Miminko, 1 měsíc, spí v noci 6-7 hodin. Spí i vaše děti tak dlouho?

kana11
25. led 2021

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.. Mimi 1 měsíc a spala dva dny po sobě 6-7 hodin.. (byla jsem hodně unavená tak jsem nebudila po 3 hodinách) malá se narodila z 4200g a 52cm, u lékaře nám řekli že moc nepribira a vždy za týden nabere tak 70g a že je to stále málo... Máme budit po 3 hodinách a dávat UM 90-125ml.
Spí i vaše děti někdy tak dlouho?
Strašně mě trápí že malá nechce přibrat.. Přes den budim každé 3 hodiny a sní i 110ml.. (večer se budí sama i po 3-4 hodinách, jen teď byla výjimka 2 dny 6-7 hodin spala) budu ráda za každou radu ❤️

merope
25. led 2021

Už v porodnici (neonatologie) jsme měli povoleno v noci budit po 6 hodinách - abych se vyspala jak já tak dítě. Přes den klidně budit, ale v noci je potřeba si zvyknout na noční spánek (samozřejmě pokud se zama vzbudí, tak nakrmit). Já teda vstávala i tak kvůli odsávačce a laktaci, ale mlaďoch spával typicky 4-6 hodin bez problémů (teda než přišly zuby a tak).

marti89
25. led 2021

Vzhledem k malým přírůstkům bych buď krmila častěji přes den, nebo bych budila i v noci. Jaké má předpoklady po rodičích a prarodičích na budoucí výšku?

kana11
autor
25. led 2021

@marti89 Já mám 158cm 52kg a táta má přes 180cm a 100kg

barulina
25. led 2021

Mojr obe deti spi v podstate od narozeni celou noc

guliii
25. led 2021

Jestli vás netrápí novorozenecka žloutenka tak bych jí nechala spát. Ono to přibírání může být i nepravidelne, málo a pak najednou zase hodně. Jestli jinak jí dobře a nic jí netrápí tak bych jí nechala spinkat, ono i ve spánku sílí.

veruuu_kubesovic
25. led 2021

Nikdy jsem děti nebudila, mladší syn spal od 19h do 7h do rána od porodnice, přes den moc nespinkal...

te_reza
25. led 2021

Taky jsem budila a už bych to nedělala 😂 ten režim buzení ji totiž vydržel dost dlouho.

klokanka31
25. led 2021

@kana11 Moje malá od narození spinkala celou noc, a nebyl problém v přibírání. Ze začátku byla kojená, potom jsme přešly na UM.

cherie24
25. led 2021

@kana11 taky mi dr řekla, že jí můžu budit v noci po 6 hodinách, ale že více než 7 hodin jí bez krmení nechávat nemám. Ale mě teda malá příbírala krásně a měla i z čeho brát 😁 a přes den baštila co 2 hodiny a v noci krásně spala, to byly krásné časy, teď už nespí vůbec 🙈

betelgeuzz
25. led 2021

Taky jsem u druhé dcery poslechla rady, že nemám budit, když spí. Nakonec jsem si dceru vyhladověla, protože není pravda, že pokud má hlad, tak by nespala. Dítě, které má hlad, tak spí únavou. takže pokud málo přibírá, tak určitě budit.
Rady, že není potřeba budit, se můžou poslouchat, jen pokud dítě dobře přibírá.

queenp
25. led 2021

@betelgeuzz Taky jsem to tak mela se synem 😢 Rady z porodnice v noci nebudit, haha.. Za chvili spal i 7 hodin v kuse a v jeho 6ti tydnech jsme skoncili s podvyzivou v nemocnici a argument stejny-nebudil se, protoze byl vysilenej hlady.. Dodnes mam trauma z nemocnice, jak na me koukali, jako na nejhorsi matku roku, ze jsem nepoznala hladovy dite. Od narozeni rval cely dny, at jsem delala cokoliv, takze jsem to vazne nepoznala, ze je neco spatne. Takze druhy dite nenecham spat dyl jak 4 hodiny a budu budit, radsi...

eithelwing
25. led 2021

Nebudila bych. Pokud nemá mimco novorozeneckou žloutenku, zkusila bych vyčkat. Děti přibírají nerovnoměrné. Navíc vaše malá měla hezkou porodní váhu.

aneta_v
Autor odpověď smazal
Zobraz
betelgeuzz
25. led 2021

@queenp chápu. U nás to byla druhá dcera, tak jsem měla pocit, že už všemu rozumím. První dcera pořád řvala, pořád visela na prsu, nespala, tak jsem měla pocit, že konečně mám hodný miminko, které se nakojí a pak dlouho spí a já aspoň měla sílu na tu starší, která ve 2 letech pořád v noci vstávala, ráno vstávala brzo. Pak jsem u dr ve 3 měsících nevěřícně koukala na váhu, že za 6 týdnů přibrala pár gramů.

evulakebula
25. led 2021

Take mi mimco dlouho spalo. Treba i 10 hodin bez kojeni. Desilo me to, takze jsem jej budila a chudak rval. Potom jsem prestala poslouchat doktorku, prestala ho budit a dodnes kojim a spi skoro celou noc. Take me strasili, ze musim kojit po 3 hodinach, jinak prijdu o mleko. A prdlajz. Mam tolik mleka, ze bych mohla krmit i sousedovo.

kana11
autor
25. led 2021

@betelgeuzz malá má přibrat 150-300g za Týden a přibere tak 70g..

kana11
autor
25. led 2021

@aneta_v mléko bohužel vůbec nemám... 🥺

kana11
autor
25. led 2021

@queenp ouuu... Malá ta nepláče a vypadá spokojeně.. Někdy sní 125ml někdy sní 90.. Ale je spoko

aneta_v
25. led 2021

@kana11 aha, tak já to špatně pochopila, myslela jsem, že se nakojí a vypije 110ml 🤦🏽‍♀️ U nekojeného je to trošku jinak, tam by se asi budit mělo 🤷‍♀️

kana11
autor
25. led 2021

@aneta_v ano, já budim 💖 nechci ať má potom nějaké problémy.. Jen mě zajímali Vaše narozy

marti89
27. led 2021

Vzhledem k tomu, že je na UM, měla by přibírat víc. Co zkusit jiný typ mlíčka?

kana11
autor
27. led 2021

@marti89 už máme třetí UM
1. Hipp, 2.Beba, 3 kendamil

marti89
27. led 2021

@kana11 Já jich s prvním synem vyzkoušela asi 6. Co třeba kozí mlíko?