Miminko ma rozpažené ruce

anickamufinka
17. čer 2019

dobry den 🙂chtela jsem se zeptat..jestli to nekomu miminko delalo..maly skoro 7m.. roztahuje..jakoby zapazuje ruce..pri noseni ve svisle poloze..ale i v bazenu..chodime na kojenecke.plavani..vsimla jsme si ze to tan zadne miminko nedela..normalne pri manipulaci ve vode machaj pred sebou rucickama jen ten muj rarach je ma roztazene :(nevim zda to resit uz ted u dr..na kontrolu jdeme az za mesic.. setkal se s tim nekdo take?

tercasv
17. čer 2019

Nevím, zda je to to samé, ale malá dělá něco podobného. Je jí necelý měsíc. Všimla jsem si toho u koupání ve vanicce a pak to řekla mamce, když se ptala, jak se jí to líbilo. Měla roztažené ruce a prsty a mamka říkala, že se boji. Na začátku to dělala pokaždé, teď už jen občas. Nebo to udělá občas, když ji třeba přenáším z obýváku do ložnice.

kejt29
17. čer 2019

@tercasv to je neco jineho, u tak maleho miminka jde o nekoordinovane pohyby rucickama, v 7m uz si umi hrat s hrackami a rucicky ovlada.
@anickamufinka zkusenost nemam, mozna nekdo poradi. Jinak bych zkusila zavolat k dr kdyz mas pochybnosti 😉

tercasv
17. čer 2019

@kejt29 aha🙂 zase jsem o něco chytřejší 🙂

anickamufinka
autor
17. čer 2019

jinak a hrackama si hraje normalnena brisku rucicky pouziva🙂

martiniquest
17. čer 2019

A proc by na tom melo byt neco divneho? Vyviji se normalne? Pokud ano, tak nevim, co resis.

anickamufinka
autor
17. čer 2019

@martiniquest vicemene .spis sebojim aby to nemělo dopad v budoucnu..aby nemel ve stoje roztazene ruceatd jako to dela ted ;)proto se ptam zajimalo by me zda ma nezko zkusenost..je to normalni vyplasena prvorodicka xo dite sleduje a vsima si jinych..

inke29
17. čer 2019

náš malej daval hrozne dlouhou dobu ruce jakoby dozadu...lopatkama k sobe..hlavne na bříšku..nebo právě při nošení a taky na plavání...jakmile byl na bříšku nebo na zádech v bazéně tak hned lopatky k sobe a ruce roztažený...ani hracku chytat nechtel...jinak doma si taky normalne hral s hrackama na bříšku...lektorka nam radila at hi hodne nosime v klubicku anebo at nad nej dáme hračky kdyz lezi na zádech aby se natahoval dopředu...taky jsem to resila...ptala se doktorky ale ta neshledala nic špatnýho...tak jsem to neřešila a nejak to samo přešlo když si zacal stoupat a lezt...ted mu bude rok a vse c pohodě 🤷😉

anickamufinka
autor
17. čer 2019

@inke29 moc dekuju!!

pe_tu_ss_ka
17. čer 2019

@anickamufinka zkus počíst knihu Něžná náruč rodičů od Evy Kiedroňové.. Miminka by se správně ve vzpřímené poloze nosit neměla.. To že rozpřahuje ruce a dělá "letadlo" znamená, že si není jisté v prostoru a hledá stabilitu.. Lepší je nosit podsazené a zády k sobě, tím vlastně i líp uvidí a nebude namáhat páteř vykláněním, aby něco vidělo.. 😊

@tercasv náš malý to taky ze začátku ve vaně dělal, pomohli jsme si zabalením malého do látkové pleny, kdy měl ruce u sebe.. Jakmile jsme zkoušeli bez pleny, tak rozhazoval rukama, a vždy s úlekem, také proto že ztratil stabilitu v prostoru.. Ale čím byl starší, tím jsme plenu uvolňovali až ji nakonec neměl vůbec 😊

anickamufinka
autor
17. čer 2019

@pe_tu_ss_ka tu knizku mam kdyz ho nosim na klokanka tak to dela taky:D

anickamufinka
autor
1. srp 2019

všem hlásím i pro ty co plaší..že se mi dítě neuvěřitelně "rozběhlo".. :D 7m plazení..stání..obcházení nábytku 8m sezení a lezení

anickamufinka
autor
1. srp 2019

žádný rozpažený ruce už