Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Miminko nebrouká od 4. měsíce, dříve broukalo. Je to normální?

frejaa
13. únor 2020

Hezký den, mám dotaz, ve 4mesici jsme byli na očkování hexou a malá předtím říkala gu bu, egu aga, Aku atd. povídala celé dny. A po očkování absolutně útlum a nic neřekla, začala akorát dělat hmmm mmmm a tohle celé dny. Teprve teď v 7 měsíci začala dělat brrrr a když brečí tak dělá buuu. Je to normální? Má někdo podobnou zkušenost,?

dashyyy
13. únor 2020

@frejaa mně takhle přestal komunikovat syn po třetí hexe s prevenarem v půlroce. On teda přestal používat půlku těla od pasu dolů a přestal si broukat.. mluvit začal až po třetím roce hatmatilkou a půl roku jsme museli posilovat jazyk protože hypotonie postihla pravděpodobně právě i jazyk.. ode třech let logopedie, teď bude mít v létě osm, je v první třídě, mluví krásně - líp jak někteří vrstevníci.. dr. tvrdí, že to souvislost s očkem nemá.. já to doteď vidím jinak.. určitě bych to sledovala a hlásila na každé poradně

veronika_tvrda
13. únor 2020

Mám obdobnou zkušenost se synem. První očko v sedmi měsících, přestal žvatlat ze dne na den, přestal se úplně vyjadřovat. Do dvou let říkal jen "haf", "mňá", "ahá" (koník) a "ne". A "mamama". Poprvé "mammmmmi?" zformuloval ve 26 měsících a od té chvíle co den, to nové slovo (někdy dokonce i víc). Teď mu jsou 4,5 a je chytrý jak opice, sčítá odčítá do deseti, počítá do tisíce, pusu nezavře od rána do večera :D

Sem začni psát odpověď...

Odešli