Miminko a kočka. Jak jste je spolu seznamovali?

marquett86
17. únor 2012

Ahoj, chtěla bych znát zkušenosti těch, kteří mají doma kočku a miminko. Jak jste je spolu seznamovali? A zda se dá sehnat nějaká síťka přes postýlku, aby mi miminko kočka v noci nezalehla. Ráda na nás spinká - tak, aby si to nechtěla pak zkusit i na miminku 😀 Máme hodnou kočku, která když je s námi sama doma tak je naprosto skvělá, má ráda i návštěvy..ale už se mi u pár lidí stalo, že na ně syčela - nevím proč, jestli z nich cítila psa...nevim. Ale jinak je moc hodná - neútočná, mazlivá.
Předem děkuji, M.

ilona2012
7. bře 2012

Ahojky 🙂 ,
tak koček máme momentálně 6 😉 , když se narodila malá měli jsme pravda 1, ale nějak se to rozrostlo 😀 .
Nevím jak tvá, ale naše kočka si zásadně lehala do noh...na mimi nešla, ale to zřejmě proto, že potom již do ložnice nesměla 😉 .Je těžko říct, zda by mimi opravdu zalehla, ale bohužel jeden smutný případ znám od sousedů...nechali mimi venku v kočárku a když se pro něj vrátily, ležela v kočárku u miminka kočka a mimi bylo mrtvé 😒 . Nelze na 100 % říct, že ho zalehla, diagnoza byla Syndrom náhlého úmrtí kojenců....ale ten červíček tam přece jen hlodal. I když já osobně si myslím, že kočka by dítě nikdy nezalehla.
Pro klid duše bych ušila přehoz ze záclony, aby to bylo přes celou postýlku, ale otázka je, zda když by na to číča skočila, aby se na mimi nepropadla, to by bylo taky dost špatné.
Jinak když byla malá mimi nechali jsme ji vždy chvíli ležet třeba na pohovce /v naší přitomnosti/, aby kočka měla možnost si nového člena očichat 🙂 .
Ale kočičku bych přes noc přece jen raději nechávala v jiné místnosti, myslím, že by jsi se nevyspala, protože bys celou noc hlídala, aby do postýlky nebo na ni neskočila..aspoň tak bych to měla já. A je pravda, že když tam malá nebyla, kočky tam rády lehávaly 🙂 ,což taky není zrovna moc vhodné.
Jinak soužití koček a miminka je z mého hlediska naprosto bezproblémové a i když je dítko už větší, kočky jsou na něj zvyklé a nechají si leccos líbit, alespoň ty naše, kolikrát se až divím, co všechno vydrží.
Nikdy malé neublížily i když je sebevíc tahala 😉 .
Jinak kočka syčí když si brání teritorium a taky ne všichni lidé se jí líbí, nám je taky někdo příjemný více někdo méně, takže psem to nebude, ale kočka je prostě strašně senzitivní tvor a když někdo vyzařuje negativní energii pozná to daleko dříve a lépe než my lidé 🙂

marquett86
autor
19. bře 2012

@ilona2012 Ahoj moc děkuji za odpověď - promiň, že odepisuji až teď, ale nepřišlo mi žádné upozornění....
Taky jsem si řikala, že miminko dáme na sedačku a necháme Lilinku aby si jí učuchala a na noc se budeme v ložnici zavírat - pro jistotu, alespoň první půl rok. Ale začnu s tím zavíráním asi už dřív, aby si kočička zvykla, pak by mohla na mimi opravdu žárlit...

