Miminko pláče ve stejnou dobu, proč?

handula83
10. únor 2014

Ahoj,mám měsíční miminko a poslední týden mi dcerka brečí až přímo řve,ve stejnou dobu navečer,snažím se jí uklidnit a uspat,ale nic.Hladem to určitě nebude.Trvá to tak hodinu,než usne a nebo jí vykoupu a je klid a spí.Nevíte proč plače takhle ve stejnou dobu?Už opravdu nevím čím by to mohlo být. ☹

kaculka46
10. únor 2014

Ano to známe.My to měli přesně v šest večer do sedmi.Mohli jsme si řídit podle toho hodiny.Po třetím měsíci to přešlo.

handula83
autor
10. únor 2014

Tak to budu muset vydržet,jen ty nervíky vždy dopředu už pracujou.

ninive211
10. únor 2014

@handula83 Pokud ji netrápí nějaká objektivní bolístka, tak to může být následující: kdysi jsem četla něco o tom, že miminka takto reagují na biorytmus matky a na chvilku, které předcházela jejich porodu. Proto opravdu se může stát, že nějakou dobu budou více neklidné v určitou denní dobu...ono se to časem pak srovná 🙂 Tak ji v tuto dobu neuspávej, posuň to, třeba právě v tu chvíli chce být z nějakého důvodu s vámi, chce se mazlit nebo něco a vy ji nutíte spát, i když nechce 🙂

handula83
autor
10. únor 2014

Já bych jí nenutila,kdyby mi pořád neplakala 🙂 Chovám ji,zpívám ji,houpu prostě se snažím s ní být,ale přejde to až po hodině.Někdy.

kytkakvete
10. únor 2014

Tipla bych koliky, ty bývají jak hodinky 😉 .

jajkaz
10. únor 2014

Jojo, to bude kolika. U dcerky bývala pravidelně od 18 hod asi tak do 20 - 21hod. Malý (dnes přešně měsíc) už zdá se začal také. Už tři dny po sobě pomalu přesně v 17 hod začne.... Potřebuje pomoct vyprdět a vykakat se. Někdy v mezičase chce i k prsu (asi spíš pro zklidnění). Na koliky asi nezabere nic stoprocentně. Kolem 3. měsíce prý ustávají. Tak snad to nějak zvládneme 😉

muj_smisek
11. únor 2014

Dobrý den, dle mého názoru se jedná o dětskou koliku, která se může začít projevovat od narození, ale i později s prdíkama nemá nic společného 🙂 Včera jsem o tom vydala článek https://www.modrykonik.cz/catalog/vendor/muj_sm.... Kolika se objevuje u dětí v pravidelnou denní či noční dobu a dokonce i co se týče doby délky trvání, podle toho jí poznáte, miminko pláče dejme tomu od 17:00 do 20:00, nepřestává, nic nezabírá ani konejšení a trošku se u toho i kroutí. Miminka se kroutí i u prdíků, ale kolika bolí daleko více.
A nejvíce se objevuje jak píšete navečer.Jak pomoci a ulevit od koliky se dočtete v článku 🙂, ale musím říct, že to určitě nemusí být kolika.🙂 hezký den

janesafari
11. únor 2014

tohle sem zažila u dcery-je to TŘÍMĚSÍČNÍ KOLIKA ! Mě dcera začala pravidelně po koupání jak se najedla a začala řvát jako šílená a skončila kolem 22 hod...U nás byl řev tříhodinový-bylo to srdcervoucí,ale trvaloto fakt přesně tři měsíce a konec...Ale během koliky se naučila na ruky a do dvou let mě pak jinak neusnula než v náručí (krom kočárku ) 😝
Ted u syna se to naštěstí neopakovalo-bolení ho chytlo tak 1-2x do týdne tak na půl hodinky-sice pořádně,ale naštěstí krátce
Musíte vydržet,pevné nervy

katulinkan
12. únor 2014

my to prozivame taky a jsou to teda muka ☹

niki727
12. únor 2014

Taky jsme to tak měli, taky se přikláním k tříměsíční kolice 😉 ! U nás to ale naštěstí po měsíci přestalo....

whiskey007
1. bře 2014

mi řveme pravidelně od 16 do 20-21, hrůza :(((, a to nám je měsíc :(((