Miminko asi neumí samo usnout. Jak se dávají spát kromě usnutí u prsa?

agnes_123
24. srp 2020

Milé maminky,
náš prcek má 4 měsíce a nějak se to stalo... Prostě z 99% Usíná u prsa. Prostě kojim, kojim a dítě usíná a když usne, tak do dám do postýlky. Nijak neuspavam... Večer třeba v 8 hodin si řeknu, že by ditko mohlo na kutě, tak jdu nakrmit... A ono usne.
Jenže! Ono se asi nenaučilo usínat. Teď se mi stala ošklivá věc. Mimčo dopoledne na dece, hihi haha, mrzutost, ospalost... A hysterak. Prebaluji, nabízím prso, jíst nechce... Při nabídce prsa hysterak sílí. Nakonec jsem nastrukala trochu mléka do pusy, to se mimčo chytlo, pocucalo - a USNULO.

Nervy, pláč, dudlík nechce. Už včera jsem zkoušela na závěr večerního kojení dát dudlík - šup a byl venku. Řev, řev...

Úplně blbblbý dotaz - jak se dávají spát miminka? Když bude usínat jen u prsa, tak budu jediná, kdo dítě uspí?? Tak to nechci☹((

Děkuji za rady

me_druhe_ja
24. srp 2020

@normalnimatka eeeee....moje dítě opravdu usíná samo: bez písničky, bez kolotoče, bez dudlíku.... když jsem kojila, usínal u prsa, ale nepotřeboval to. Prostě položím do postýlky, řeknu dobrou noc a usne. 🤷 Někdy za minutu, někdy za 15. Nikdy jsem no nenechávala vybrecet, aby se to naučil. Mazlím se s ním hodně. Prostě takovej je. Nepřijde mi divnej, jako že by jeden z tisíce.

puhelin
24. srp 2020

Uspavala jsem u prsa 22 mesicu, pak uz jsem nemohla kvuli nevolnostem v 1. trimestru. Bylo mi to moc lito, ze musim prestat.
Uzivejte si tu blizkost a jistotu toho prsu. Az porostou zuby, bude to to jedine, co spolehlive od bolesti pomuze. Dudlik vyhodte, jeste si na neho zvykne a vy ho pak budete slozite odnaucovat.

normalnimatka
24. srp 2020

@me_druhe_ja a když je to čtvrthodina, tak co jako dělá?:D ano, bude jeden z tisíce, važ si toho;)

me_druhe_ja
24. srp 2020

@normalnimatka já si toho vážím, to jo. 😀 Ale zase až tak extra mi to nepřijde, kamarádky holčička je taky taková.,🙈 Když mu trvá usnutí dýl, tak se tam různě točí, hraje si s dekou, mantinelem, usinackem....🤷 On i ráno, když se probudí, tak vydrží docela dlouho takhle v klidu, než začne hucet a povídat. 🙂 Někdy se i probudí v noci, i půl hodiny se různě potichu točí a pak zas usne. 😀 on je celkově hrozně zlatý dítě, jako by tím chtěl kompenzovat, kolik jinak je kolem něj starostí a trápení skrz tu jeho nemoc. 🙂 Ale mega se bojím, že druhý dítě takový nebude.🙈

lennus
24. srp 2020

@agnes_123 Děti se hodně mění, první týdny taky usínaly obě moje děti u prsa, později už stačilo jen být s nimi, zapojoval se hodně i manžel a já občas i někam vyrazila, ač byly kojené obě dlouho. Užívej si to, hrozně to letí!

lotosek
24. srp 2020

Moje dítě taky neumí usnout samo bez prsa, teď už ani v kočáře se moc nedaří. Má 2,5 roku. 😉

drakenn
25. srp 2020

@agnes_123 co to vztahujes na sebe? Já odpovídala na jinou uzivatelku!

