Miminko je závislé na mé blízkosti - co s tím?

koculu
16. dub 2014

Prosím o radu, malé je měsíc a asi jsem si ji naučila na mou osobu. Přes den se od ní nemůžu hnout, pořád chce prso, usne, odložím ji do košíku a do 5 minut spustí pláč. Tak zase prso, chvíli žmolí, usne. Cumlík odmítá, dá se to ještě nějak zachránit, nebo budu její otrok 🙂 děkuji

laurital
16. dub 2014

@koculu Byt v mesici zavisla na mamince je naprosto normalni, miminko ke svemu vyvoji potrebuje osobu, ktera pro nej predstavuje jistotu a absolutni bezpeci.

bbn
16. dub 2014

@koculu miminko s tebou bylo nonstop 9 měsíců, to jsi ho nemohla nikam položit/odložit. Myslíš, že porodem se toto 9 měsíční pouto najednou přetrhne a najednou nebude chtít být u tebe? Miminka prostě chtějí být u matek, chtějí je cítit, slyšet tlukot matčina srdce, cítit její vůni. Tak to je a dudlem to rozhodně nespravíš. Kup si šátek či manducu a měj dítě neustále u sebe, nebude řvát, bude u tebe a ty budeš mít zároveň volné ruce. Až trochu povyroste, cca od 6m do roka, tak tu nonstop blízkost nebude až tak vyžadovat. Jsi máma, takže budeš tak trochu otrok 🙂 Dítě není hračka, která se dá někam bez pláče položit 🙂

nikabar
16. dub 2014

Miminko nezná nic lepšího než náruč své maminky🙂 Tak proč jim to nedopřát, vždyť to miminkovské období uteče tak rychle, že na to budem ještě rádi vzpomínat🙂 Starší dcera byla závislák na prsu do 18měsíců a mladší je na tom uplně stejně, ta je ještě maličká a taky ji mám pořád u sebe🙂 Užívám si toho každičký den, i když vím že nestíhám co bych chtěla, ale toto období už mi nikdy nikdo nevrátí, tak chci mít spokojené MIMINKO🙂

ivular
16. dub 2014

@koculu Takhle jsem to měla taky. Syn měla navíc strašné koliky, takže takových 15 hodin denně jsem jej nosila, aby neplakal. Bůhví, jestli tvoji malou taky netrápí bříško, nebo má prostě nevyzrálý nervový systém, takže je dráždivější, tudíž bych ji rozhodně dopřála co vyžaduje. Vydrž, bude to trvat ještě pár týdnů, ale rozhodně ji dopřej to, o co si říká. Nebudeš otrok, ale máma, kterou tvoje miminko potřebuje!

paaavca
16. dub 2014

na kom jiném by mělo být miminko závislé, než na mamince? 🙂 užívej si, že tě potřebuje a hlavně chce mít blízko u sebe, nebude to napořád 🙂

zazana81
16. dub 2014

Chápu, je to šok, najednou nemůžeš nic jiného dělat.... Ohledně kojení se poraď s laktační poradkyní nebo vaší MUDr., co dělat, když chce být malá stále u prsa. Jinak bych zkusila zavinovat, třeba se pak nebude tak budit. Případně nosit v nějakém tom nosítku .....
Mysli na to, že to takhle nebude na furt. Je ještě malinká a u dětí jsou vždy takové fáze, které trvají nějakou dobu a pak se změní, za týden může být všechno jinak ...

koculu
autor
16. dub 2014

Mě to zase tak moc nevadí, (pokud se to časem zlepší), ale od všech slyším, jak špatně ji učím a že na sebe pletu bič jak hrom ☹ když jdeme někam na návštěvu, pokud malá nespí, mám ji na prsu, rodina to nechápe ☹

nikabar
16. dub 2014

Pokud mamince i miminku vyhovuje vůbec bych nehleděla co si myslí ostatní. Užijte si holky to mateřství po svém🙂

luciiim
16. dub 2014

@koculu Vůbec bych neřešila, co si myslí ostatní. Miminko nemůžeš láskou a péčí rozmazlit. Prostě potřebuje maminčinu blízkost a a je úplně normální potřeby dítěte vyslyšet a vyhovět mu. Já zase nechápu, že někomu přijde v pořádku nechat miminko jen co se narodí křičet v postýlce ze strachu, aby náhodou nebylo rozmazlené 😨

katyxq
16. dub 2014

Ano, je to normální a přirozená závislost 😉 - ale závislost v dobrém slova smyslu, její uspokojení je potřebné pro správné prospívání a psychický a emocionální rozvoj dítěte - https://www.modrykonik.cz/kontaktni-rodicovstvi

gwennie
16. dub 2014

Hele, nemyslím, ze to tak bude pořád. Miminka prochází fázemi, jeden měsíc jsou na tebe nalepené, jeden měsíc si hrajou samy na dece... Fakt se to střídá. A určitě neplatí, že když teď vyhovíš její potřebě mít tě stále na blízku, bude to tak chtít až do první třídy... Naopak, když ji teď, kdy to vyžaduje, budeš k dispozici, posílí se její důvěra v tebe, a časem, až na to bude připravená, vydrží chvíli sama. Kdybys jí teď svou přítomnost odpírala, vyroste z ní nevyrovnané batole,které bude o to víc závislé na mamince - protože odpíraného největší krajíc, že... Během těhle fází se mi hodně osvědčila manduca, dala jsme malou do ní, ona byla u mě a klidná a já mohla dál fungovat (vařit, učit se atd)

gwennie
16. dub 2014

Ale pravda je, že bych asi řešila to neustálé kojení - jak už ti tady někdo radil - možná fakt s tou laktační poradkyní. To asi není dobře ani pro ni, ani pro tvé prso, mít tam 20h denně nalepené miminko...

