Miminko neusne dříve než o půlnoci

aneta49
24. led 2018

Ahoj maminky, zajímalo by mě,jestli také některá z vas prozivate tento posunuty režim miminka? Mám ctyrmesicniho chlapečka a od te doby,co měl noční koliky mi neusne dříve než o půlnoci.
Pak spinka třeba do 9-10 hod s jedním nočním kojením..nechci mu do toho ještě zasahovat..zatím se mu podřizujeme s nechávame vše na něm-délku spánku,počet kojení...
Jen bych chtěla vědět,jestli se to pak samo upravilo třeba zavedením prikrmu? Nebo jste museli pevný režim nastavit samy? A kdy?

labijoux
24. led 2018

Zažila jsem to, samo se ti srovnalo kolem 7 měsíce

florenciak
24. led 2018

Také jsem to zažila, upravili se to v 6. měsíci

evee24
24. led 2018

Taky sme to meli a časem samo se to upravilo.

evee24
24. led 2018

A zapomela jsem asi okolo 8 měsíce

aneta49
autor
24. led 2018

Děkuji 🙂 a přes den jste je také nechávali spinkat a kojili podle potřeb? Myslím to tak,ze trebs někdy Kojime cely den po 3 hodinach,někdy třeba po 4 i po 5,když zrovna spinka..jen vecer jsk je vzhůru třeba od 18 do půlnoci kojim i po 2 hod....
někde jsem totiž četla,ze kolem pátého mesice by se měl už pomalu nastavovat režim... ale mne ani malému to nijak teď jak to mame nevadí..

gabrolo
25. led 2018

Kamarádce malému se upravilo samo. Ona byla přes den dost aktivní, tak malý spinkal a v noci řádil a pak mu to zůstalo 🙂, kolem půl roku se to uklidnilo a říkala že se už i vyspí 😀 a kojila jak chtěl on.

evee24
25. led 2018

Kojili sme jak bylo potřeba. U nás opravdu často. Ale hlady sem ji nenechavala. Ono ty deti se meni rychle.

shine2015
25. led 2018

@aneta49 my to tak měli u vsech třech deti ze začaly mít období kdy chodili spát nejdřív ve 23... dřív mi proste neusnuly a kdybych je nutila stejne by byly vzhůru za hodinu nebo hodinu a půl a nebo proste neusnuly tak jsme je nechaly a chodily spat kdy chtěly i když usnuly v 17 a vzhůru byly v 19h tak žádné přetahování jakoze půjdou až večer a nebo někdy usnuly 18.30 a vzhůru byly po 20h a někdy byly vzhůru od 16 a proste nespaly.... nechaly jsme je a srovnalo se to samo.... myslím ze je to normální a časem si to sedne i u vás...

Jediny co tak i dnes když usnou před 20h tak pak se probudí ve 22.... ale jakmile je dam spát 20.00.a později tak spí v pohodě až do rána 😄 zajímavý.... jenže ony jsou většinou takove ze spát nechtějí a jsou schopny jako třeba na Silvestra být vzhůru od rána do 3h do rána - jak se něco děje hned se účastní a chtějí... na druhou stranu když je ve 20 h polozim tak proste usnou. Jak se zhasne a jsou ve své posteli prituleny k nám, hotovo. Klid a my máme s manželem čas pro sebe

shine2015
25. led 2018

@gabrolo my to dělali stejne a upravilo se to... naopak kamarádky nebo holky i v rodině co jim nastavovaly režim nechci psát násilím ale teď se vykoupou najedi a spát přesně 18.30 koupat atd tak mají problémy s dětmi dodnes.... jakmile není dodržen režim jsou v haji ... navíc deti se jim budily v noci do tři let atd
Za mě nechat přirozene - když chtějí spát ať spí když chtějí jist ať ji....

jituleee3
27. led 2018

Naše malá byla taky nespavec. Bože, co já si vyslechla dobrých rad, jak ji mám dávat spát nejpozději v 8 večer, hned po koupání apod.! Párkrát jsme vyzkoušely, a naštvaný jsme byly obě. Nechat tak, do roka se to upravilo.

aneta49
autor
29. led 2018

A holky,co jste teda takhle večer dělali? My zkoušeli číst pohádky v postýlce,nosit s uspavat,ale proste to neslo,tak si hrajeme..někde jsem četla,ze večer už si s mimcem hrát nemáme,ze jinak nebude vědět,ze je noc a má se spat..ale on proste nic jiného dělat nechce,než si hrát 🙂

evee24
29. led 2018

Já si s ni porad hrála. Čtení ji nebere ani v roce a pul. V noci teda ne. Ale chrastítka a pod sme meli dlouho. Jeste ted večer si hraje. Pak usne a zhasneme a ví že je noc asi od 6 měsíců. Jen v noci nakojim a spime dal.

zarecna
29. led 2018

Ja som z opacneho spektra. v zivote som nedovolila detom radit po 20tej, vecer patri rodicom. Nastavit normalne rezim na tri spanky, zistit kolko zvladne byt hore. Vo veku 4 mesiacov obe moje deti mali 3 spanky...doobedu a poobede kratky na obed dlhy a chodili spat na noc o 18:30_19tej uspavala som cca po 2-2,5 h bdenia..v noci tahali 12h s 1 max. 2 pauzami. Starsi ma 2,5 a o osmej je v postleli a zaspava, mladsi ma 9 mesiacov, dva spanky a na noc spi o 18:30... rezim, rezim rezim...samozrejme respektujuci dieta v zmysle, ze neuspavam na silu po hodine, ked je unaveny az po 2- 2,5... Odporucam autorke rano kazdy den budit a ukladat o 10_15 minut skor az dojde povedzem na 7h rano...pre deti je dolezity spanok do polnoci, kedy najviac posobi rastovy hormon. Mam dve deti s rozdielom 20m...nemat rezim, tak si to tu hodim na mieste.

Napr. Starsieho normalne budim o 6:30 kazde rano, aby na obed spal s mladsim.

zarecna
29. led 2018

inak cele noci zacal staris spat cca v 15m, ked vysli poslene zuby...

gabrolo
2. únor 2018

@shine2015 Jo já si to taky myslím, i moje mamka mi říkala že dítě se nemá budit na jídlo, však když bude mít hlad, tak si řekne a když je prostě unavené, tak ať spí, přece ho násilím nebudu nutit být vzhůru, ještě když je to miminko, něco jiného je třeba douleťák někde na cestách, kdy se to fakt nehodí, když není možné ho nést nebo tak 🙂.