Miminko neusíná samo. Poradíte, prosím?

martinatd
9. srp 2021

Ahojte mám dotaz maly skoro 5 M neumi usnout sám. Uspavam v rukách a v noci když se budi tak.mu dám.prso. Poslední týden se ale budi hrozne často a chce spinkat jen u prsa . Jelikož spím půl noci furt v jedné poloze, jsem strašně dolamana a mám pocit že mi někdo rve páteř t těla. Dnes jsem se dočetla že pokud miminko neumí usnout samo a potřebuje k tomu prso, že mám zaděláno a bude to tak dokud se nenaučí usínat sam. Každopádně jsem nenašla jiný způsob jak ho to naučit než je ho nechat vyplakat. Opravu to tak je ? Že ho teď budu mít u prsu dokud se to nenaučí? A opravdu není jiny způsob než ho nechat vyplakat?😔

karkulka63
9. srp 2021

Ale naučí. Teď je to ale miminko a potřebuje mámu a prso. Já si nechala mimco u sebe a kojila vleže, ani jsem nevěděla o tom kolikrát 😀 Vyplakat ho určitě nenechavej, není to pro miminka zdravé. Já vím, že je to náročné, ale jednou to přejde a ještě ti to bude líto, znám to😁

barunkiss
9. srp 2021

Sama zastávám názor, z knihy “psychologie pro milující rodiče” kde stojí, že když dítě usne tím, že se k tomu usnutí “dobrečí”, usíná ve stresu a cítí se opuštěné. Miminko bylo 9 měsíců v bříšku s matkou a jestli má váš prcek 5 měsíců, je to pořad krátká doba, co je na světě. Potřebuje vás. Prso není jen nástrojem na krmeni, ale dítěti poskytne pocit klidu a bezpečí. Sama už sice nekojím, ale když jsem kojila, usínala mi malá taky jen u prsa (kojila jsem 4 měsíce) od té doby co je na UM usina s námi v obýváku v Hojdavaku a potom ji jen přenesu do postýlky a je spokojená ☺️. Usíná v naší blízkosti, houpeme ji a my můžeme v klidu odpočívat také ☺️. Pokud nechcete uspávat u prsa nebo podobným způsobem, zkuste si houpátko vypůjčit a třeba vám bude vyhovovat 👍🏻.
http://www.tiki-mechulka.cz/Pujcovna-zpetny-odk...

zelenaesmolda
9. srp 2021

@martinatd
a proc by melo male miminko usinat samo?

lizzie02
9. srp 2021

@martinatd je maličký, potřebuje mámu a prso, je to jeho jistota bezpečí, budit se může třeba kvůli zoubkum 🤷 jinak mám skoro ročního, usíná na rukou a celou noc je u prsa😉 pak mám ještě tříleté, takže užívej si to, hrozně rychle to uteče, nečti blbosti a dělej jak to cítíš 😉

kikca88
9. srp 2021

@martinatd mam ted 3 dítě, vsechny usinaly u prsu a odnaucily se , ted kdyz je často v noci u prsa tak ma mozna rustovy spurt? vse chce svuj čas a to co popisuješ si zažije každá maminka🙂

jjasmina
9. srp 2021

@martinatd malá taky takhle usinala, je přece ještě malinká. Naučí se později

jako_mala_holka
9. srp 2021

Dcera má skoro 14 měsíců a i když kojená nebyla nikdy, tak sama neusínala a neusíná, vždycky jsme byli s ní a uspavali ji, dřív jsme nosili, zpívali, teď třeba dáme mléko, ležíme s ní v posteli, tulime se, dokud neusne a tak... Přijde mi to úplně normální, vyplakávat bych ji nkdy nenechala, ani tehdy ani teď

