Miminko přes den nespí, co mám dělat?

terezasimonova
18. srp 2014

Poraďte co mám dělat s chlapečkem, co má 3 a pul mesice a přes den naspí max.2 hodiny. Pritom je vidět že je utahaný, ale ne a ne zabrat. V noci spí v kuse většinou tak 8 hodin. Ale přijde mi divný ze takhle malinký mimco spi tak malo.

pisisvori
18. srp 2014

@terezasimonova zkusit vse co jde a jinak byt rada,ze spi v noci. Dcera spala pres den 3x 20-30 min, v noci vstavala do3mesicu 2x, od 3 i 10x. Usinala v 10po x hodinach place a vstavala okolo 5.

andelka
18. srp 2014

Může to být jen období. Mi v tomto věku malej spal celkem dobře v noci, ale přes den tak 2x 30 minut, navíc v nosítku ne v kočáru. Starší v 6m nespal přes den vůbec pokud se nešlo ven. Dost se to měnilo s věkem.

bunny123
18. srp 2014

Nase mala to ma uplne stejne, dopoledne hodinku, odpoledne hodinku, v noci osm hodin. Je to normalni, denni interval se zkracuje, nocni prodluzuje.

macinka0007
18. srp 2014

taky to máme tak přes den tak max2 hod a vnoci to dáme i 12 hod v kuse takže k¨když krmím tak u toho spí...

megy
18. srp 2014

to máš ještě supr, mě od dvou měsíců spí max 2x20 minut 😀 v noci se budí

natynkaz
18. srp 2014

Buďte ráda, že Vám spí alespoň v noci. Holka mi ječela ve dne v noci do cca 17 měsíců. Budila se i 20x za noc, přes den spala, jen když jsme houpali, nosili,....a při absolutním tichu. Ani v porodnici toho moc nenaspala - ječela už tam. Ostatní miminka oči ani neotevřely, na jídlo je budily, a naše ve dne v noci pusinu otevřenou a jekot. 😕

terezasimonova
autor
18. srp 2014

Bohužel u nás nejde ani kočárek. Jelikož v něm rve . Nositko jsme používali, že začátku hned usnul a ted uz rve taky:/ takže ani procházky u nás moc nejsou.

terezasimonova
autor
18. srp 2014

@natynkaz to jste dobra ze jste to psychicky prezila. Me by hráblo.

lucka2092
18. srp 2014

aspon že spinká v noci ta naše nespala vůbec nikdy,stačilo jí jen chvíli v noci asi 10 krát buzení, ted v 17 měsících 4krát , přes den pořád plakala, museli jsme ji chovat nebo v kočárku

irennn
18. srp 2014

U nás to bylo to stejné..pořiďte si hacku plus,vím o čem mluvím, v tom usne každé nespavé dítě,jednoduše ho uhoupete..na mimibazaru je šije paní i levněji,jinak my máme originál,ale už i další na cestování od té paní

https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...
https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...

Nevěřila jsem tomu,ale je to zázrak..spí nám v ní přes den už 11 měsíců,jakmile je unavený,mne si oči-neumí usnout,neumí se zklidnit a zabrat,šoupnu ho tam a uhoupu,do toho třeba zpívám..někdy je tuhý do pár minut,někdy to chviličku trvá. 2 měsíčního drobka bych do ní klidně i zavinula a pak po usnutí povolila,aspoň ze začátku

terezasimonova
autor
18. srp 2014

@irennn to je zaveseny ze stropu? Vypadá to dobře .

natynkaz
18. srp 2014

@terezasimonova No vypadala jsem šíleně, jak smrtka. Kruhy pod očima, propadlé tváře, s váhou jsem spadla na 45 kg při výšce 168 cm. 😕 Raději nevzpomínat.

irennn
19. srp 2014

@terezasimonova jj.dá se koupit i stojan,ale je moc drahý...mi máme vyvrtaný hák-takové očko,přáslišenství k hacce a visí to ze stropu,máme to nad postelí, ale dá se ta pružina ještě napojit lanem(taky součást příslušenství) a budeš ji mít níž kdekoli,pokud máte vysoké stropy.... víš je důležité pro růst a zrání nervové soustavy,aby miminko spalo, taky si připadá jako v bříšku a pohupování mu připomíná chůzi matky,když bylo ještě v břichu....jak říkám opravdu skvělý vynález,poradily mi to tu holky.

http://babyvak.cz/category.php?id_category=87 tohle je originál,je opravdu lepší než ta kopie od paní,ale pokud bys neměla tolik peněz, tak klidně tu levnější, než nic

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=151909 toto šije ta paní,jsou taky super,ale musíš se do ní nechat i ušít od ní polštářek a právě v originál verzi je z meriny,ovčí vlny a je to kvalitnější..my máme dvě,jednu cestovní,druhou doma,ale jsou super obě.

majvik
19. srp 2014

moje malá taky přes den spí většinou tak 2x čtvrt hodiny, ale jinak působí velmi živě, takže jí to asi stačí a není unavená. V noci pak spí třeba jen s jednou přestávkou na pití... a v porodnici jsme to měli jak natynkaz - nonstop řev. zticha byla jenom když měla narvaný prso v puse😀 naštěstí ale po dvou dnech doma se zklidnila a teď je to nejhodnější miminko na světě🙂

terezasimonova
autor
19. srp 2014

@irennn a to v tom mimco muže spat i celou noc?

irennn
19. srp 2014

@terezasimonova do 3 měsíců v ní může být neomezeně..pak bych spíš už asi jen přes den....my na noc uhoupeme a necháme ho tam a až jdeme spát, tak přeneseme k nám do postele

anetaji
19. srp 2014

@terezasimonova
Dcera už cca od 4měíců spí takto-v 19od jde se starší spát,v noci se probudí třeba i 5x na mlíko či čaj a ráno v 7hod vstávačka.Potom kolem 10té jde spát cca na hodinku a potom kolem 13hod zase na hodinku a potom už do těch 19hod nespí a po večerníčku spěj jak zabitý,když jí starší nešťourá a nedělá divadlo :D
Jinak se mi taky stane,že je unavená mne si oči ale ne a ne zabrat,tak jí prostě nechám,když nejde sama.Nehoupu a neuspávám dám dudáka,muchláčka do ruky přikreju a spí 🙂

spes2009
19. srp 2014

Naše malá byla také denní nespavka, po příchodu z porodnice třeba nespala i celé dopoledne, pak třeba jen 30 min. dopoledne a 30 min. odpoledne. Když nespala řvala. Nám pomohlo, když byla v baby vaku. Měla jsem od Red Castle a když jsem ji tam dala, spala třeba i hodinu a půl. Tak jsem s ní takto vařila, uklízela apod. Nebojte, třeba se to zlepší. Naší malé je teď 10 měs. a včera třeba dopoledne spala 4 hod. v kuse. Běžně spí 2-3 hod. dopoledne a pak ještě odpoledne 🙂 . Ale ty začátky byly krušné...