Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Miminko mě odmítá. Proč?

nikola4444
30. čer 2020

Ahoj maminky, jsem z toho úplně zoufalá ale mám miminko měsíc a půl staré a poslední dobou když ji začnu chovat má u mě hysterakyneni to pokaždé ale ve většině případů.polozim ji na gauč a je vklidu vemu si ji a zas to začne :( Když si je vezme táta nebo babička tak je v klidu. Opravdu nevím co jsem udělala špatně :(

agnes_123
30. čer 2020

Nedávejte si to za vinu. To hlavně ☺ zkusím tipovat - špatně držíte miminko a něco ho bolí? Parfém? Parfemovane mýdlo či jakákoliv vaše kosmetika? Špatně jí zvedate?
Miminko má pouze krátkodobou paměť. Určitě to není tím, že mu vadite vy😀😀 ale pokaždé mu asi bude vadit totéž, co máte vy. Nepoti se Vám třeba ruce? Nevím. Chce to pozorovat. Ale určitě miminko cítí nejistotu a taky cítí křeč. Vylučte všechno výše zmíněné, Uvolněte se, věřte si... To půjde 😁

nikola4444
autor
30. čer 2020

Parfémem to nebude ten používám jen když jdu ven, a jinak mýdlo atd používáme stejne doma. No snad ho při chování nic nebolí mám ji spíš v zaviinovacce. Děkuji trošku za uklidnění

rebe
30. čer 2020

To, že u tebe miminko pláče a u jiných ne, je známkou toho, že u tebe se cítí v bezpečí, takže se uvolní a v klidu vypláče. Miminko nepláče, když se cítí ohrožené, je to jako s koloušky, taky tiše leží v trávě a čekají, až se mámá vrátí. Rozhodně to není tak, že by tě odmítalo, znamenáš pro něj celý svět! ❤

malytlustyhroch
30. čer 2020

Nekdy to delaji mimina, kdyz maji hlad, citi z mamy mliko a chteji se ho domoci. V sesti tydnech muze mit klidne rustovy spurt a hlad, co hodinu. Nemusi to byt vas pripad, jen kdyby nahodou se ti to hodilo. Jinak moje dite to z tech ci onech duvodu obcas dela jeste v osmi mesicich, nejcasteji kdyz ma hlad a je netrpelive, ale i kdyz mi chce dat najevo, ze jsem si ho vzala do naruce pozde atp. Takze si od manzela beru "trochu mrzute" dite a u me v naruci je z nej nejdriv rvouci prisera nez si postezuje a uklidni se.

nikola4444
autor
30. čer 2020

Tak teď jste mě uklidnily. Byla jsem z toho zoufalá protože to nebyl normální pláč ale fakt hysterka a fak to vypadalo že mě prostě nechce.

pipi_puncocha
30. čer 2020

@nikola4444 přesně jak píšou holky, může to být naopak projev důvěry a bezpečí. Já někdy vidím, že syn začíná být nespokojený, např. když je s babičkou nebo je někde více lidí, ale drží to a když ho vezmu do náruče, tak se rozpláče na celé kolo.

nikola4444
autor
30. čer 2020

@pipi_puncocha to jsem tohle prave vůbec nevěděla. Když jsem furt slyšela že miminko se uklidní u maminky a pak ji vezmu a hysterak a kroutí se jak kdyby chtěla pryc tak mě to přišlo divný

panihk
30. čer 2020

Mám to samé. U všech miláček a u mě hysterka. Tak jí vždycky říkám, ať se vypovídá a postěžuje si, že ji poslouchám, a po chvilce se uklidní a usne. Ale je to náročný, to jo...

nikola4444
autor
30. čer 2020

@panihk tak to máme stejný. Teď se zacla smát a když si je vezmu tak se směje chvilku klid a zachvilku strašný hysterak celá zrudne trvá to tak 3 minuty a pak se uklidní. Ale strašně mě zařazeno že to dělá jen u mě.

remercier
30. čer 2020

Já mám teď dvouleťáka a první měsíce po narození se dělo to samé, u manžela klid , u mě hysterák. Byla jsem z toho nešťastná, jistou dobu myslela, že je to mým vyčerpáním a nervozitou, kterou asi cítil, ale pak se to najednou otočilo a on by se pořád kojil a chtěl být s maminkou. Vyvíjí se to tak doteď, ještě před měsícem chtěl pořád tatínka, křičel - mamka pryč!, já z toho zas byla špatná a hledala důvody. No a teď naopak, chce jenom maminku, posílá pryč tatínka, pořád by se mazlil. Takže není nutno se tím moc trápit, děti jsou osobnosti od začátku, potřeby se jim mění a člověk někdy vůbec nezjistí, proč jim něco vadí nebo ne. Maminku určitě potřebuje a miluje, ale nálady a strachy miminek jsou někdy 13. komnata, která se naštěstí rychle mění každý týden. Uvidíte, že za pár týdnů se bude mimčo zas chovat jinak a taky to moc nebude dávat smysl 🙂 (aspoň nám dospělým).

nikola4444
autor
30. čer 2020

@remercier jsem ráda že to tak není jen u mě. A Chtela jsem slyšet že se pak bez maminky neobešel. Myslela jsem že je to tím že cítí že mě jak jsem vyčerpaná a nervozitu.

ariadna12
1. črc 2020

Nekde jsem slysela, ze u matky deti nejvic projevuji emoce. U nas to tak bylo. Nez jsem se tohle dozvedela, myslela jsem si taky, ze diteti nejak vadim, ze mne nebere.

nikola4444
autor
1. črc 2020

@ariadna12 jsem ráda že to tak je, byla jsem z toho psychicky vyčerpaná. To co jsem se tu dozvěděla mi dodalo zase sílu

Sem začni psát odpověď...

Odešli