cikitkapb
25. srp 2020

@agnes_123 Au, to asi mělo bolet. 🤔 Narozdíl od Tebe jsem se tu ale na nic neptala. 🤷🏻‍♀️ Takže tvoje reakce na můj profil se mě fakt nedotkla. A ano tu poslední větu sis zasloužila, pokud nemáš mateřské instinkty a selský rozum. 🤷🏻‍♀️

codal
25. srp 2020

Je to úplně normální. Jsou miminka, která zvládnou usnout samy a jsou miminka, která potřebují uspavat, ať už prsemm nebo nošením nebo nějak. Podle mě se to ale nedá naučit, je to prostě jakoby povahový rys a samozřejmě se to může měnit.

suzyz
25. srp 2020

@agnes_123 nic si nedelej z tech utoku tady, to se vzdy ozve nejaka zakomplexovana baba, ktera sice nic neporadi, ale zato se dozvis, jak sis ani dite nemela porizovat, pokud nejses v sedmem nebi z predstavy, ze s narozenim ditete se zredukujes na stroj na plneni potreb ditete s prsy. Jsou deti, ktere s usinanim opravdu bojuji a to fakt nema moc jinych reseni, nez trpelivost, zkouset vse mozne a pomalu se dostavat k takovemu nastaveni, ktere bude vyhovovat diteti a tobe taky umozni trochu dychat/odpocinout si. Jak ale bylo psano, pokud jde vylozene o uspavani u prsa, tomu bych se nebranila, je to dobry zpusob a vyhoda muze byt, ze az prestanes kojit, tak zacne prcek usinat sam. Mozna. A do te doby holt u prsa, horsi je, pokud nekomu ani toto nefunguje a nosi a houpe X hodin...

agnes_123
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
agnes_123
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
agnes_123
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
agnes_123
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
malenka3
25. srp 2020

@agnes_123 a ty zas děláš, jako kdyby s dětmi partnerský život skončil 🤦‍♀️ jsem doma s 2 dětma už skoro 5 let a hlídání na večer jsme měli 2x. I přesto máme krásný partnerský život. I doma s dětmi to jde.
Není nutné tady komunikovat jak dobytek jen proto, že se k tomu snižuje někdo jiný. Děláš tím vizitku jen sobě, ale asi ti to bude vzhledem k anonymitě jedno 😔

cikitkapb
25. srp 2020

@agnes_123 Hele, když už si dáš tu práci se smolením odpovědí, a to rovnou třech, tak mi, prosím, prokaž tu laskavost a nemaž je, abych si je mohla přečíst. Děkuju. 🙏😁

cikitkapb
25. srp 2020

@malenka3 Já sice nevím, co psala autorka, ale proč podle některých rodičů může partnerský život fungovat jen po večerech? 🤔 My dáme syna na hlídání a jedem se projet na motorce, jdeme do kina, do kavárny... I společenský život s přáteli, a bez dětí, se dá stihnout za denního světla. 🤔 Nebo se pletu?

malenka3
25. srp 2020

@cikitkapb asi buď ráda, žes to nečetla. Paní má zjevně omezené vyjadřování. Nebo možná nedostatek sexu zjevně dle posledního smazaného příspěvku. Nebo nevím.

jjasmina
25. srp 2020

@cikitkapb tak pokud máte možnost mít hlídání, proč ne

paja616
17. říj 2020

@cikitkapb A vy jste jakoze kdo a co si to vubec dovolujete rikat tady pani ze by jakoze mohla byt mama? Mozna vy byste mela travit min casu na telefonu forech psanim stupidnich komentaru a primitivnich vtipu a snazit se byt “mama” 😀 aka kdyz nemam zadnou radu pro pani, tak budte te lasky a drzte radeji hubu misto dulezitych hemzu :-*

paja616
17. říj 2020

@malenka3 ja bych spis rekla ze pni @vypitekcb ma spis iq tykve

paja616
17. říj 2020

@cikitkapb vy mate nejake pratele? 😂