Mimi nošení prostě nesnáší. Co vaše děti?

tezu
21. črc 2010

Ahoj všem, mám na vás otázku ohledně nošení dětí. Taky to vaše mimnko nemá rádo? Já mám 10ti týdenní holčičku a zkoušela jsem jak šátek tak Manducu, ale ani jedno se jí nelíbí. Ona obecně není moc chovací typ, ale že by se tak nerada nosila, tomu se mi nechce věřit. Zvlášť když všude čtu jaká je nošení paráda a nádhera. Nemusí být vlastně ani v kočárku, a proto jsem si pořídila Manducu, abych s ní mohla ven a aby se jí to líbilo a ejhle, řve jak tur. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Co dělám špatně? Jo a taky mi přijde, že v Manduce ty nožičky ještě nedá tak od sebe jak ukazujou na videu a v návodu, tak nevím jak se správně seštelovat..

k.jolanka
21. črc 2010

Ahoj, to teda koukám jak blázen..já to teda slyším poprvé že by se mimi nerado nosilo, netrápí jí třeba prdíky, nebo nemá nějaký jiný problém? můj malý taky nemá rád kočár, protože v korbě leží a nic nevidí, ale šátek, klokanku to zbožňuje, nebo když mi v kočáru pláče, musím ho vzít do náruče, aby viděl svět, takže ho mám na ruce, břichem tlačim kočár a tak se procházíme 🙂 chová se rád už odmalička, tak i usíná a chodím s ním často po bytě, takže ti v tomto asi neporadím, jsem zvědavá, kolik maminek se ozve, že mají stejný problém jako ty 😉

eloana
21. črc 2010

@tezu Ahoj me kamaradka pujcila satek a malej tam rve jak tur-ale prisuzovala jsme to tem vedrum.nesla jsem ho 3x ,ale uz byl rozervany a hlavne docela vedro.uvidim jak dal

k.jolanka
21. črc 2010

@eloana : ahoj, jo jo na tyhle vedra je ten šátek nic moc 😖 jednou jsem ho do něj dala, měl na sobě jen plínu, ale stejně já i on jsme byly spocení, je to docela nepraktické a máš pravdu je to dost možné, že se to miminku nelíbí, mému malému to ale zase tak nevadí, nebo alespoň to nedává najevo 🙂 ale v těhle vedrákách ho radši nenosím, přijde mi že ideální počasí na šátek je tak 20-25 stupňů a nejlíp pod mrakem 😅

eloana
21. črc 2010

@k.jolanka no ja ho nesla k veceru -potrebovali jsme jen prejed od nasich domu -mame to kousek-ale stejne mu bylo v tom satku vedro.

mmmk
21. črc 2010

@tezu Myslim, ze si mala musi na to noseni v manduce zvyknout. Memu prckovi se moc nelibi satek, ale na manducu jsem ho naucila. Pokud mas pocit, ze neda nozicky tak moc od sebe, pouzij novorozeneckou vlozku (na youtube najdes instruktazni video) a nenos ji v tom dlouho, Jen treba 5 minut, dalsi den 10 minut atd. Jednak si nacvicis nasazovani a druhak si ona zvykne 😉

@eloana Manduca je na tohle fakt lepsi. Me satek nejak neoslovil a v tehle vedrech je to fakt moc vrstev. V manduce mas holy zada a dite "vetra" jeste po stranach te manducy 😉

eloana
21. črc 2010

ja celkove nemam k satkum duveru-znam pani co jim mimco v satku zemrelo.takze maleho zasadne nosim ve svisle poloze. mam ho jen ,ze mi ho pujcila kamaradka

tezu
autor
21. črc 2010

@mmmk já právě moc nechápu jak tu novorozeneckou vložku použít, protože na youtube jsou obě varianty, jedna je že se zapne přes bříško a mezi nožičkama (

https://www.youtube.com/watch?v=Hw43sX2aP7s

a pak je tam další video, kde má tu vložku zapnutou před tím, než na ní miminko položí(

https://www.youtube.com/watch?v=zIoHQ8DJE3M

je to tam asi po pěti minutách mluvení), takže tomu nerozumím.

tezu
autor
21. črc 2010

@eloana umřelo proč?udusilo se?to zní strašně.

eloana
21. črc 2010

udusilo se.Asi si ublinkla a nemela moznost dat si hlavicku na stranu vdechla to - jeste ji nekam vrtulnikem prevazeli,ale nepodarilo sej i zachranit

tezu
autor
21. črc 2010

@k.jolanka nic jí netrápí,začne se zlobit až když ji tam nenápadně vsunu a ona si toho všimne🙂 a jak vážeš šátek, aby z něj koukal na svět?já jsem zkusila kolíbku, ale když jsem ji měla tak, aby koukala ven, zase byla zkroucenná do C, přesně jak to nemá být.

tezu
autor
21. črc 2010

@eloana tak to asi vyděsí nejednu maminku. myslím ale, že když je úvaz správně, stát se to nemůže, vždyť takhle nosí děti celá Asie.

