Miminko po krmení stále mlaská, máchá ručičkama a "hledá"

werinka1
3. srp 2013

Mám dvouměsíční nedonošené holčičky. Nyní mají cca 3kg. Když jsme přišly z porodnice, tak jsem je cca každé 3 hodiny nakrmila, usnuly a vydržely další 3 hodiny spát. Teď je nakrmím, tak 90ml (což je prý pro ně tak akorát), někdy i 100ml a nechám odříhnout. Někdy už na mě pomalu usínají, tak je položím do postýlky a ony spinkají dále. Ve většině případů ale po říhnutí (někdy si teda neříhnou) a po položení do postýlky začnou po chvíli mlaskat, otevíraj pusinky jako když hledaj, máchaj ručičkama ve vzduchu. Zkoušela jsem jim teda dát znova třeba dalších 30-60ml protože jsem si myslela že mají ještě hlad. Jenže ony párkrát potáhnou a pak jen cumlaj až se pomalu uspí. Dam do postýlky a zase....hledání, mlaskání......Dudlík moc nechtěj. Vyplivnou ho a ještě se jim zvedá žaludek. Myslela jsem, jestli třeba nevadí že jsou počůraný, pokakaný....ale i po přebalení to stejně dělají zas. A nespí a nespí....zkoušim hladit a dělat šššššš. Skoro usnou a když už už už by spaly, tak zase najednou oči jak brambory a zase se jim rozletí ručičky 😒 Tohle vydrží dělat třeba do dalšího krmení. Ovšem jakmile je dám do kočárku (ani nemusím jezdit) ven, tak je klid, usnou a vydrží spát i celé odpoledne! Poradíte prosím co s tím?? Díky moc!

hojda
4. srp 2013

@werinka1 sama doma 16. března 2012 najdeš v archivu čt celý vstup. Byl tam takový seriál, možná by bylo dobrý si projet všechny díly.
Pavla: Dobrý den, máme 6 nedělního chlapečka, který furt pláče. Nepláče pouze v náručí nebo při kojení. Uspáváme v náručí, kde ihned usne,ale jakmile ho přendáme do postýlky je do 5 minut vzhůru a zase pláče.Sám v postýlce zatím nikdy nuesnul. Máte nějakou radu, jak si s tím poradit? Děkuji za odpověď.

Eva Kiedroňová: Hezký den Pavlo Je celá řada opatření, co udělat proto, aby dítě bylo spokojené. Zrovna dnes si o tom v pořadu Sama doma povídáme, tak se podívejte. Přeji Vám hezký den Eva K

Jinak jsem si taky vzpomněla, že jsem dávala malou spát na péřový polštář, nebo na kojicí polštář, prostě jsem udělala takové hnízdečko a do něj jí položila v zavinovačce a krásně mi v tom usínala i spala, jen teď ta vedra nejsou asi na tohle úplně dobrá, budou se hodně potit

😔 A nemůže jí být vedro? mě ještě napadá?

ange_de_la_morte
4. srp 2013

malý prwních pár týdnů usínal jen w zawince, nejdříwe se kroutil a mlel sebou ale pak usnul krásně, jak spal twrdě tak jsem mu zawinku rozepnula a on si rozhodil ručičky nahoru k hlawě a spinkal dál, někdy tak usíná dodnes když je neklidný , jinak nám se moc oswědčil dudlíček Mam Start je i pro nedonošené děti do 2 měsíců ale kdybychom ho neztratili měl by ho malý ještě teď ( má krásný twar a welmi přijemný silikon na dotek ), nebo se dá koupit i ta kytička ( klasický dudlík co byl za nás), na netu je leckde, ale s ním zkušenosti nemám

lenicka07
4. srp 2013

@werinka1 Naše malá byla chronický večerní nespavec, takže jsme po venku lítali i večer třeba v deset 🙂 A přes den byla venku furt, a to je narozená v lednu. Malého teď dávám taky, protože přece jen venku najdu místa, kde je mu líp než doma, protože v baráku je v těhle vedrech nesnesitelně. Než bych se s oběma nervovala že nespí, tak jsem je radši do toho kočáru dala. A hladit nad obočím opravdu zkus, má to rychlý účinek, uděláš to jednou dvakrát a očička jsou zavřená. Pomůže to v takovém tom okamžiku, kdy už vidíš že se spánek blíží ale očička né a né úplně zavřít. Tohle by mělo zabírat na každé dítě, je to instinkt (prý 😉 . Jinak je každé dítě jiné a nezbývá než zkoušet a zkoušet... Jsou to potvůrky 😀

marton
5. srp 2013

@werinka1 jo,jo,klukům to taky vadilo a já neměla srdce je více stahovat.Když jsem ale po čase viděla děti kamarádky,říkala jsem si,že jsem to měla udělat.
@lenicka07 hlazením po čelíčku k nosánku uspávám kluky dodnes 😉 .A tak jak píšeš,taky v začátcích usínali u zvuku vysavače nebo fénu.Bohužel je to brzy přešlo ☹ .

