsi, to je jak batuzek), kdezto v satku ho mam k sobe fixovanyho jeste i na zadech a zaroven na brise, takze ho fakt necitim.

A jinak to, ze je satek vhodnej na domaci prace, se u nas jaksi neujalo, s miminem na brise jsem zvladla max. uvarit caj a kdyz dorostl k noseni na zadech, tak uz si radeji potapava a vyhraje sam na zemi...
Takze u nas se doma nosilo vyhradne pri uspavani a jinak jen na ven ciste jako dopravni prostredek k rychlemu presunu odnekud nekam.

mmmk
23. črc 2010

@majdula Je to muj pocit ve srovnani s manducou. Neverim, ze bych ho mela spatny uvazany nebo v nem dite spatne sedelo, kdyz me to ukazovala pani, co dela vazaci workshopy 😅 Chtela bych ale zkusit to mei tai. Prave to zadna kamoska nema 😅 Ted tu frci beco, coz me neoslovilo (prijde mi proti manduce takovy tenky a chatrny) 🙄

sturnus_vulgaris
8. srp 2010

@radka.m.
Sorry, za prodlevu v odpovedi. Jasne, ze mi vadi. Mne uz ted vadi uplne vsechno ☹. Ale je je to problem muj a ne toho vyrobku, aby nedoslo k nejake mylce.
Srovnavat satek a Manducu ale nemuzu, protoze jsem satek na sobe uvazany nikdy nemela. Mne spis pripadal neprakticky a vzhledem k estetickym narokum meho muze bych ho asi nemohla nosit pred nim 🙂.

mihulda
13. říj 2014

Ahoj holky, sice jdu přispívat do diskuze s křížkem po funuse (po 4 letech), ale díky bohu za ní. Tak nějak mi už skoro od narození synka dělá starosti, že není moc chovací a ani bych řekla mazlicí typ (momentálně je mu 6,5 měsíců). A jak se všude píše, že děti nošení milujou, že je to v podstatě všelék, tak jsem si pořád říkala a říkám, jestli nedělám něco špatně, že se u mě necítí dobře a tak... Tak od třech měsíců má docela rád nošení na rukou, ale spíš jen čelem ode mě, aby na všechno viděl. Momentálně přestal mít rád i kočárek, hrozně v něm pláče, jenže já už taky 8 kg neunesu moc dlouho a ven na procházky vůbec ne. Zkoušela jsem šátek i manduku, v obojím po chvilce dostal amok, přijde mi, že nesnáší, jak je někde sešněrovanej. I na rukou sebou pořád šije. Ta manduka byla trochu lepší než šátek, protože nebyl tolik sešněrovanej a víc viděl, ale tu jsem měla jen půjčenou. Na těch maximálně 10 minut denně nejsem o koupi za ty peníze zrovna přesvědčená a už bych tohle téma nechala spát a smířila se s tím, že prostě nosit nebudu v ničem. Jenže jak pláče v tom kočárku, tak jsem zase začala bádat co s tím a zas mi to vrtá hlavou... No nic, to je jen takovej výlev...