eloana
21. črc 2010

@tezu v satku ho nosim presne jako je v te manduce

eloana
21. črc 2010

@tezu ja nevim jak ji tam presne mela..... ona o tom pak psala v ruznych casopisech pro maminky...oni rikali ,ze mohlo mit mimco i nejakou vvv. ale stalo se to kdyz ji mela v satku...

tezu
autor
21. črc 2010

@eloana Hm, to radši nebudem rozebírat..a ty používáš obojí?

eloana
21. črc 2010

@tezu nee mam pujceny jen satek -moc ho nepouzivam malemu je 6 tydnu a zatim byly jen vedra-a fakt se v tom dost potil. mam ho jen kdybychom nekam jeli a on nechtel uz byt v kocarku,takze misto neseni v ruce ho ponesu v satku..

mmmk
21. črc 2010

@tezu toto video

https://www.youtube.com/watch?v=H0gEms5NCBI

- asi tak po 1 minute je tam nandavani do te novorozenecke vlozky. Delala jsem to mockrat jako v tom videu a takhle mi to prijde ok. Kamosce holcicka v manduce taky plakala, ale natrenovaly to a uz se nosi moc rada. Ale jsou deti, co to proste nesnesou. Ony o tom mamin velice nerady mluvi a zaryte satkarky tvrdi, ze to neni pravda, ale znam nekolik takovych deti 😉

k.jolanka
21. črc 2010

@tezu já jsem malého v té poloze v kolébce moc nenosila, je lednový, takže od třech měsíců jsem ho začala už nosit ve svislé poloze, tak aby koukal ven, prostě prsa na prsa...já jsem s šátkem spokojená, ale na tyhle vedráky to fakt není..

@eloana to je strašné 😖 ale takto se může udusit malé miminko i v kočáru kde leží na zádech..přijde mi to dost divné, copak ona na něj nekoukala? každopádně asi je jedno jak se to stalo, je to smutný ☹

eloana
21. črc 2010

@k.jolanka jasne ze muzev ,ale dle me v kocarku ma vice prostoru a muze dat hlavicku nastranu....takto asi jinou moznost nemela.... udajne bylau kasy a kdyz zaplatila hned malou vyndala ,ale uz bylo pozde

suik
21. črc 2010

ahoj, já se na šátek třepu, páč se mi to hodně líbí, ale mám dvě kámošky, kterým to dítě přes všechnu snahu bejt nechtělo, většině dětem se to moc líbí, ale malému procentu prostě nee ....třeba to je váš případ.
Nebo je někdě něco špatně, úvaz a tak.....

než koupím pořádnej šátek, tak jsem objednala jeden levnější testovací a zatím na něj jen čekám 😒

@eloana to je drsný! ☹

tezu
autor
21. črc 2010

@mmmk děkuju!to mi moc pomohlo, tak jsem to nakonec dělala špatně, chudák malá🙂moc díky

tezu
autor
21. črc 2010

@suik tak to jsem ráda že nejsem sama🙂

simonceli
21. črc 2010

Ahoj, mála to taky nesnášela a když jsem ji chtěla dát do klokanky nebo do šátku i baby vak jsem zkoušela, tak už se vzpínala a řvala.

k.jolanka
21. črc 2010

@eloana jasně, to máš pravdu..to se člověk se podivuje nad tím, jaká neštěstí se můžou stát 😖 😔

strouzek
21. črc 2010

no my šátek ani madrucu nemáme, mě se to nošení dětí ani moc nelíbí a moje záda by to rozhodně nezvládli ale upřímně si to neumím představit. malá se sice nosí ráda ovšem jakmile se jí chce trošku spát tak nechce nic jen položit do postýlky nebo kočárku, začne mě odstrkovat od sebe, když bych si jí nedej bože chtěla vzít do náruče a uspat jí tak by začla řvát a určitě by trvalo než by usnula, teda pokud by vůbec usnula, ona je v tomto taková zvláštní nesnese při usínání nikoho u sebe a žádný nošení hojdání takže jak bych to dělala v šátku to fakt nevím. třeba je ta tvoje malá stejný případ 😉

k.jolanka
21. črc 2010

@strouzek jů, to bych si taky občas přála, aby malej nikoho při usínání u sebe nechtěl a chtěl spát sám v posteli🙂 my jsme pravý opak, prostě náručák 😀 no nevím jak ostatní, ale mě záda bolí spíš, když ho mám jen tak na rukou, nebo ze zvedání, v šátku nebo klokance-když byl teda o něco lehčí ještě dřív 😀 jsem skoro necítila, že ho nesu, váha se rozloží na celá záda a je to příjemný, teď když má přes 8 kg, tak už je to horší, už funím jak hroch 🙂
no asi jsou fakt dva druhy dětí..stroužku, tezu, měli vaše děti prdíky? mě malej celý dny a večery probrečel, tak jsme ho museli houpat, jestli neměli prdíky, tak na to třeba nejsou zvyklý se nosit..

