Miminko hází ručičkama, nožičkama, hlavičkou a pláče ze spaní

jennyexx
9. čer 2017

Ahoj holky, prosim o radu. Mala ma 11 tydnu. Uz to bude 2 tydny co hazi rucickama, kope nozickama a hazi hlavickou a rucickama sermije i do obliceje... To by se dalo prezit, kdyby z kazdeho spanku at pres den nebo noc ji nebudil srdceryvny plac, kt.se kolikrat eda ani utisit. Je problem jit ven i s kocarkem. Pze jak mala zacne sermovat rukama a tak hrozne plakat, je k neutiseni a lide se na me divaji jak kdybych ji vrazdila. Je mi broucka strasne lito... Kdyz je vzhuru je usmevava a vse super... Podotykam, ze nas uz asi 10 tydnu trapi kolika, jenze ty 2 tydny uz netlaci jak ptedtim, tak si myslim, ze kolikou to neni. Ze zacatku trosku na spanek pomahalo zabalit rucicky k telicku. Pres den se to male nelibilo. Ted se jo to nelibi uz ani vecer... Takze rucicky volne. Kazdopadne plac je u kazdeho spinkani... Bez vyjimky...

arwen_arina
10. čer 2017

Jo a zavinovačku na noc doporučuju, vžycky se užasně zklidnila, jak když ji vypneš vypínačem🙂 a spala celou noc. Ze začátku bude bojovat, ale zvykne si. Sice se nám dospelým to zdá nepochopitelné, ale dětem je v zavinovačce moc dobře.

kristynatita
10. čer 2017

@evaaskalova tak spani na brisku vam rozmluvi kazdy pediatr..

packaf
10. čer 2017

každé mimi je individuální, může zabrat něco jiného. Můžou to být prdíky, noční ďasy/můry. A myslím že nejvíce by mohl pomoci šátek na nošení dětí a společné spaní. A ruce ji zavinujete k tělu proč? Vžijte se do toho miminka, chtěla byste tak spát taky? Já teda ne! Mají možná rádi zavinovačku, jelikož jim to připomíná stísněný prostor v břiše u maminky (moje malá třeba zavinovačku měla cca 14dní, neměla to ráda). Po porodu má maminka s miminkem 4. trimestr a měla by mu dopřát sebe (nosit v šátku, tulit se, spinkat společně, také spinkání v tom šátku na hrudi, to je pro ně neskutečné blaho - teplo, vůně maminky a stísněný prostor). Sice některé šátky stojí pěkných pár tisíc, na novoška se dá sehnat okolo 1.500,-, ale za ten klid a spokojené miminko to fakt stojí! 😉

jennyexx
autor
10. čer 2017

@arwen_arina Hlad nema... Dela to i kdyz je najezena do syta...

jennyexx
autor
10. čer 2017

@packaf rucicky se zavinuji k telicku, aby miminko spalo... Spinka mi tak. Kdyz se neuavinou rucicky, nenaspi ani 15 minut... Tak nekolik hodin.

jennyexx
autor
10. čer 2017

@packaf s malou jsem porad a plne se ji venuji. Je to muj nejvetsi poklad.

evaaskalova
11. čer 2017

@kristynatita To klidně může. Ja od mala též nesnáším spaní na zádech. Máme monitor dechu a naše rozumná pediatrička s tím souhlasí. Malé je půl roku a na bříšku přispí v klidu spokoene každou noc. 🙂

dalmatinka2004
9. kvě 2019

Spaní na bříšku