jjasmina
9. srp 2021

@jako_mala_holka jj my to máme stejně 🙂

martinatd
autor
9. srp 2021

@barunkiss ten hojdavak jsem.chtela už dlouho vyzkoušet, ale půjčení neklapne, neziju b CR a jinak je strašně dráhy zvlášť když nemám jistotu že klapne. Občas uspavam v šátku, ale máme období když chce maly usínat pokaždé jinak takže je to těžko s nim 🙈každopádně se pokusím vydržet a doufat že se to zase vrátí k normalu a maly zase vydrží spinkat i bez celonocniho dudani😅😊

atekram42
9. srp 2021

@martinatd Vždyť je to normální, je to maličké miminko. Takhle může usínat klidně ještě o rok později a je to naprosto v pořádku. Co se týče té polohy, tak zkus třeba střídat strany. A i tak není nutné při kojení být jen v jedné poloze... Klidně na boku, víc na břiše, na zádech, proč by to nešlo?

zmrzlinka
9. srp 2021

@martinatd ani naše skoro 5 léta neusina sama ....buď v klidu a užívej si miminko ❤️

sirinfirst
9. srp 2021

To je úplně normální. Obě děti jsem uspávala u prsa, v tomto věku jsem byla jediná, kdo je v posteli uspal, ale dkyž už byli větší a trochu chápali, uspal je manžel, pokud jsem nebyla doma, úplně v pohodě.. Když měl malý infekční průjem a v nemocnici mi zakázali kojit, dokud se nezlepší, uspala jsem ho v nosítku taky bez větších potíží, ale to už mu bylo přes rok... Jo, a taky si oba prošli obdobím, kdy dudlali prso skoro celou noc, ale i to přejde, u těch malých miminek se to všechno zdá jako věčnost, jak člověk není zvyklý, ale když se ohlédne zpět, je to chvlika, a zase je všechno jinak.

martinatd
autor
9. srp 2021

@sirinfirst děkuji to trochu povzbudilo. Samozřejmě že miluju to jak spolu lezime a vím že je spokojený a nic mu nechybí. Jen prostě mám problém spát i s naším psem natož s miminkem u kterého mám ještě strach ze ho zalehnu. On je u prsu celou noc a moc se mi nedaří od něj trochu posunout a já fakt když usnu, usnu tvrdě. Už to bobek ode mě schytal nechtic rukou a loktem během spaní..proto se těším až bude zase spokojeně chrupkat ve své postýlce.🙏😊

me_druhe_ja
9. srp 2021

Dcera do 3 měsíců neusnula v postýlce. Ani když jsem ji tam spící přenesla. Přes den spala v kočárku, Bjornu, na gauči, v kolibce...v noci výhradně u mě. Pak se to zlomilo a začala usínat i spát v noci i přes den u sebe. Teď má půl roku a sice v postýlce v noci spí, ale nad ránem si ji musím brat k sobě, jinak by byla vzhůru tak od 5. Takhle se mnou spí i do osmi. Některé děti jsou více kontaktní no. Mě to taky štve, taky nejsem příznivcem společného spaní. Já osobně nemám ráda na spaní v posteli nikoho, ani chlapa. 😀 ale raději se takhle obětuju než bychom vstavaly v pět ráno. A taky jsem rozlamana, otlačeny bok, taky jsem ji párkrát už praštila. Ale ono to přejde....musíme vydržet. 🙂
Jinak třeba syn je totální opak - ten u mě nikdy nespal dobře jako mimino a od půl roku už nehrozilo, že by u mě usnul. Ten je jak já: potřebuje svůj postel, svůj pokoj, svůj klid. 😀

me_druhe_ja
9. srp 2021

@atekram42 Nejde to. 😀 jakmile se byt o milimetr pohnu, malá je vzhůru. Můžu změnit polohu jen, když se sama vzbudí, pokud jí nechci budit. 🙂

martinatd
autor
9. srp 2021

@me_druhe_ja keez by se to taky tak zlomilo🙏🙏😅ale jak píšete musíme vydržet, co nám taky zbývá 🙈