Miminko 4.5 měsíce - zavedení příkrmů

petastastna
28. únor 2018

Dobrý den, začínáme už dva týdny v příkrmy a náš malý stále neví že má otevřít pusu na lžičku a jídlo spolknout. Ve výsledku do něj nedostanu ani celou lžičku.... co s tím? Doktor nám říkal že už přikrmovat máme, jsme totiž na UM, aamozřejmě ho nechci nutit. Jídlo mi podávám tak že ho mám na klíně, tak pije i z lahvičky tak jsme si říkala že když to takhle zná mohlo by to jít. Zatím ale nějak nepochopil že má jíst 🙂

ishumisz
28. únor 2018

Urcite nenutit. Co to zkusit formou blw? Dat kousek okurky, cukety, dyne do ruky. Sam si to prozkouma, ozuzla. Az bude pripraveny, zacne jist.🙂

hanih
28. únor 2018

@petastastna Je maličký, dej mu čas, buď trpělivá! Nejlépe je nabízet a přitom sama jíst, aby viděl, co a jak. Případně o víkendu můžete zapojit partnera a třeba mu taky zkusit dát ze lžičky, udělat z toho legraci. Nebo vyzkoušet jídlo do tlapky - miminko si to osahá, třeba trošku ožužlá a časem si i kousne. Ale nehrotila bych to. V tomhle věku je to spíše o poznávání, ochutnávání, než o tom, že bude hned baštit celé lžičky a za chvilku dá celou jednu dávku místo mléka. Jasně, některé děti to tak mají, ale jiné potřebují delší čas, aby si zvykly. Pokud krásně přibírá, je všechno v pořádku. Jsou děti (třeba moje dcera je toho zářným příkladem), které pořádně nejedí třeba do roka. Důležité je nabízet, ochutnávat, nevzdat to, ale zároveň nenutit, aby se to miminku nezprotivilo.

fykyska
28. únor 2018

pokud nehubne počkala bych 🙂 ještě pár týdnů a mezi tím jen zkoušela ...

petastastna
autor
28. únor 2018

Nehubne, pribira uplne vzorne, ani moc ani malo.. prijde mi ze ho jidlo jeste nezajima....

fykyska
28. únor 2018

@petastastna Tak bych mu dala čas 🙂 klidně si začněte o měsíc později ... A pokud přeci jen chcete začít tak nějaká sladší jídla - mrkvička , batát 🙂 kukuřičná kaše .. brambor s mrkvičkou, brambor ová kaše z um nebo mm 🙂 podušená mrkvička s petželkou....

zmrzlinka
28. únor 2018

Nabizet, zkouset... ma ještě čas. Syn zacal jist az kolem roka.

petastastna
autor
28. únor 2018

Dekuju za rady.... zkousela jsem cuketu, dyni a ted brambor a nejvic mu chutnala ta dyne,u te se netvaril s nechuti 😀

avital
28. únor 2018

Já bych se na to vykašlala, až se po jídle začne sápat, tak to budete mít bez nervů a bez vyhazování zbytků🙂 malá byla na um a začaly jsme až v půl roce, do tý doby to bylo o ničem... nač si zbytečně přidělávat práci🙂

petastastna
autor
28. únor 2018

Dekuju, mrknu se na ty odkazy 🙂

cuuza
28. únor 2018

Dejte mu čas. Zkousejte jednou tydně, nemá smysl se u toho trápit...

petastastna
autor
11. bře 2018

Tak nam v patek bylo pet mesicu a nedostali jsme se dal.... porad nechce bastit ☹ proste tu pusu na tu lzicku neotevre a kdyz se mi povede do nej neco dostat tak to plive...

verinikki
11. bře 2018

Dala bych mu vhodnou lžičku (super je MAM ta druhá tlustá ze silikonu nebo z čeho, je měkká) na žužlání - pod dozorem, pak ho začala krmit lžičkou pouze UM, postupně do něj přidávala mrkvičku (takové ochucené mlíko🙂 až se dostane na normální konzistenci příkrmu + pak doplnit UM do syta. Pak bych teprv dávala jiný. A nehrotila bych to - i když má UM, strádat nebude. Prostě pozvolna - mimochodem my jsme tímto způsobem začínali skvěle a malá je jedlík do teď, ale třeba na snězenou celou malou skleničku najednou se dopracovala až kolem roku🙂

petastastna
autor
11. bře 2018

@verinikki aha super napady 🙂 dekuji