Miminko a tříletý prcek ve společném pokojíčku

paja1975
24. bře 2011

Ahoj holky, za 4 měsíce se nám narodí druhé mimčo. mlému budou necelé tři roky a my teď řešíme jak vyřešit spinkání prcků. Máme dva plus jedna a jeden pokoj je dětský a v druhém máme obývák a zároveň spíme. Miminko si přes noc nechám u sebe, ale také určitě budeme chtít koukat na televizi. Nechci mimi televizí rušit, ale když ho dám malému do pokojíčku (alespon z kraje večera než půjdeme spát, pak si miminko přenesu k sobě) bojím se, že bude staršího Matýska budit a budou mi tam oba plakat. ☹ Jak by jste takovou situaci řešili vy?? Prosím o názor. paja

mkr
24. bře 2011

to asi teď nevyřešíš, záleží, jak ti prcek bude spinkat a podle toho se zbytek bude odvíjet 🙂

beruska2x
24. bře 2011

mit mimco v kosi ktery muzes previzt kam chces.. jestli se budou budit navzajem stejne dopredu nezjistis 😉

veruska007
24. bře 2011

My mame dvouleteho chlapecka a v srpnu cekame druhe miminko. Obe deti i my budeme spat v loznici, v nejhorsim to jisti obyvak s gaucem, kde budu moct spat s mimcem, kdyby moc plakalo. Na odpoledni spani bude starsi ditko v posteli a mimco v domacim kocarku v jine mistnosti. Jo, a miminko budu do postylky prenaset, az starsi ditko usne.

sarihy
24. bře 2011

Ahojka, já´mám v plánu obě děti hned šupnout dohromady do pokojíčku hned od začátku. Ellča spala sama v pokoji od mimina a dobrý, tak doufám, že sé to naučí i druhý drobek. Každopádně nejdřív budem ukládat do postýlky miminko, pak Ellču, tak to snad bude v pohodě.

zany
24. bře 2011

@paja1975 Mám děti 23 měsíců od sebe a když se Eli narodila, tak spala v ložnici s námi a do pokoje s Honzíkem jsem jí stěhovala až v roce a 3/4 😉 Ale jako miminko byla dost uřvaná a její řev byl slyšet po celém bytě a s Honzíekm to ani nehnulo 😵 Prostě spal a bylo mu fuk, že mu tu ségra ječí 😀 A teď co spí spolu, tak se vzájemně nebudí 🙂
Řešila bych to asi až po narození, ale věř, že v bytě 2+1 ten pláč slyšet bude ať budou spát spolu nebo vedle v místnosti 😝

kalo
24. bře 2011

Taky budeme řešit...Naše je ale spává s náma v manželské...Takže k manželské dáme ještě jednu postel a bude trojpostel, aby jsme se tam všichni vešli 😀 A když mimčo bude plakat, tak se s ním já uklidím do pokojíčku...tudíž manžel bude spávat s dcerkou...Pak se uvidí...

iira
24. bře 2011

ahojky taky mame 2+1 a ze zacatku budeme spat s mimi a dcerou v pokoji spolu a tatka v obyvaku,pry si deti na sebe zvyknou a nebudou se budit ,jinak kdyby to jo neslo tak pujdu s mimi do obyvaku k manzelovi ,ale kazdopadne je musim ucit spat spolu ,behem 6nedeli si pry zvyknou

lamarika
24. bře 2011

Ahoj, tak já ti napíšu jak to funguje u nás. Máme teda staršího dvouročního, ale princip bude stejnej 😉
Máme taky dva plus jednaa všichni spíme ve stejné místnosti. Je to pokojíček s ložnicí dohromady. Prvně jde spát mimi, protože je dřív KO, pak starší. Mimčo si strašně rychle zvykne na staršího sourozence, takže ho starší nevzbudí i když tam kecá. No a v noci když třeba mimčo bejkne, tak se starší akorát zavrtí a spí dál jak zabytej. Fakt si ty děcka na sebe rychle zvyknou a na vzájem se nebudí. Měla jsem z toho taky strach, ale je fakt zbytečnej.
Přes den to funguje stejně. Když je starší unavenej a jde spát, tak jde normálně do místnosti kde spí i v noci a stejně tak mimčo. A stejně jak večer ani jeden druhýho nebudí i když třeba starší povídá nebo mimčo plače.
Opravdu si s tím nedělj těžkou hlavu, uvidíš, že to jde všechno v klidu 😉

horty
24. bře 2011

Ahoj,
Máme to stejně, menší spala s námi v obyváku, televize jí jako miminku byla úplně jedno. Nebylo to víceméně žádné omezení pro nás nebo pro ni. Teda když jsem uspávala, tak hrála jen potichu televize a zhasla jsem. Jak usla, tak už jsme měli lampičku rožlou, ať neoslepneme. Teď v 8 měsících už šla i s postýlkou za starší do dětského pokoje. Ta spí jak dudek, řvaní malé v noci, když se budí na kojení ji nevzbudí. Takže ok. Ono spíš uvidíš, až se mimčo narodí, jak se to vyvrbí. Já jsem si s tím hlavu nelámala, řekla jsem si, že to když tak vyřešíme operativně a nebylo co řešit. Tak se neboj.

allucie
24. bře 2011

Ahoj, mám zrhuba stejně staré děti a navzájem se nebudí. Když brečí jeden, druhej krásně spinká a naopak. Takže se nestresuj dopředu, oni se nějak sžijou, neboj! 🙂

paja1975
autor
15. dub 2011

Dkuju za odpovědi, trochu jste mě uklidnili 😀 děkuju!!!!