Miminko nekaká, Duphalac nepomáhá

milena777
26. čer 2018

Ahoj maminky, prosím o radu. Mám 4 měsíční holčičku a možná tak po šestinedělí přestala pravidelně kadit. Nejdřív to bylo tak 1x týdně, pak to začalo být třeba 1x / 10 dní. Doktor mi pro ní předepsal Duphalac a po dvoudenním užívání se vykadila. Pak se stalo 2x, že se i sama po týdnu vykadila bez tohoto sirupu. Po další době nepomohlo ani 5-ti denní užívání Duphalacu a vykadila se až po zavedení rektární rourky a to bylo po 18 dnech, druhý den se vykadila sama od sebe, docela se i chudinka asi dva dny kroutila bolestí 😞 Nyní to už je zase 10 dní a pořád nic. Co pro ní můžu udělat? Nevíte?? Rektární rourku pravidelně nechci používat, protože prý bývá návyková. Občas zkouším nahřívat břísko, občas masíruju bříško, cvičíme s nožičkama a nic... V lékárnách mi tvrdí, že to bývá u plně kojícího miminka normální. S příkrmy bych chtěla začít až na 6-ti měsících. Nebo co mám jíst já jako kojící matka, aby jí to pomohlo? Už z toho začínám být zoufalá.... 😞
Děkuji za vaše rady.

grotesque
26. čer 2018

Moje malá s tím v jednu dobu taky měla problém. Dávala jsem jí po troškách ředěnou švestkovou šťávu od Hippu a pomáhalo to. A rektální rourky se zas tak neboj, vím, že spousta holek ji používala, když to nešlo jinak, lepší, než aby se miminko trápilo.

alicie_k
26. čer 2018

My jsme byli právě okolo toho 4.měsíce velice pravidelnými uživateli rourky a věř mi že žádný návyk na to není. Malý měl rok a kaká sám i 3x denně 🙂 radši dám rourku než ho nechat trápit. A že jsem toho vyzkoušela...

monjura
26. čer 2018

Dcera to tak take mela.. Pomahala jsem ji s tim snad denne. A vzdy byla spokojena. Zacly jsme s prikrmy a to jak mavnutim proutkem vse slo bez pomoci...

michalelka
26. čer 2018

Syn je na UM a u prsa jen příležitostně a s (ne)kaděním bojujeme od začátku. Dokud se nekroutí, nechávám ho být..
Zkus se objednat k dobrému fyzioterapeutovi, zda správně používá a zapojuje břišní svaly. Jonáš vůbec ne a sám se nevykaká skoro nikdy a ani rourka nepomáhá. Teď měl po první terapii a hned ten den se vykadil. Jinak pediatra doporučila Easylax, jde o přírodní projímadlo pro děti.

milena777
autor
26. čer 2018

@alicie_k A jak často jí mám dávat rourku? Mám čekat až se třeba právě začne kroutit, když poznám, že jí to už vadí? Myslím to jako tak, že bych jí třeba dala šanci pár dní, aby se vykadila sama od sebe.....

milena777
autor
26. čer 2018

@monjura Čím jsi jí pomáhala? Rourkou? Taky mi někdo říkal, že až začnu s příkrmy, že by to mělo přestat, ale právě jak už jsem psala, chtěla bych to ještě 2 měsíce zvládnout pouze na kojení....

cuuza
26. čer 2018

Nám pomohlo co nejvíc davat na bříško a hodně cvičit s nozickama. V nouzi easylax, rourky u nás nefungovaly.

milena777
autor
26. čer 2018

A ještě jedna otázka. Myslíte, že se dá pomoci s něčím, co budu jíst JÁ? Prý pomáhá třeba taky když matka pije kefír...

cuuza
26. čer 2018

@milena777 Spíš to bývá slabými břišními svaly...

bayt
26. čer 2018

@milena777 malej mel taky trochu zacpu jeden cas, pomohla svestkova stava..ale pokud ho nebolelo brisko, tak jsem kadeni neresila, bezne kadil 1x tydne

emab
26. čer 2018

U plně kojeného miminka je zcela normální, že nemá stolici několik dnů, normální se uvádí i dva týdny. Znamená to, že mateřské mléko je plně stravitelné. Pouze u miminka do 6 týdnů by to mohlo znamenat nedostatek přijímaného mléka. Není s tím třeba dělat vůbec nic, s prvními příkrmy se to změní. Předepsání duphalacu pediatrem považuji za zcela zbytečné...

monjura
26. čer 2018

@milena777 rourka u nás neprošla, tak jsem ji pomahála teploměrem. 2 měs vydrž, to se srovná...

mourovatakocka
26. čer 2018

Moje malá kakala opravdu klidně jednou za deset dní, plné kojené děti prostě zpracují z mléka vše. Dokud bylo kolikové období, byla u nás rourka, respektive uchostour namočený v masticce, na denním pořádku. Taky jsem četla, jak je to návykové a podobné kecy, obvykle to šířili ti, co se přiznali, že to nikdy nezkoušeli.. pokud ji bolí bříško, klidně to zkoušej, nám se doma vždycky hrozně ulevilo. Tohle období bolení bříška a kolik přejde, chce to jen vydržet 🍀

hanih
26. čer 2018

Dcera to měla jak na houpačce - někdy několikrát denně, někdy třeba přes týden nic. Dokud se nekroutila a netlačila, nechávala jsem to být. U kojených dětí je to prý normální (i podle doktorky). Pokud jsem viděla, že ji to trápí, dávala jsem pár lžiček heřmánkového čaje. Zabíral spolehlivě.