tezu
autor
21. črc 2010

@strouzek no to je jako bys mi mluvila z duše, je to možný? 😅 moje mrnouska je na tom uplne stejne, rada si lezi, cuci a necha se bavit, nebo se kouli na bok a necha si pomoct na bricho. Dokonce nema moc rada ani lehatko. Ja se bala, ze ji snad neumim chovat, clovek zblbne🙂

tezu
autor
21. črc 2010

@k.jolanka ahoj, prdiky ma jako starej chlap, ale nijak zvlast ji to nikdy netrapilo🙂

tezu
autor
21. črc 2010

@k.jolanka ale nosila jsem ji jako uplny novorozene hodne, hlavne na usinani, to byla na rukach porad, ale nejak to postupne preslo, naucila se usinat po chvilce pochovani sama, a pres den radsi lezi a necha se bavit, takze ji nechovam, navic ji to akorat nastve.)

mmmk
21. črc 2010

@tezu to jsem rada. snad se to tak male bude libit. Je skoda mit manducu a nevyuzit ji (uz jen kvuli te porizovaci cene 😀).

@strouzek ale to mas prave spatnou predstavu o tom noseni. Tim, co ted napisu, bych byla velice nerada zarazena mezi urcity vychovny smer nebo typ matek 😀 O noseni jsem hodne diskutovala s dulou (porodni asistentkou) a takovy to celodenni noseni je blbost. Dite mas nosit, jen kdyz to ono samo chce. A kupodivu neni zavislacek, ale te maminy blizkosti se nabazi, takze pak to tak nevyzaduje. Muj prcek se teda nosi v manduce pri venceni psa, to je do zdejsiho terenu lelsi nez janecko. V tom si pri ranni prochajde zdrimne, pri vecerni ne. Pak to pouzivam na prenaseni do auta, skorapka je uz tezka jako cert. Jinak ho v tom nosim, kdyz ho neco trapi, potrebuje se nosit a ja potrebuju neco delat. Satek me neoslovil, navic mam pri temer vsech uvazech pocit, ze mi to visi na ramenou, prckovi se to nelibi (mozna citi moji nejistotu), naopak v manduce je ta vaha rozlozena, takze mi nas sedmikilacek tezky neprijde, narozdil od noseni na rukach 😉 Fakt tomu dej sanci, je to pohodlny, kdyz potrebujes mit volny ruce a presto nest dite.
Celkove bych rekla, ze v tomto veku uz si maly radsi hraje na dece nez se nosi 😉

strouzek
22. črc 2010

tezu jj moje malá třeba má ráda lehátko ale prostě jinak má nejradši když má ode mě klid nebo aspoň tak mi to přijde. viz zrovna před 10 minutama, dopila čaj a začla se vztekat v náručí a chtěla položit na gauč, to už pak jo to se na mě smála, natahovala po mě ručičky a tak jsme se mazlili ale nějaký velký nošení a nedej bože uspávání v náručí to ani náhodou. no ne že by mě to vadilo, je to velká výhoda když dám malou do postýlky a jdu si po svý práci a ona se krásně uspí bez řevu a nemám ani výčitky protože si o to sama říká 😀

mmmk noprávě myslím že jsem to s šátkama a madrucama pochopila dobře. když neberu v úvahu to že moje malá jak už jsem psala nošení nechce, takové to krátké nošení to v pohodě, ale to je tak krátké a tak náhodné (např. do auta) že mi by mi i přišlo zbytečný se zatěžovat tím vytahovat mandrucu a cpát do ní dítě. např. si nošení v čemkoliv neumím představit v tomto počasí, v kočárku má vzduch, stříšku která mu poskytuje ochranu před slunkem a hlavně pohodu na zádíčka. Minulý týden jsme byli na nákupech, naše malá si spokojeně spinkala v autosedačce na kolečkách a podička,v obchodě s náma byla dvojice, mimčo v šátku, když zavřu oči nad tím že mimču se kývala hlavička že jsem měla pocit že mu upadne a odkutálí se,protože ještě nebylo tak staré aby jí drželo pevně, tak rozhodně nemůžu přimhouřit oči nad tím že ten den byli neskutečný vedra,všichni jsme byli spocení a to chudák dítko přilepené na tom spoceném teplém těle matky v režném šátku a hlavně bez ochrany hlavičky!!!!! nebo jako čepičku mělo ale čepička kolik ochrany poskytne před tím šíleným slunkem a vedrem?? když jsme pak jeli domů autem viděli jsme že ta dvojice jde domů pěšky tudíž byl ten malý bobeš té výhni vystaven napřímo a ještě zahřívám tím spoceným teplým tělem matky. v tu chvíli jsem jasně pochopila proč nenosím a radši kočárkuju.
jinak samozřejmě znám maminy co si šátek či mandrucu pořídili na občasné nošení a nevím jak to dodržují ale naše známá si to pořídila ze stejného občasného záměru a teď se jí to tak zalíbilo že tahá v tom malého dnes a denně a sama přiznává že malej si na asi tak zvyknul že teď už vyžaduje se nosil pořád a do kočárku absolutně nechce a už nevydrží ani si sám ležet a hrát na dece.Proto si myslím že to není že si dítě řekne že už má maminy dost ale o tom jak je naučené.Moje malá nikdy nebyla učená na houpání v kočárku a houpání v náručí proto to nejen že nevyžaduje ale hlavně už jí to i vadí