Miminko každý den večer pláče, co s tím?

barah21
31. kvě 2015

Ahoj..chtela jsem se poradit, jelikoz uz nevim co mam delat. Moje holcicka (6tydnu) kazdy vecer..cca od 18:00 do 20:00 hodne breci. Priznavam se, ze se kazdy den bojim vecera. Do ty doby nez ji vykoupu breci skoro v jednom kuse. Zkousela jsem ji koupat i driv, ale po nem a po kojeni zacla znovu a stejne neusla. Nemate nekdo radu co s tim? :(

jahodnice
31. kvě 2015

Zřejmě se jedná o koliku

cernovlaska
31. kvě 2015

Tím samým jsme si prošli se synem i my, každý den, s pravidelností na minutu, v 17.00 Máťa spustil a řval a řval a nechtěl prso, chovat, prostě nic. Byla jsem naprosto zoufalá a bulela jsem s ním a pak jsem poprosila o radu jednu maminku tady z Koníka, která má 4 děti a ta mi napsala, že je to 3 měsíční pláč, že je třeba uzpůsobit režim a klidně nechat malého chvilku brečet, že mu to neuškodí. Máťa mi skoro vůbec nespal přes den, cca 2 hodiny za celý den, takže jsem si naplánovala koupání už na 17.30 ( ale je narozený na konci listopadu, takže je to lepší než teď v létě, kdy je člověk venku o hodně déle, ale taky se to dá uzpůsobit ), v 17.00 začal, nechala jsem ho cca 10-15min, připravila jsem koupání, to ho zklidnilo, udělali jsme masáž bříška a zacvičili kvůli kolikám, cca v 18.00 jsem ho nakojila a v 18.45 už spinkal v postýlce, v chladné, vyvětrané ložnici bez světla a spinkal až do cca 1.00...a časem pláč ubýval a pak přestal úplně, nicméně jsme si tím nastavili režim, který on vyžadoval a dlouho jsme to takhle drželi 😉
Dokud byla zima a nedalo se moc chodit ven, tak jsem si uzpůsobila i denní režim, po obědě jsem si Máťu vzala k sobě do ložnice, dala jsem mu prso a nechala ho usnout a já jsem si v pohodě četla, někdy usnula s ním, nikam jsem se nehnala a tím jsem si zajistila, že alespoň odpočíval i přes den...
Takže když to shrnu, tak to byla kombinace únavy, přetažení, vyžadování režimu a toho 3 měsíčního pláče.
Nebojte, přejde to, přizpůsobte se miminku a uvidíte, že jakmile se vy přes to přenesete a přestanete z toho být zoufalá, tak i miminko bude více v pohodě 😉 😉 😉 držím pěsti 😵 😵 😵

klkrska
31. kvě 2015

Ahoj, mám 7 týdenní mimčo a máme to dost podobný.... Dočetla jsem se, že je to úplně normální, je to tzv. večerní neklid, miminko je za celý den přehlceno prožitky a takhle to dostává ze sebe. Většina mých kamarádek s dětmi to měla to stejný.. Nezbývá než to prostě vydržet, je pravda, že u nás taky nezabírá prostě nic, ani Hacka, což je co říct, ta jinak zabere vždy. Vybrečet ho nenechávám, prostě ho chovám, měním polohy, cvičím s nohama atd. a k tomu si občas, když už to nedávám, vrazím do uší špunty, trochu to ten řev utlumí 😀 Taky to celkem těžce nesu a doufám, že to po těch třech měsících přejde...

eficenka
31. kvě 2015

zkus si pořídit ergonomické nosítko a nebo šátek. nám pomáhalo malou po koupání navázat, za půl hodiny nošení usnula a přendala se do postylky...

vercik83
1. čer 2015

Taky jsem to tak měla, usla až pak kol 22, ale vydrzela jsem koupat ve stejnou dobu a krmit stejne a kol 6 tydnu se to zlepsilo a zacla usinat bez breku anebo mensiho. Dudlik nepomahal moc ale pak jo. A dodnes -8 mesicu usina vcelku bez problemu az na obcas bolave brisko, ale vzdy do pul hod usne.vydrz

partyzanka91
1. čer 2015

@barah21: ahoj, já jsem slyšela že miminka na večer pláčí proto, že jednoduše vstřebávají zážitky z celého dne. Nevím jestli nějak uspáváš mimo to že vykoupeš a nakojíš jí. Mohlo by pomoct pohupování, chování, tiché mluvení nebo zpívání. Také třeba jen tvoje blízkost (mít jí položenou vedle sebe, na hrudi). Některým miminkům může vyhovovat bílý šum (moje Míša měla období kdy nemohla k večeru usnout a já se šla mezitím vysprcovat a ona spala jak jsem se vrátila z koupelny - asi slyšela ten zvuk sprchy a ukolébal jí).
Teď v roce už dcera moc nepláče, už si umí říct jinak co chce - ukáže na to prstem, nebo se po tom natahuje, ale moc nemluví pouze žvatlá a umí jen táta a papu. Občas ale dostává plačtivé záchvaty vzteku a někdy mívá plačtivou chvilku právě k večeru a je to taky tím že vstřebává dojmy a hlavně už je pěkně utahaná protože za den toho moc nenaspí. Většinou usne hned po vykoupání (večeři - mléčnu kaši - mívá před)

drakenn
3. čer 2015

Myslím, že děťátko se prostě "bojí" jít hajat. vycítila Vaši touhu, aby šla spát.. prostě není její čas.. bojí se být bez Vás. Zkuste šátek a houpání.. Či posunout dobu spinkání.. já sama tohle zažívala, tak jsem se věnovala malému, povídala si s ním, nosila ho a u toho jsem i vařila, prala.. atd.. čím byl starší a dnem unavenější, sám vyžadoval spaní... držím palce, ať jste spokojeni všichni

schnek
3. čer 2015

dáváte Vigantol? jestli ano, vysaďte ho, způsobuje koliky!

mecoun
5. čer 2015

Měla jsem úplně to samé - přesně plakala od 18 hod tak 2 hodinky - u nás se nakonec ukázalo, že jí bolelo bříško, bojovaly jsme s tím cca půl roku. Zlepšilo se to, až když se dcera začala víc hýbat a už nebyla jen ležící miminko, když jí víc začaly pracovat střeva a to jí od bolení úplně pomohlo. Jinak jsem dávala kapky Espumisan a k tomu ještě kapičky BioGaia a to myslím také dost pomáhalo. Když jsem přestala kojit (v 7 měsících) a začala dceři dávat Sunar tak se ten problém vyřešil úplně. Prý tomu mohlo pomoct i to umělé mlíčko, které dobře působí na zažívání.