alicie_k
26. čer 2018

@milena777 U nás to bylo většinou 1xdenně, zpočátku většinou v noci. Hrozný řev a kroucení, nejdřív jsem bříško mazala Pupíkem, kolínka na bříško atd. Ale vždycky to stejně skončilo u rourky. Vykakal se, uklidnil a usnul.

priefi
26. čer 2018

@milena777 u nas se takto projevovala alergie na bilkovinu kravskeho mleka, ale syn mel i ekzem

hafika
26. čer 2018

Podobné problémy měl starší syn, dost často jsme používali rourku, gradovalo to v 8m, kdy měl děsné problémy se vykakat. Pomohlo až vysazovat ho na nočník (už sám seděl, ale nestál) ve chvílích kdy hodně tlačil. Nešlo mu kakat v leže. Dcery na tom byly podobně, ale těm jsem od 4m vždy když se hodně snažily tlačit (třeba po kojení) sundala plenku a chytila je do klubíčka jako v bezplenkové komunikační metodě (BKM), pak se dokázaly vykakat samy. Taky jim nešlo kakat v leže. Možná, že měly slabé břišní svaly, jak tady někdo píše, moc jsem po tom nepátrala. Hlavně že pak rektální rourku nepotřebovaly. I když byly kojené, kakaly co 2-3 dny.

zmrz_lina
26. čer 2018

Pokud je plně kojena, je opravdu normální, že nekaka pravidelně (i 2 týdny). U mých synů bylo maximum 10 dní.

88kikina
26. čer 2018

Jako bych tuhle otazku psala ja. Dcera ma skoro 8 mesicu. Po sestinedeli nastal zlom a prestala sama kakat, resila jsem mozne i nemozne. 2x na utz v nemocnici vse v poradku. Ala sama ani prd. Je plne, nebo spis byla plne kojena, ted zkousime prikrmy, ale moc tomu neda. Do 6 mesice jsem ji davat ani nechela. Byla jsem s ni na vysetreni v nemocnici, krev, moc i stolice vsechny testy a vzorky v poradku. Nasadili ji Forlax(prasek do vody), ten denne vypije a vse funguje jak ma. Mel by pusobit pouze ve streve, je nenavykovy, ale musi se uzivat dlouhodobe.

milena777
autor
26. čer 2018

Děkuji všem za rady a za názory.... 🙂

ptacatko01
26. čer 2018

Dcerka je extrémně nedonošená a rourku ji dávali už v inkubatoru. Ona se tedy hrozně kroutila i po dnu nevykakani, takže jsem rourku používala nejdéle ob den, když se nevykakala. Postupem času se to upravilo samo. Teď je ji 19m a kaká max. obden bez problémů.

lucievitackova
26. čer 2018

@milena777
Ahoj,nam hodne pomohl Infacol

martinakovar
26. čer 2018

Do zavedení příkrmů cca 5.5m mi malej kadil 1x za cca 10dní.A fakt nálože.Mudr o tom věděla a v pořádku.Říkala že kojené mimča více toho mm lépe tráví než um a proto není potřeba kadit..

milena777
autor
29. čer 2018

A jak vůbec správně funguje rourka? Zkoušela jsem jí teprve 2x. Poprvé, když jsem jí zavedla, tak začala dcerka kadit okamžitě, ještě když jí měla v zadečku a to bylo od posledního kadění 18 dní. Teď, když jsem jí zkoušela zavést podruhé, od kadění to je 10 dní, tak se nic nedělo. Jak dlouho jí mám nechat v zadečku miminka?

mourovatakocka
29. čer 2018

@milena777 Já jsem vždycky napatlala tyčinku do uší mastičku nebo olejem, strčila do zadečku, ne moc hluboko, trochu pokývala že strany na stranu a Mája hned začala prdět a pak i kakat. Pak jsem promasírovala bříško, zacvičila s nožičkama a v případě potřeby zopakovala.

mourovatakocka
29. čer 2018

@milena777 Ale fakt je ten, že když už byla takhle větší jako je teď tvůj prcek, nenechala jsem ji vyprázdnit si střeva úplně, pak ji bolelo bříško..

verunka_korunka
29. čer 2018

Dcera nekaka 18dnu, plne kojena. Po 12 dnech jsem volala doktorce a ta mi rekla, ze u plne kojenych deti je to normalni, mm umi zpracovat beze zbytku. Takze tehdy rekla at pockam jeste tyden a pripadne dojdu aby asi zkontrolovala brisko ona, ale nakonec nebylo potreba. Jinak jsem brisko masirovala a cvicila nozkami jak me to ucili v nemocnici, byla nedonosena, takze vycvik z porodnice jsem mela slusny 😉