Miminko po krmení stále mlaská, máchá ručičkama a "hledá"

werinka1
3. srp 2013

Mám dvouměsíční nedonošené holčičky. Nyní mají cca 3kg. Když jsme přišly z porodnice, tak jsem je cca každé 3 hodiny nakrmila, usnuly a vydržely další 3 hodiny spát. Teď je nakrmím, tak 90ml (což je prý pro ně tak akorát), někdy i 100ml a nechám odříhnout. Někdy už na mě pomalu usínají, tak je položím do postýlky a ony spinkají dále. Ve většině případů ale po říhnutí (někdy si teda neříhnou) a po položení do postýlky začnou po chvíli mlaskat, otevíraj pusinky jako když hledaj, máchaj ručičkama ve vzduchu. Zkoušela jsem jim teda dát znova třeba dalších 30-60ml protože jsem si myslela že mají ještě hlad. Jenže ony párkrát potáhnou a pak jen cumlaj až se pomalu uspí. Dam do postýlky a zase....hledání, mlaskání......Dudlík moc nechtěj. Vyplivnou ho a ještě se jim zvedá žaludek. Myslela jsem, jestli třeba nevadí že jsou počůraný, pokakaný....ale i po přebalení to stejně dělají zas. A nespí a nespí....zkoušim hladit a dělat šššššš. Skoro usnou a když už už už by spaly, tak zase najednou oči jak brambory a zase se jim rozletí ručičky 😒 Tohle vydrží dělat třeba do dalšího krmení. Ovšem jakmile je dám do kočárku (ani nemusím jezdit) ven, tak je klid, usnou a vydrží spát i celé odpoledne! Poradíte prosím co s tím?? Díky moc!

roma_ka
3. srp 2013

Vyzkoušejte děti pevně zavinout (i s ručičkama) - například pomůže obyčejná plenka, a uložte je tak, aby je nic kolem pusinky nestimulovalo k hledání..

janinek
3. srp 2013

@werinka1 take bych zkusila zavinuti, ony se tim machanim asi rusi. My nasi zavinovali asi do 4m. Dat velkou plinu na pul do trojuhelnika, ohunutou stranou pod hlavu, mimco na zadech, ten prostredni cip dolu. A pres raminka zabalit, lrekrizit a cipy zalozit pod mimco. Snad nekdo da obrazek. Na to zavinovani hodne pomahalo na zacatku. Meli sjem swaddleme zavinku a pak pouzivali tetra osusku libstatskou. Ze pak uz nemusela mit zavinute nohy, ale jen ruce.

Nase dudlik take moc nechtela, tak jsem pak ani nezkousela, ale radily tu holky, ze zkouset vsechny mozne druhy, znacky.

werinka1
autor
4. srp 2013

@roma_ka
@janinek díky za podněty. Já swaddle me mám ale nepoužila jsem je. Měla jsem pocit, že se jim nějaké utahnutí nebude líbit. V nemocnici jim totiž stahovaly ručičky když se krmily po sondě, aby tu sondu nevytáhly a ony se tak jako různě kroutily a naříkaly. takže jsem nabyla dojmu, že tohle neee.No ale když už tu zavinku mam, tak to vyzkoušim a uvidíme.

roma_ka
4. srp 2013

Pak dejte vedet, jestli to melo efekt

nuonuon
4. srp 2013

Děti většinou do zavinutí mají rády, jsou výjimky. nemusí to být ani speciální zavinovačka, stačí i plenka, na netu najdeš, jak zavinout, ani se lakají těch svých pohybů, v bříšku ten nekoneční pohyb nebyl možný a pokud jsou to dvojčátka, tak ta mělo toho volného pohybu ještě míň, tak by je to mělo zklidnit.

nuonuon
4. srp 2013

Jo a jaký používáte dudlík? Nejlepší je klasika gumový kulatý, na ten se děti většinou chytnou, tak placaté a tvrdé nechtějí.

werinka1
autor
4. srp 2013

@janinek
@roma_ka
@nuonuon Už sem měla možnost to vyzkoušet. Po krmení mi nechtěla jedna holčička usnout tak jsem jí zabalila do té zavinky. Měla tendenci se z toho sevření dostat, kroutila se, skoro už brečela, ale nakonec se zklidnila a usnula. Těžko říct zda únavou nebo to zabralo. 😕 Před chvílí se mi ale probudila a chtěla se protáhnout což se jí nedařilo a už zas rudla jak se snažila a začla natahovat. Tak jsem jí z toho vysvobodila a ona se protáhla a spí dál. No tak ještě uvidíme.....budu to zkoušet znova a i u druhé.
Dudlíka máme mam - ten je docela velký a takový tvrdší, moc jim ho nedávam, ani ho nechtěj. Pak mam pro předčasně narozené od sauvinex myslím, ten je pryžový, kulatý není ale je menší a ten si občas vezmou a podudlaj. Vyloženě ale enormní zájem není. takovej klasickej kulatej, malinkej, kterej měly v nemocnici jsem popravdě nikde neviděla 😒 Mam pocit, že se snad ani neprodávaj.