seb
5. srp 2013

@werinka1 neboj nejsi vyjímka, náš prcek zavinutí taky nesnesl, potřeboval pořád mít možnost máchat rukama, při zavinutí jen řval, máchal mi rukama i u kojení, dnes mu jsou tři pryč a je prostě dost živej pořád

werinka1
autor
5. srp 2013

Tak u nás to mělo včera dohru. Jak jsem psala, že jsme malej pořád přidávaly a dokrmovaly a nakonec pěkně usnula, tak se řádně zeblila. No není divu, přecpali jsme jí 😒 Jenže ona až pak normálně vytuhla a ani to blití s ní nehnulo, jen si tak blinkla a chrápala dál dokonce úplně celou noc!!!!! No takže já ti děti snad budu přecpávat až se poblejou nebo co a teprv pak mi budou spát???!!!!

werinka1
autor
5. srp 2013

Teď sem na ně to zavinutí opět zkusila. No nedaly pokoj až se z toho dostaly. Obě dvě. Tak to vypadá, že to prostě fungovat nebude ☹

werinka1
autor
5. srp 2013

Neuvěřitelný! Tak 2 hodiny kolem ní skáču (ta jedna nakonec vytuhla, ale tak jakžtakž klimbala už po jídle), zavinutí, šššššš, dudlík.....pořád vejskání. Přijdu, 2x pohladim na obočím a milá Klárka do 2 vteřin tuhoš!!!!! 😀 Ještě uvidíme zda to není párminutová záležitost a nebude kníkat zas, ale zatím krásně spinká 😉

werinka1
autor
5. srp 2013

Ty dudlíky vcelku jakžtakž dudlaj. Spíš to musim zkusim víckrát než ho vezmou, sem tam ho vyplivnou, ale to dělá snad každé dítě. Každopádně zkusim koupit i jiné a třeba to bude lepší 🙂

werinka1
autor
5. srp 2013

@hojda doufam, že na to dneska najdu čas 😒

lenicka07
5. srp 2013

@werinka1 Tak jak, zabralo to a byl pořádný spánek? Já teď před čtvrthodinou stejně uspala našeho mladého. Potřeboval se ještě trochu napít (někdy hrozný řev a přitom stačí pár loků - ono v tomhle počasí není se co divit) a dvakrát pohladím nad obočím a spí jak jezulátko 🙂

werinka1
autor
5. srp 2013

@lenicka07 Tak teď večer když jsem krmila cca v sedm, tak pak nechtěly usnout. Zkoušela jsem dát ven, nic, pak už bylo chladno tak dovnitř a postupně už v devět se spustil řev, takže jsme nakrmily. Jedna začla řvát znova, tak jsem dodělávala jídlo a uspal jí dudlík 🙂 Druhou až dalších 60ml. Pak se vzbudila, stačilo párkrát pohladit nad obočím a dobrý 🙂

hojda
5. srp 2013

@werinka1 No jo máš pravdu, na to jsem úplně zapomněla, že malá taky milova hlazení čelíčka, nebo připlácla obličej do mojí ruky.

werinka1
autor
6. srp 2013

Tak vám musim napsat co na holky zabírá od včerejšího večera po shlédnutí odkazu od @hojda. Koukla jsem na Sama doma s Evou Kiedroňovou a díl kde ve zkratce radila jak manipulovat a pečovat o nedonošence. Zásadní rada kterou dávala (a platí i pro donošené děti), je, že děti potřebují pocit bezpečí a jistoty, kterou poskytne péřová peřinka. A že se mají děti zabalovat do péřové peřinky. Já jí teda nemam. Holky mam v postýlce s kokosovo-molitanovou matrací a je taková tvrdší. Na ní jsem jim položila rychlozavinku, když přijely z porodky tak i deku a ještě přes ně peřinu. V nemocnici měly takové pelíšky, ve kterých se jim hrozně líbilo (jenže jsou jen do 3.5kg a stojí přes 2 tis., dělá je paní na zakázku a tak jsem si říkala, že už to nemá cenu). Tak jsem zkusila dát na tu matraci tu peřinu, protože teď v horku jí nepoužívam, až na ní jsem dala rychlozavinku a do takového pelíšku jsem položila holky. První úspěch, vůbec se jim nerozletěly ručičky jak když jsem je pokládala na tu tvrdou matraci. Pomalinku mi v náručí usínaly když jsem je dávala krknout a jen jsem je do toho pelíšku přeložila, trošku se povrtěly a spinkaly dál. A i když po krmení teď ráno bylo vzhůru, tak po přeložení do postýlky byly pořád v klidu, pustila jsem kolotoč a samy pomalu zavřely očička a spinkají. 🙂