pisisvori
16. dub 2014

@koculu dcera byla to samé. Je to opravdu náročné a vyčerpávájící. Od 3 měsíců navíc přestala spát v noci a budila se klidně i 10x a to usínala večer po 2-3 hodinách pláče, nošení....Celkově je hodně mamánek a pořád mě potřebovala. Zpětně bych nic neměnila a určitě jí nenechala plakat. Když jsme to zkoušela a nevzala jí sebou třeba v lehátku před záchod plakala půl hodiny a byla k neutišení a celý den pak byl ješt ěo moc horší. Asi bych zkoušela pomaloučku polehoučku místo kojení nějak jinak zabavit...ale v čem se to změní?🙂 ona stejně bude chtít tebe. . Ano můžeš jí nechat brečet, když to vydržíš...ona za pár dnů (možná i 10-14 avíc) zjistí, že je jí pláč k ničemu a že se stejně nedovolá, ale je to opravdu to co chceš? Já jsme tu sílu neměla a zpětně nelituji. Jsme z dvojčat...mamka neměla čas mě chovat a být u mě kdykoli jsem zabrečela, ale stejně já jsem plakala a nespala a sestra jen jedla a spala...ve 2,5 -3 letech jsme vyžadovala, aby u mě mamka byla na usnutí...sestru to rozčilovalo, že nemá v posteli dost místa. Prostě bohužel některé děti takové jsou. Maminky těch spících "nenáročných" nikdy nepochopí o čem je řeč a budou mluvit o tom, že sis jí na něco naučila a rozmazlila, ale bohužel to o tom vůbec není.

pisisvori
16. dub 2014

@gwennie manduca už se může na úplně maličké?

katyxq
16. dub 2014

@pisisvori Manduca má novorozeneckou vložku - ale, popravdě, ani to není na miminko ideál, na hodinu denně v pohodě, ale delší dobu raději ne ... na malé miminko je nejvhodnější šátek (elastický nebo pevný) nebo kdo nechce vázat, tak nosítko Caboo (předvázaný elastický šátek, dotahuje se jen kroužky)

pisisvori
16. dub 2014

@katyxq díky moc. Mě se do těch šátků po pravdě moc nechce...ale jestli bude druhé takové jako první dcera...musím něco pořídit🙂. A omlouvám se z aodbočení od diskuze, ale třeba zakldatelce se tahle rada bude hodit....je toho n ato nošení tolik ato pročítání všech diskuzí, kdžy je unavená z malé...🙂

veruska007
16. dub 2014

@koculu Tohle je normální, některé děti jsou prostě takové. Zkus nosit, mně vyhovoval u miminek babyvak. Prostřední byl absolutně nepoložitelné dítě, nosila jsem ho půl roku, jinak řval a řval. Po čase mi teda ten neustálý fyzický kontakt docela vadil. Ale vyrostl z toho. Na spaní mu pomáhalo buď usnout v babyvaku a pak ho opatrně položit i s babyvakem na postel nebo pevně svázat do trojúhelníku plínkou a stáhnout zavinovačkou - tou poctivou, po nás.

gosa22
16. dub 2014

řekla bych ti jen - užívej si to!!!!!!! Není to nic špatného, jednou ti to bude chybět 😉 😉 😉

pavlapl
17. dub 2014

Je jasné že měsíční dítě vyžeduje tvojí pozornost. Byla 9 měsíců pořád s tebou a teď je pro ní nepředstavitelné být bez tebe. Nehledě na to že dítě do 6 měsíce se nedá rozmazlit. Musíš jí nosit, mazlit prostě si užívat. Jsi na mateřské kvůli dítěti ne kvůli sobě tak se o ní starej. Pořiěď si šátek. Já jsem obě své děti nosila od narození v šátku a byly klidnější. Počkej až ti začne chodit do školy a za kamarádáma to po mámě ani pes neštěkně a já vím o čem mluvím. Pak ti to bude líto. Střašně rychle to uteče.

mafeska
17. dub 2014

vždyt je miminku teprve měsíc, je na tobě závislé, v tomhle věku nemůže být o rozmazlování řeč. Na okolí se vykašli, buď v klidu a užívej si to. Strašně rychle to uteče a pak ti to bude chybět 🙂

barinkas
17. dub 2014

myslím, že to je normální, vždyť je malinká, Tě potřebuje...
Malá má 20 měsíců a nikdy taková nebyla, ale teď nechce zaboha jít někam s tatínkem sama... to je vždy jekot, když nejdu s nima 😀 Jak jdeme všichni, za ruku jedině se mnou, nosit jedině já 😀 Ale já si to užívám, ono ji to zase brzo pustí, za pár let bude ráda, když matka někam vypadne a bude doma sama hehe 😀
Takže bych vůbec neřešila, že dítko chce jen Tebe, bych naopak byla ráda 🙂