janinek
4. srp 2013

@werinka1 chce to zkouset. Uvidis, co na ne zabere. Nasi jsme treba pak prevazovaliplinou a po usnuti rozbalili. Take jsou starsi, muzou min spat. A take si vzpomina, ze se v zavince cvilku kroutila a pak usnula. Teoreticky to utazeni maji mit rady, ze jsou zvykle z briska.

hojda
4. srp 2013

@werinka1 Moje obě děti chtěly taky jen ty klasické gumové dudlíky. Vyrábí je Canpol Babies ty jsou i hezké a jsou podle věku dítěte.
http://dudliky.heureka.cz/canpol-siditko-kaucuk...
Nebo Babynova to jsou takové kulaté placky na pusinku moc nepasují, já jim říkala UFO, takový měly tvar. Nebo v lékarnách mívají ty klasické dudlíky kytičky.

werinka1
autor
4. srp 2013

@hojda Díky za tip 🙂

werinka1
autor
4. srp 2013

@janinek Ještě to zkoušet budu, ale nějakej úspěch se dostavil. Sice se kroutila, ale po chvíli usnula a zklidnila se. Jinak by to bylo na hooooodně dlouho a buhví jestli by nakonec vůbec usnula.

werinka1
autor
4. srp 2013

Tak napodruhé už to nevyšlo. Kroutila se tak dlouho než se z toho dostala. A nespala 😒

hojda
4. srp 2013

@werinka1 A chce opravdu spát? Třeba už chtějí být taky vzhůru, kolem těch tří měsíců se to trošku mění a už tolik nespí, před tím to je jen nakrmit přebalit a hned spát, ale pak už se to bědní postupně prodlužuje.

marton
4. srp 2013

@werinka1 nečetla jsem příspěvky výše,ale zkusila bych holčičky zavinout.Sama jsem to nedělala,ale kamarádka s dvojčaty ano a krásně spinkali 🙂 .Myslím,že hlad nemají,to by plakaly 😉 .

werinka1
autor
4. srp 2013

@hojda Taky jsem si myslela, ale tak na jednu stranu budou mít 3 měsíce, jenže jsou stále malinké jelikož se měly minulý týden teprv narodit. A kdyby jen koukala, tak bych si ještě myslela, že už třeba nechtěj tolik toho spánku, jenže ona to vydrží chvíli a začně brečet 😒

werinka1
autor
4. srp 2013

@marton Bohužel po čase začnou plakat ☹ To zavinutí jsme probíraly výše a prý to miminkům hodně pomáhá, ale jsme zas vyjímka 😠 Urputně se snažila z toho dostat až se jí do povedlo 😒

werinka1
autor
4. srp 2013

Začínám už přemýšlet o tom, zda jim svědčí značka UM - Nutrilon Nenatal. Jenže moc jiných možností není, prý už se pak dělá jen Beba Alprem. A na Nenatalu jsou prakticky od 3 týdnů a problém nebyl, to by jim to nesvědčilo už od začátku....si myslim??

hojda
4. srp 2013

@werinka1 Některá miminka prostě, když jsou vzhůru tak brečí. Ano jsou děti, které vydrží jen ležet a koukat, ale většina spíše ne. Možná je prostě jen vzhůru a nechce sama ležet a chce se chovat 😀 Je to sice na bednu, ale tak to je. U prvního dítěte jsem si myslela, že je něco špatně, když malého některé dny celý den chovám, ale po delší době tady na MK jsem pochopila, že je to celkem běžné. Je pravdě, že třeba malá byla ukázkové miminko, které se skoro vůbec nechovalo, záleží prostě na dítěti. Zrovna tento týden jsme mluvila s kamarádkou, kterou říkala, že její třetí syn je celý den jen u ní v šátku. První dítě šátkovala trošku, druhé vůbec a třetí jen šátkuje, koček nepotřebují.