garfie
19. bře 2012

Tak moje kočka měla asi devět let když se narodila malá. Je to nerudná potvora, která nesnáší od malička všechny lidi-a zvlášť děti a respektuje jenom mě. Pořídila jsem si ji za svobodna, prošla se mnou několik podnájmů, letěla letadlem a žila se mnou v zahraničí (tady by mi ji každej odmítl pohlídat 🙂
Neakceptovala ani přítele po několika letech společného bydlení....no prostě, měla jsem vééélké obavy, zvlášť když jsme v té době bydleli v takovém bohémském bytě bez dveří-každý v okolí mi radil ať ji dám pryč, ale to jsem prostě nedokázala. A nakonec se to ukázalo úplně v pohodě. Zakázala jsem jí okamžitě přístup k nám do postele-tak brzo, že si to s miminem nespojila-do kočárku ani do postýlky nikdy neskočila. Malou ignorovala, ale když začala plakat, tak šla pro mě (případně zaútočila na tatínka pokud mu malá plakala v náručí 😉
Dneska mají obě pakt o neútočení-malá od mala ví, že na kočičku se nesahá-vždycky se mě předem zeptá, jestli může-a kočka se nechá pohladit i od ní-když má právě náladu a mazlí se u mě....

fivecat
24. bře 2012

Ahojte, my mame dobru skusenost. Tiez som mala strach, lebo nasu macku sme nikdy nenaucili, aby spala v inej miestnosti ako my. Ale uplna pohoda, macicka sa malemu vyhyba. Obcas ho pride onuchat, inak ho viac-menej pozoruje zdialky. Postielku sme postavili asi 4 tyzdne pred porodom a macku sme naucili, ze to je zakazane uzemie, rovnako kocik (tam som jej dovolila spat v spodnom uloznom priestore ;0).

Teraz maly uz zacina lozit, tak ma vzdy ciel, ktory mu utecie (dobra motivacia ;0)). Od mala ho ucim, ze macicke sa robi "moja, moja", lebo mal par chvil kedy ju schmatol za kozuch a chuderka macicka len vyvalila oci, aby som jej pomohla, ale malemu nic neurobila.

Aby som to zhrnula vztah macka -> maly je taky rezervovany a opatrny, vztah maly->macka je velmi zvedavy.

anubis
24. bře 2012

Ahoj,taky mám kočičku-kanadského sphynxe-pořizovala jsem si tohle plemeno protože jsem se zamilovala do jeho povahy-něco mezi kočkou,psem,miminem,opičkou a klokanem a taky hlavně proto,že jsem se léčila s neplodností.Ted jsem těhu-kočka na mě totál závislá-spí se mnou-neudělá beze mě krok-hlavně když jsem na nemocenský....jednou jsem ji dala k našim a druhej den telefon-nežere,mnoučí,prská,syčí...když jsme si pro ní přijely-dva dny se mnou nemluvila 😒 žárlí,je závislá a dokáže vystrčit drápky i kousnout do obličeje-když se ji něco nelíbí.Vůbec si nedovedu představit dát ji pryč,jsem na ni taky závislá-ale nevěřím ji.A když zavřu dveře-třeba jen do koupelny-vydrží na ně drápat třeba dvě hodiny,než vylezu-takže zavírat se s miminem asi taky neklapne ☹ No bude to zajímavý-ale třeba překvapí a bude ji to jedno.Jiných zvířat si nevšímá-je to taková malá sebestřetná sobecká kočinda-kterou samozřejmě miluju 😀

lennetfrigg
24. bře 2012

Ahoj, tak my máme dvě kočičky, do ložnice měly zákaz už dřív, nezávisle na mimi. Starší z nich je takový vůdčí typ, i celkem útočí na lidi, kteří se jí nelíbí. Ale děti tak nějak toleruje. Zpočátku jí teda trvalo než si zvykly, když jsme přijeli domů s malým, tak si jej očuchaly. Pak když zjistily, že hold se teď svět točí kolem mimi, tak ta starší se mnou asi dva týdny "nemluvila". Opravdu mne zcela ignorovala, mohla jsem jí volat, dělala, že neslyší. Ale pak si zvykla 😉 😉 U druhého prcka už nebyla reakce žádná, jen si jí očuchaly a ok. 😀

vodni
26. bře 2012

@marquett86 Ahoj, máme kocoura a 6m klúka. Když jsme ho přinesli z porodnice, dali kocourovi očichat. Byl dost vyjevený, ale spíš pozitivně. Kluka má rád, když řve, tak mu nosí hračky apod. Na postýlku jsme koupili moskytiéru (viz obr), je dost velká a vysoká, takže funguje