mitote
4. srp 2013

@werinka1 ty male kulate co maji nedonosenci v porodnicich vetsinou prodavaji lekarny v porodnici
@hojda ta miminka jsou nedonosena, maji tri mesicne ale gestacne jsou novorozenci, takze by jeste meli spat vetsinu dne

hojda
4. srp 2013

@mitote No i v porodnici jsou křiklouni, kteří tam většinu času prořvou místo prospí 😀 Tak přeju, aby to bylo jen něco přechodného a nebyl to model křikloun 😀 . Při dvojčatech by to byl opravdu nářez 😔 . Bříško to být nemůže? Pokud je v poslední době třeba více, nebo častěji krmíš kvůli tomu křiku, tak jim může koleběh krmení řev proto se hned zase nakrmí dělat špatně na bříško.

werinka1
autor
4. srp 2013

@hojda Chování taky neeee. Zkoušela jsem....nevim jestli mam bejt ráda nebo ne 😒 Spíš to vypadá, jak tak to dneska různě zkoušíme, že se potřebujou "ududlat" ale u flašky.... 😒 😠

mitote
4. srp 2013

@hojda ja jsem pred tim rikala, ze tohle delala ta ma a trapilo ji brisko...

mitote
4. srp 2013

@werinka1 vyzkousej vic dudliku... vis jak vypadal ten, co jste meli v nemocnici? Mohla bych se Ti podivat tady v porodnici a dyztak Ti ho poslat

werinka1
autor
4. srp 2013

@hojda Někdy je nějakej ten prdík trápí, to se pak kroutí. Ale že by je bolelo vyloženě bříško z toho koloběhu krmení v kratších intervalech se mi nezdá. Alespoň mam za to, že když bolí bříško tak mydlej nožičkama a kroutí se. A já je vlastně alespoň na začátku dne nekrmim nijak často, ale pak jak ne a ne spát, tak třeba jdu a nakrmim po 2 hodinach.

mitote
4. srp 2013

@werinka1 nemaji se krmit ale casteji nez po 2h, pak to nestravi a trapi je brisko... nemusi mit prdiky, muze jim byt jen blbe a potrebuji se uklidnit

werinka1
autor
4. srp 2013

Tak teď to dopadlo následovně. Přišly jsme z vycházky a řev - hlad. Jedna si vzala 80ml a okamžitě tuhoš a ta druhá co s ní je teď převážně problém a nechce spát vypila cca 70ml a usnula u toho. Postýlka a opět hledání, máchání ručičkama, mlaskání, nakonec řev. Dostala 60ml, vypila 40ml a opět u toho vytuhla. Postýlka. Opět okamžitě probuzení a znova hledání pusinkou, mlaskání....dostala 30ml, vypila 15 ml, vytuhla u toho a spí. Tak já vážně už nevim ☹

lenicka07
4. srp 2013

@werinka1 Ahojky, píšeš že ti holčičky krásně spinkají venku v kočárku. Mě obě děti tady výrazně líp spaly venku, takže v maximální míře využívám. Doma je ten spánek vždycky krátký, venku ale vydržely spát i několik hodin. Nevím jaké máš podmínky, ale na tvém místě bych je prostě nechávala spát venku, když jim to vyhovuje. Kdysi jsem byla na nějakém kurzu, kde se probíraly různé uklidňující masáže a tam se doporučovalo hladit miminka těsně nad obočím - lehounce ukazováčky přejíždět nad oblouky od středu ven - používám přesně v té situaci, kdy mimi pomalu usíná a nemá ještě úplně zavřené oči. Po tomhle je instinktivně zavře a uklidní se tím. Hodněkrát mi to pomohlo. Někdy pomáhají k usnutí i zvuky - obě děti mi v tomhle věku spolehlivě usínaly při zapnutém vysavači 😀 Většinou jsem začínala v sousední místnosti a pak už to bylo jedno, mohla jsem vysávat i tam kde zrovna mimi spalo 🙂

werinka1
autor
4. srp 2013

@lenicka07 😀 Já jsem teda vysavač nezkoušela, ale když je chovám po jídle na krknutí tak je hladím jako by po spáncích, nic záměrného, jen mi to tak zrovna napadlo a zdálo se mi, že taky usínaly. Já je začla hodně dávat ven, ale nelze to od rána do večera nonstop že jo. Máme ale zahradu, takže relativně dobré podmínky. V paneláku by to bylo horší. Zkoušeli jsme taky kolotoč nad postýlku fisher price, má takový hezký příjemný melodie, ale to tak nějak nevmnímají řekla bych.

werinka1
autor
4. srp 2013

@hojda díky za odkaz. mrkla jsem teď jen zbežně a zajímavý. Přečtu zítra, teď jdu hodit sprchu a padnu do postele jak zabitá. Ovšem jen na cca 3 hodiny. 😠